بارداری سالم

هر آنچه از سقط جنین نیاز است بدانیم

هر آنچه از سقط جنین نیاز است بدانیم

سقط جنین همان از دست دادن خودبخود جنین قبل از زیست پذیری ( قبل از هفته بیستم بارداری ) ، میباشد. اصطلاح پزشکی مورد استفاده برای سقط جنین ، سقط خودبخودی ( spontaneous abortion ) میباشد.سقط جنین یکی از شایع ترین عوارض مراحل اولیه بارداری است. متاسفانه ، در حدود یک چهارم تمام بارداری ها منجر به سقط میشوند.

چهار شنبه، 16 مرداد ماه 1398 74 بازدید
هپاتیت B و C در دوران بارداری

هپاتیت B و C در دوران بارداری

مادر باردار تنها خودش با خطراتِ هپاتیت مواجه نیست، بلکه می‌تواند ویروس‌ها را به کودکش منتقل کند. همچنین ممکن است بسیاری از زنان باردار از  ابتلای خود اطلاعی نداشته باشند زیرا گاهی اوقات عفونت هیچ علائم و نشانه‌ای را بروز نمی دهد.

یکشنبه، 6 مرداد ماه 1398 62 بازدید
از بارداری دوقلویی یا چندقلویی بیشتر بدانیم

از بارداری دوقلویی یا چندقلویی بیشتر بدانیم

گاهی یک بارداری دوقلویی یا سه قلویی بطور ناگهانی اتفاق میفتد. در موارد دیگر عوامل ویژه ای دخیل هستند. برای مثال ، احتمال رخداد یک بارداری دوقلویی با افزایش سن شما بیشتر است زیرا تغییرات هورمونی میتوانند باعث شوند که بیش از یک تخمک در یک زمان آزاد شود. استفاده از تکنولوژی های کمک باروری مثل IVF نیز شانس دوقلو زایی یا چندقلو زایی را افزایش میدهد.

پنج شنبه، 3 مرداد ماه 1398 73 بازدید
از دیابت بارداری بیشتر بدانیم

از دیابت بارداری بیشتر بدانیم

دیابت بارداری یک فرم موقت دیابت میباشد که طی حاملگی و زمانی که بدن تولید کافی انسولین یا پاسخ مناسب به آن را متوقف میکند ، ایجاد میشود.اگر بدن توانایی پاسخ مناسب به انسولین را نداشته باشد ، میزان زیادی قند در جریان خون تجمع میابد و باعث علائم دیابت میشود. در ادامه بصورت کامل با این بیماری آشنا می شویم

دوشنبه، 24 تیر ماه 1398 217 بازدید