درباره آزمایشگاه

درباره آزمایشگاه مندل بیشتر بدانیم

آزمایشگاه ژنتیک پزشکی مندل در سال 1391 با مدیریت و مسئولیت فنی دکتر علی آهنی تاسیس گردید. هدف از تاسیس این آزمایشگاه ارائه به روزترین خدمات آزمایشگاهی ژنتیک و پاتوبیولوژی به بیماران و خانواده هایی است که با بیماریهای ژنتیکی و یا غیر ژنتیکی دست در گریبان هستند. در طول سال های گذشته این آزمایشگاه با ارائه کامل ترین سرویس های تشخیصی در زمره سرآمد ترین آزمایشگاه های کشور در امر تشخیص بیماری ها قرار گرفته است. در حال حاضر این آزمایشگاه در فضایی با ابعاد 400 متر مربع و با در اختیار داشتن بیش از 40 نفر پرسنل مجرب و کارآزموده مشغول به خدمت رسانی می باشد.همچنین در تابستان سال 1396 با توجه به نیازهای پیش رو بخش های پاتولوژی و تشخیص طبی نیز به این آزمایشگاه افزوده شد.

  • ما امید داریم تا سرویس های آزمایشگاهی و ژنتیکی قابل انجام در این آزمایشگاه بتواند باعث افزایش سطح سلامت جامعه و مانع از تولد فرزندان مبتلا به بیماری های ژنتیکی در خانواده ها شده و باعث بازگشت آرامش و اطمینان به این خانواده ها شود. در خصوص دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 88198077 تماس حاصل نمایید.

ویژگی های آزمایشگاه مندل

اهداف

ما برآنیم با تلاش و یادگیری و بکارگیری تخصص و تجربه، بهترین و بالاترین سطح تشخیص را برای مراجعین داشته باشیم. جلب رضایت و خدمات رسانی صحیح و دقیق به همه کسانی که با این مجموعه در ارتباط هستند، اعم از بیمار، پزشک، پرسنل و ... هدف نهایی ماست .

چشم انداز

ما برانیم تا به پشتوانه نیروی متخصص و بکارگیری تجهیزات روز دنیا در سال 1400 علاوه بر دریافت لوح کیفیت، از نظر ارائه خدمات آزمایشگاهی در بین آزمایشگاههای برتر کشور، سرآمد باشیم .

زمینه های فعالیت

در طول شش سال گذشته بیش از 15000مورد تشخیص قبل از تولد ( با روش های سیتوژنتیک و یا مولکولی) در این آزمایشگاه انجام گردیده است که در تمامی موارد فرزندان سالمی از این بارداری ها به دنیا آمده اند. همچنین طی دو سال گذشته بیش از 3000 مورد آزمایش غربالگری دوران بارداری نیز در این آزمایشگاه انجام شده است. رسالت اصلی آزمایشگاه ژنتیک پزشکی و پاتوبیولوژی مندل تشخیص دقیق بیماری های ژنتیکی و انجام تشخیص قبل از تولد برای خانواده های درگیر است به نحوی که در نتیجه این فعالیت ها به خانواده اطمینان لازم از بابت تولد فرزندی سالم داده شود. در کنار فعالیت های تشخیص قبل از تولد در این آزمایشگاه تست های تخصصی ژنتیک در زمینه ناباروری و نازایی و همچنین تست های مربوط به کنترل سرطان ها و همچنین کلیه آزمایش های روتین و تخصصی تشخیص طبی و پاتولوژی در حال انجام است که در قسمت خدمات همین وبسایت در خصوص آنها توضیحات مبسوطی ارائه شده است.

شبکه خدمات گسترده

آزمایشگاه مندل با همکاری بیش از 400 مرکز آزمایشگاهی و با تقدیم بهترین آرزوها برای این همکاران عزیز شبکه گسترده ارائه خدمات در تمامی نقاط کشور ایجاد نموده است و فواصل به هیچ عنوان مانع ارائه خدمات نوین آزمایشگاهی به تمامی هموطنان عزیز در جای جای این کشور پهناور نخواهد بود. برای کسب اطلاع از نزدیکترین مراکز آزمایشگاهی همکار به محل زندگی شما، با ما تماس بگیرید.

سوابق کاری آزمایشگاه

این یک متن آزمایشی می باشد که به صورت موقتی در سایت قرار گرفته است و جنبه آزمایشی دارد برای همین تا درج محتوای واقعی شکیبا باشید.این یک متن آزمایشی می باشد که به صورت موقتی در سایت قرار گرفته است و جنبه آزمایشی دارد برای همین تا درج محتوای واقعی شکیبا باشید.

نوآوری در خدمات

آزمایشگاه مندل با افتخار اعلام می دارد که تنها آزمایشگاهی در کشور است که در زمینه راه اندازی خدمات مورد نیاز جدید برای بیماران نیازمند هیچ محدودیتی را برنمی تابد. در این راستا یکی از محور های اصلی فعالیت این آزمایشگاه تشخیص ژنتیکی قبل از لانه گزینی یا PGD می باشد که در این زمینه کامل ترین سرویس های PGD در کل کشور وحتی به جرات می توان گفت منطقه در این آزمایشگاه در حال انجام است. همچنین آزمایشگاه مندل با سرمایه گذاری در زمینه آنالیز های مبتنی بر NGS به عنوان یکی از سرآمدترین مراکز موجود در کشور و منطقه خدمات NGS را به خانواده های بیماران ارائه می کند. علاوه بر این از جمله ابداعات متخصصین آزمایشگاه مندل راه اندازی آزمایش NIPT به صورت 100 درصد داخلی و تنها با استفاده از توانمندی متخصصین بیوانفورماتیک آزمایشگاه بوده است. این آزمایش با رعایت تمامی استاندارد های جهانی و با حساسیت تشخیصی بیش از 99 درصد قادر به شناسایی ناهنجاری های کروموزومی در جنین با استفاده از نمونه خون مادری می باشد. آزمایشگاه مندل جز معدود مراکز آزمایشگاهی کشور است که دارای بخش تحقیق و توسعه می باشد و در این بخش همواره جدیدترین روش های آزمایشگاهی روز دنیا مورد تحقیق قرار می گیرد و هدف این تحقیقات ارائه آزمایشات جدید و با کارآیی بالاتر می باشد.

نحوه همکاری با آزمایشگاه

آزمایشگاه مندل همواره به گرمی دستان کلیه دانش آموختگان علوم آزمایشگاهی و ژنتیک توانمند را می فشرد و این باعث افتخار ماست که بتوانیم روز به روز فرصت های شغلی بیشتری را در کشور ایجاد نماییم. در این راستا برای کسب اطلاع از آخرین فرصت های شغلی موجود در آزمایشگاه به صفحه استخدام آزمایشگاه مراجعه نمایید.

اعضای تیم

یوهان گرگور مندل
یوهان گرگور مندل

مندل، پدر علم ژنتیک و کاشف اولین قوانین مدون در خصوص نحوه وراثت صفات به نسل های بعد می باشد. ادامه

پدر علم ژنتیک
دکتر علی آهنی
دکتر علی آهنی

دکتر علی آهنی، متخصص ژنتیک پزشکی، موسس و مسئول فنی آزمایشگاه هستند ادامه

موسس، مسئول فنی و رئیس هیئت مدیره
دکتر فرزین شه مهر
دکتر فرزین شه مهر

دکتر فرزین شه مهر،دارای بورد تخصصی آسیب شناسی بالینی و تشریحی از دانشگاه شهید بهشتی، مسئول فنی بخش کلینیکال و آناتومیکال پاتولوژی آزمایشگاه مندل هستند ادامه

مسئول فنی بخش پاتولوژی و تشخیص طبی
دکتر امیرحسین جلالی
دکتر امیرحسین جلالی

دکتر جلالی، پزشک و متخصص ژنتیک پزشکی و مسئول فنی بخش ژنتیک آزمایشگاه هستند. ادامه

مسئول فنی بخش ژنتیک
حامد وزیری نسب
حامد وزیری نسب

حامد وزیری نسب، دانش آموخته ژنتیک مولکولی بوده و در حال حاضر مدیر آزمایشگاه می باشند. ادامه

مدیر داخلی آزمایشگاه و عضو هیئت مدیره
مهدی رحمانی
مهدی رحمانی

مهدی رحمانی، دانش آموخته رشته علوم آزمایشگاهی و همچنین ژنتیک مولکولی بوده و در حال حاضر سوپروایزر آزمایشگاه هستند. ادامه

سوپروایزر و عضو هیئت مدیره