بارداری سالم

از حاملگی مولار (پوچ) بیشتر بدانیم

از حاملگی مولار (پوچ) بیشتر بدانیم

دو نوع حاملگی مولار وجود دارد ، حاملگی مولار کامل و حاملگی مولار نسبی. در یک حاملگی مولار کامل ، بافت جفت غیر طبیعی و متورم است و شبیه به کیست های پر از مایع میباشد. همچنین بافت جنینی تشکیل نمیشود. در یک حاملگی مولار نسبی ، ممکن است یک بافت جفت طبیعی همراه با یک بافت جفت غیر طبیعی ایجاد شود. همچنین ممکن است ساختار جنینی وجود داشته باشد ، اما جنین قادر به زنده ماندن نیست و معمولاً ...

پنج شنبه، 26 دی ماه 1398 20,738 بازدید
از بارداری بعد از سقط بیشتر بدانیم

از بارداری بعد از سقط بیشتر بدانیم

طبیعی است که طیف وسیعی از احساسات را پس از از دست دادن جنین خود تجربه کنید. با اینکه ممکن است دوستانتان هنگام نوشیدن قهوه در مورد آن صحبت نکنند اما سقط جنین در واقع نسبتاً رایج است ، بنابراین شما در تجربه این امر تنها نیستید.خبر خوب این است که بیشتر زنانی که سقط جنین را تجربه می کنند ، تلاش خود را برای داشتن کودک سالم ادامه می دهند.

پنج شنبه، 12 دی ماه 1398 171,285 بازدید
از ورزش در دوران بارداری بیشتر بدانیم

از ورزش در دوران بارداری بیشتر بدانیم

ورزش منظم در دوران بارداری می تواند باعث بهبود سلامت شود ، خطر افزایش وزن بیش از حد و کمردرد را کاهش دهد و ممکن است زایمان را آسان تر کند.ورزش متعادل ​​در دوران بارداری ممکن است به نوزاد شما شروع  سالم تری را هدیه کند.ورزش در هر زمانی می تواند باعث بهبود سلامت و استقامت قلب ، کاهش خستگی و یبوست ، تقویت خلق و خو و میزان انرژی ، افزایش کیفیت خواب و همچنین بهبود قدرت عضلانی شود.

پنج شنبه، 5 دی ماه 1398 2,675 بازدید
حاملگی در بیماران تالاسمی

حاملگی در بیماران تالاسمی

تالاسمی یک اختلال خونی ارثی (ژنتیکی) است. این بیماری زمانی اتفاق می افتد که ژن های جهش یافته بر توانایی بدن در تولید هموگلوبین سالم ، پروتئینی غنی از آهن که در گلبول های قرمز یافت می شود ، تأثیر می گذارند.هموگلوبین اکسیژن را به تمام قسمت های بدن انتقال میدهد و دی اکسید کربن را به شش ها می رساند تا از طریق بازدم خارج شود.هنگامی که ژن ها جهش میابند ، این به معنی تغییر دائمی آنها میباشد ، بنابراین

پنج شنبه، 28 آذر ماه 1398 12,572 بازدید
از آزمایش هورمون بارداری hCG بیشتر بدانیم

از آزمایش هورمون بارداری hCG بیشتر بدانیم

آزمایش خون گنادوتروپین جفتی انسان (hCG) ، میزان هورمون hCG موجود در یک نمونه خون شما را اندازه گیری می کند.این تست براساس اندازه گیری هورمونی به نام گنادوتروپین جفتی انسان (HCG) انجام میشود. HCG میتواند 10 تا 14 روز بعد از بارداری در خون و ادرار ظاهر شود. در ادامه از با این آزمایش آشنا خواهیم شد

پنج شنبه، 14 آذر ماه 1398 288,975 بازدید
از آزمایش آمنیوسنتز بیشتر بدانیم

از آزمایش آمنیوسنتز بیشتر بدانیم

آمنیوسنتز روشی است که در آن مایع آمنیوتیک برای آزمایش یا درمان از رحم خارج می شود. مایع آمنیوتیک مایعی است که کودک را در دوران بارداری محاصره و محافظت می کند. این مایع حاوی سلولهای جنین و پروتئینهای مختلف است.با اینکه آمنیوسنتز می تواند اطلاعات ارزشمندی در مورد سلامت کودک شما ارائه دهد اما درک خطرات آمنیوسنتز مهم است.

پنج شنبه، 23 آبان ماه 1398 36,314 بازدید
از روش IVF (لقاح آزمایشگاهی) بیشتر بدانیم

از روش IVF (لقاح آزمایشگاهی) بیشتر بدانیم

روش IVF یا عبارت In Vitro Fertilization (بارور سازی در لوله آزمایشگاه) است. اگر خودتان یا نزدیکانتان مشکلی با بچه دار شدن دارید شاید برایتان جالب باشید بدانید که روش آی وی اف (لقاح آزمایشگاهی) چیست بسیاری از زنان این روش را امتحان کرده و جواب گرفته‌اند.

پنج شنبه، 16 آبان ماه 1398 2,509 بازدید
از مرده زایی بیشتر بدانیم

از مرده زایی بیشتر بدانیم

از دست دادن نوزاد از هفته بیستم بارداری تا زمان تولد مرده زایی نام دارد. این اتفاق قبل از هفته بیستم معمولا سقط نامیده میشود. طبق تخمین های مراکز کنترل و پیشگیری بیماری ها ، سالانه حدود 24.000 مورد مرده زایی در ایالات متحده رخ میدهد.برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد علل ، عوامل خطر و پذیرش سوگ ادامه متن را بخوانید.

پنج شنبه، 9 آبان ماه 1398 10,398 بازدید
با بهترین ویتامین های دوران بارداری آشنا شویم

با بهترین ویتامین های دوران بارداری آشنا شویم

زنانی که باردار هستند ، در دوران شیردهی میباشند یا برای بارداری تلاش میکنند ، بیشتر از سایر افراد به ویتامین ها و مواد معدنی ویژه و بخصوص اسید فولیک نیاز دارند.برخی از خانمها با رژیمهای غذایی بسیار سالم و متنوعی که دارند ممکن است پیشاپیش از طریق رژیم غذایی خود مواد مغذی لازم را دریافت کنند.اما بسیاری از خانمها برای اطمینان از دریافت کلیه ویتامین ها و مواد معدنی ، از مکمل های پیش از تولد استفاده می

پنج شنبه، 18 مهر ماه 1398 5,237 بازدید
از فشار خون در دوران بارداری بیشتر بدانیم

از فشار خون در دوران بارداری بیشتر بدانیم

هنگامی که فشار خون بالا به خوبی مدیریت شود ، در دوران بارداری همیشه خطرناک نیست. اما گاهی اوقات می تواند باعث ایجاد عوارض جدی برای سلامت مادر و نوزاد در حال رشد شود. منبع قابل اعتماد مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) تخمین می زند که حدود شش تا هشت درصد از زنان باردار بین 20 تا 44 سال در ایالات متحده این بیماری را دارند.

پنج شنبه، 11 مهر ماه 1398 4,108 بازدید