بارداری سالم

از آزمایش هورمون بارداری hCG بیشتر بدانیم

از آزمایش هورمون بارداری hCG بیشتر بدانیم

آزمایش خون گنادوتروپین جفتی انسان (hCG) ، میزان هورمون hCG موجود در یک نمونه خون شما را اندازه گیری می کند.این تست براساس اندازه گیری هورمونی به نام گنادوتروپین جفتی انسان (HCG) انجام میشود. HCG میتواند 10 تا 14 روز بعد از بارداری در خون و ادرار ظاهر شود. در ادامه از با این آزمایش آشنا خواهیم شد

پنج شنبه، 14 آذر ماه 1398 64 بازدید
از آزمایش آمنیوسنتز بیشتر بدانیم

از آزمایش آمنیوسنتز بیشتر بدانیم

آمنیوسنتز روشی است که در آن مایع آمنیوتیک برای آزمایش یا درمان از رحم خارج می شود. مایع آمنیوتیک مایعی است که کودک را در دوران بارداری محاصره و محافظت می کند. این مایع حاوی سلولهای جنین و پروتئینهای مختلف است.با اینکه آمنیوسنتز می تواند اطلاعات ارزشمندی در مورد سلامت کودک شما ارائه دهد اما درک خطرات آمنیوسنتز مهم است.

پنج شنبه، 23 آبان ماه 1398 202 بازدید
از روش IVF (لقاح آزمایشگاهی) بیشتر بدانیم

از روش IVF (لقاح آزمایشگاهی) بیشتر بدانیم

روش IVF یا عبارت In Vitro Fertilization (بارور سازی در لوله آزمایشگاه) است. اگر خودتان یا نزدیکانتان مشکلی با بچه دار شدن دارید شاید برایتان جالب باشید بدانید که روش آی وی اف (لقاح آزمایشگاهی) چیست بسیاری از زنان این روش را امتحان کرده و جواب گرفته‌اند.

پنج شنبه، 16 آبان ماه 1398 201 بازدید
از مرده زایی بیشتر بدانیم

از مرده زایی بیشتر بدانیم

از دست دادن نوزاد از هفته بیستم بارداری تا زمان تولد مرده زایی نام دارد. این اتفاق قبل از هفته بیستم معمولا سقط نامیده میشود. طبق تخمین های مراکز کنترل و پیشگیری بیماری ها ، سالانه حدود 24.000 مورد مرده زایی در ایالات متحده رخ میدهد.برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد علل ، عوامل خطر و پذیرش سوگ ادامه متن را بخوانید.

پنج شنبه، 9 آبان ماه 1398 375 بازدید
با بهترین ویتامین های دوران بارداری آشنا شویم

با بهترین ویتامین های دوران بارداری آشنا شویم

زنانی که باردار هستند ، در دوران شیردهی میباشند یا برای بارداری تلاش میکنند ، بیشتر از سایر افراد به ویتامین ها و مواد معدنی ویژه و بخصوص اسید فولیک نیاز دارند.برخی از خانمها با رژیمهای غذایی بسیار سالم و متنوعی که دارند ممکن است پیشاپیش از طریق رژیم غذایی خود مواد مغذی لازم را دریافت کنند.اما بسیاری از خانمها برای اطمینان از دریافت کلیه ویتامین ها و مواد معدنی ، از مکمل های پیش از تولد استفاده می

پنج شنبه، 18 مهر ماه 1398 185 بازدید
از فشار خون در دوران بارداری بیشتر بدانیم

از فشار خون در دوران بارداری بیشتر بدانیم

هنگامی که فشار خون بالا به خوبی مدیریت شود ، در دوران بارداری همیشه خطرناک نیست. اما گاهی اوقات می تواند باعث ایجاد عوارض جدی برای سلامت مادر و نوزاد در حال رشد شود. منبع قابل اعتماد مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) تخمین می زند که حدود شش تا هشت درصد از زنان باردار بین 20 تا 44 سال در ایالات متحده این بیماری را دارند.

پنج شنبه، 11 مهر ماه 1398 110 بازدید
از سرطان پستان در دوران بارداری بیشتر بدانیم

از سرطان پستان در دوران بارداری بیشتر بدانیم

تشخیص سرطان پستان در زمان بارداری شایع نیست.  تخمین زده می شود که این اتفاق حدود  1 در 1.000 تا 1 در 10،000 بارداری رخ میدهد.سرطان پستان دوران بارداری شامل سرطان پستانی است که در هر زمان در دوران بارداری یا در سال اول پس از زایمان تشخیص داده می شود.از آنجائیکه امروزه بیشتر زنان دیرتر باردار میشوند ، ممکن است علت سرطان پستان در دوران بارداری همین باشد.  خطر ابتلا به سرطان پستان با افزایش سن زنان

پنج شنبه، 28 شهریور ماه 1398 211 بازدید
HPV و بارداری : هر آنچه باید بدانیم

HPV و بارداری : هر آنچه باید بدانیم

ویروس پاپیلومای انسانی ( HPV ) ، نوعی عفونت مقاربتی (STI) میباشد. بیشتر انواع HPV از طریق رابطه جنسی دهانی ، واژنی یا مقعدی منتقل می شوند.HPV بسیار شایع است.  در واقع ، براساس منابع قابل اطمینان مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) بیماری HPV رایج ترین عفونت مقاربتی ( STI ) در ایالات متحده است.

پنج شنبه، 21 شهریور ماه 1398 359 بازدید
از آزمایش های بارداری بیشتر بدانیم

از آزمایش های بارداری بیشتر بدانیم

زمانی که شما باردار باشید ، یک آزمایش بارداری میتواند حاملگی شما را تایید کند. این آزمایش میتواند در خانه یا مطب پزشک انجام شود.یک آزمایش بارداری در حدود 99 درصد قابل اطمینان است. این تست براساس اندازه گیری هورمونی به نام گنادوتروپین جفتی انسان (HCG) انجام میشود. HCG میتواند 10 تا 14 روز بعد از بارداری در خون و ادرار ظاهر شود.

پنج شنبه، 7 شهریور ماه 1398 1,858 بازدید
هر آنچه از سقط جنین نیاز است بدانیم

هر آنچه از سقط جنین نیاز است بدانیم

سقط جنین همان از دست دادن خودبخود جنین قبل از زیست پذیری ( قبل از هفته بیستم بارداری ) ، میباشد. اصطلاح پزشکی مورد استفاده برای سقط جنین ، سقط خودبخودی ( spontaneous abortion ) میباشد.سقط جنین یکی از شایع ترین عوارض مراحل اولیه بارداری است. متاسفانه ، در حدود یک چهارم تمام بارداری ها منجر به سقط میشوند.

چهار شنبه، 16 مرداد ماه 1398 671 بازدید