بارداری سالم

با بهترین ویتامین های دوران بارداری آشنا شویم

با بهترین ویتامین های دوران بارداری آشنا شویم

زنانی که باردار هستند ، در دوران شیردهی میباشند یا برای بارداری تلاش میکنند ، بیشتر از سایر افراد به ویتامین ها و مواد معدنی ویژه و بخصوص اسید فولیک نیاز دارند.برخی از خانمها با رژیمهای غذایی بسیار سالم و متنوعی که دارند ممکن است پیشاپیش از طریق رژیم غذایی خود مواد مغذی لازم را دریافت کنند.اما بسیاری از خانمها برای اطمینان از دریافت کلیه ویتامین ها و مواد معدنی ، از مکمل های پیش از تولد استفاده می

پنج شنبه، 18 مهر ماه 1398 45 بازدید
از فشار خون در دوران بارداری بیشتر بدانیم

از فشار خون در دوران بارداری بیشتر بدانیم

هنگامی که فشار خون بالا به خوبی مدیریت شود ، در دوران بارداری همیشه خطرناک نیست. اما گاهی اوقات می تواند باعث ایجاد عوارض جدی برای سلامت مادر و نوزاد در حال رشد شود. منبع قابل اعتماد مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) تخمین می زند که حدود شش تا هشت درصد از زنان باردار بین 20 تا 44 سال در ایالات متحده این بیماری را دارند.

پنج شنبه، 11 مهر ماه 1398 46 بازدید
از سرطان پستان در دوران بارداری بیشتر بدانیم

از سرطان پستان در دوران بارداری بیشتر بدانیم

تشخیص سرطان پستان در زمان بارداری شایع نیست.  تخمین زده می شود که این اتفاق حدود  1 در 1.000 تا 1 در 10،000 بارداری رخ میدهد.سرطان پستان دوران بارداری شامل سرطان پستانی است که در هر زمان در دوران بارداری یا در سال اول پس از زایمان تشخیص داده می شود.از آنجائیکه امروزه بیشتر زنان دیرتر باردار میشوند ، ممکن است علت سرطان پستان در دوران بارداری همین باشد.  خطر ابتلا به سرطان پستان با افزایش سن زنان

پنج شنبه، 28 شهریور ماه 1398 134 بازدید
HPV و بارداری : هر آنچه باید بدانیم

HPV و بارداری : هر آنچه باید بدانیم

ویروس پاپیلومای انسانی ( HPV ) ، نوعی عفونت مقاربتی (STI) میباشد. بیشتر انواع HPV از طریق رابطه جنسی دهانی ، واژنی یا مقعدی منتقل می شوند.HPV بسیار شایع است.  در واقع ، براساس منابع قابل اطمینان مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) بیماری HPV رایج ترین عفونت مقاربتی ( STI ) در ایالات متحده است.

پنج شنبه، 21 شهریور ماه 1398 206 بازدید
از آزمایش های بارداری بیشتر بدانیم

از آزمایش های بارداری بیشتر بدانیم

زمانی که شما باردار باشید ، یک آزمایش بارداری میتواند حاملگی شما را تایید کند. این آزمایش میتواند در خانه یا مطب پزشک انجام شود.یک آزمایش بارداری در حدود 99 درصد قابل اطمینان است. این تست براساس اندازه گیری هورمونی به نام گنادوتروپین جفتی انسان (HCG) انجام میشود. HCG میتواند 10 تا 14 روز بعد از بارداری در خون و ادرار ظاهر شود.

پنج شنبه، 7 شهریور ماه 1398 399 بازدید
هر آنچه از سقط جنین نیاز است بدانیم

هر آنچه از سقط جنین نیاز است بدانیم

سقط جنین همان از دست دادن خودبخود جنین قبل از زیست پذیری ( قبل از هفته بیستم بارداری ) ، میباشد. اصطلاح پزشکی مورد استفاده برای سقط جنین ، سقط خودبخودی ( spontaneous abortion ) میباشد.سقط جنین یکی از شایع ترین عوارض مراحل اولیه بارداری است. متاسفانه ، در حدود یک چهارم تمام بارداری ها منجر به سقط میشوند.

چهار شنبه، 16 مرداد ماه 1398 257 بازدید
هپاتیت B و C در دوران بارداری

هپاتیت B و C در دوران بارداری

مادر باردار تنها خودش با خطراتِ هپاتیت مواجه نیست، بلکه می‌تواند ویروس‌ها را به کودکش منتقل کند. همچنین ممکن است بسیاری از زنان باردار از  ابتلای خود اطلاعی نداشته باشند زیرا گاهی اوقات عفونت هیچ علائم و نشانه‌ای را بروز نمی دهد.

یکشنبه، 6 مرداد ماه 1398 212 بازدید
از بارداری دوقلویی یا چندقلویی بیشتر بدانیم

از بارداری دوقلویی یا چندقلویی بیشتر بدانیم

گاهی یک بارداری دوقلویی یا سه قلویی بطور ناگهانی اتفاق میفتد. در موارد دیگر عوامل ویژه ای دخیل هستند. برای مثال ، احتمال رخداد یک بارداری دوقلویی با افزایش سن شما بیشتر است زیرا تغییرات هورمونی میتوانند باعث شوند که بیش از یک تخمک در یک زمان آزاد شود. استفاده از تکنولوژی های کمک باروری مثل IVF نیز شانس دوقلو زایی یا چندقلو زایی را افزایش میدهد.

پنج شنبه، 3 مرداد ماه 1398 282 بازدید
از دیابت بارداری بیشتر بدانیم

از دیابت بارداری بیشتر بدانیم

دیابت بارداری یک فرم موقت دیابت میباشد که طی حاملگی و زمانی که بدن تولید کافی انسولین یا پاسخ مناسب به آن را متوقف میکند ، ایجاد میشود.اگر بدن توانایی پاسخ مناسب به انسولین را نداشته باشد ، میزان زیادی قند در جریان خون تجمع میابد و باعث علائم دیابت میشود. در ادامه بصورت کامل با این بیماری آشنا می شویم

دوشنبه، 24 تیر ماه 1398 361 بازدید