بارداری

امن ترین روش برداشت تخمدان برای حفظ باروری معرفی شد

امن ترین روش برداشت تخمدان برای حفظ باروری معرفی شد

دختران جوانی که در معرض درمان سرطان یا سایر روشهای درمانی که خطر ناباروری بالایی دارند قرار میگیرند ، می توانند برای برداشت تخمدان اقدام کرده و آن را برای پیوند در آینده یعنی زمانی که برای بارداری آماده هستند ، حفظ کنند. با این حال ، براساس یک مطالعه از بیمارستان Ann & Robert H. Lurie کودکان در شیکاگو که در مجله جراحی کودکان منتشر شده است ، تخمدان کوچک در حین عمل به راحتی آسیب می بیند و کیفیت بافت

چهار شنبه، 23 بهمن ماه 1398 1,570 بازدید
از حاملگی مولار (پوچ) بیشتر بدانیم

از حاملگی مولار (پوچ) بیشتر بدانیم

دو نوع حاملگی مولار وجود دارد ، حاملگی مولار کامل و حاملگی مولار نسبی. در یک حاملگی مولار کامل ، بافت جفت غیر طبیعی و متورم است و شبیه به کیست های پر از مایع میباشد. همچنین بافت جنینی تشکیل نمیشود. در یک حاملگی مولار نسبی ، ممکن است یک بافت جفت طبیعی همراه با یک بافت جفت غیر طبیعی ایجاد شود. همچنین ممکن است ساختار جنینی وجود داشته باشد ، اما جنین قادر به زنده ماندن نیست و معمولاً ...

پنج شنبه، 26 دی ماه 1398 20,808 بازدید
از بارداری بعد از سقط بیشتر بدانیم

از بارداری بعد از سقط بیشتر بدانیم

طبیعی است که طیف وسیعی از احساسات را پس از از دست دادن جنین خود تجربه کنید. با اینکه ممکن است دوستانتان هنگام نوشیدن قهوه در مورد آن صحبت نکنند اما سقط جنین در واقع نسبتاً رایج است ، بنابراین شما در تجربه این امر تنها نیستید.خبر خوب این است که بیشتر زنانی که سقط جنین را تجربه می کنند ، تلاش خود را برای داشتن کودک سالم ادامه می دهند.

پنج شنبه، 12 دی ماه 1398 172,089 بازدید
اثر قرص ضد بارداری بر مغز زنان

اثر قرص ضد بارداری بر مغز زنان

یک مطالعه جدید نشان داد ، زنانی که قرص های ضد بارداری مصرف میکنند ، ناحیه کلیدی مغزشان کوچک تر میشود.محققان در یک مطالعه جدید بر روی مغز یافتند ، زنانی که قرص های ضد بارداری خوراکی مصرف می کنند ، در مقایسه با زنانی که این قرصها را مصرف نمی کنند ، هیپوتالاموس کوچک تری دارند.این مطالعه اخیرا در نشست سالانه انجمن رادیولوژی آمریکای شمالی (RSNA) ارائه داده شده است.

یکشنبه، 8 دی ماه 1398 790 بازدید
اثر منفی آلودگی هوا بر قدرت باروری زنان

اثر منفی آلودگی هوا بر قدرت باروری زنان

مواجهه‌ی روزانه با مقادیر بالای آلودگی هوا در کاهش قدرت باروری موثر است.آلودگی هوا و باروری زنان، با هم ارتباط دارند. با این که ظاهرا سن زن مهم‌ترین فاکتور دخیل در باروری محسوب می‌شود، مواجهه‌ی روزانه با مقادیر بالای آلودگی هوا نیز در کاهش قدرت باروری موثر است.

شنبه، 30 آذر ماه 1398 1,191 بازدید
از روش IVF (لقاح آزمایشگاهی) بیشتر بدانیم

از روش IVF (لقاح آزمایشگاهی) بیشتر بدانیم

روش IVF یا عبارت In Vitro Fertilization (بارور سازی در لوله آزمایشگاه) است. اگر خودتان یا نزدیکانتان مشکلی با بچه دار شدن دارید شاید برایتان جالب باشید بدانید که روش آی وی اف (لقاح آزمایشگاهی) چیست بسیاری از زنان این روش را امتحان کرده و جواب گرفته‌اند.

پنج شنبه، 16 آبان ماه 1398 2,518 بازدید
از مرده زایی بیشتر بدانیم

از مرده زایی بیشتر بدانیم

از دست دادن نوزاد از هفته بیستم بارداری تا زمان تولد مرده زایی نام دارد. این اتفاق قبل از هفته بیستم معمولا سقط نامیده میشود. طبق تخمین های مراکز کنترل و پیشگیری بیماری ها ، سالانه حدود 24.000 مورد مرده زایی در ایالات متحده رخ میدهد.برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد علل ، عوامل خطر و پذیرش سوگ ادامه متن را بخوانید.

پنج شنبه، 9 آبان ماه 1398 10,425 بازدید
از مصرف دارو در دوران بارداری بیشتر بدانیم

از مصرف دارو در دوران بارداری بیشتر بدانیم

برای تصمیم قطع یا ادامه‌ی مصرف انوع خاصی از دارو، لازم است  ابتدا در مورد مزایا و معایب آن با پزشک مشورت کنید. پیش از آن‌که مصرف دارویی را قطع کنید، بهتر است با پزشک مشورت کنید.گاهی در طول دوران بارداری مصرف یا عدم مصرف یک دارو صرفا یک انتخاب است. برخی از انتخاب‌هایی که در زمان بارداری برگزیده می‌شود با انتخاب‌های پیش از بارداری متفاوت هستند.

پنج شنبه، 2 آبان ماه 1398 1,114 بازدید
از سرطان پستان در دوران بارداری بیشتر بدانیم

از سرطان پستان در دوران بارداری بیشتر بدانیم

تشخیص سرطان پستان در زمان بارداری شایع نیست.  تخمین زده می شود که این اتفاق حدود  1 در 1.000 تا 1 در 10،000 بارداری رخ میدهد.سرطان پستان دوران بارداری شامل سرطان پستانی است که در هر زمان در دوران بارداری یا در سال اول پس از زایمان تشخیص داده می شود.از آنجائیکه امروزه بیشتر زنان دیرتر باردار میشوند ، ممکن است علت سرطان پستان در دوران بارداری همین باشد.  خطر ابتلا به سرطان پستان با افزایش سن زنان

پنج شنبه، 28 شهریور ماه 1398 3,772 بازدید
آیا احتمال داشتن فرزند دوقلو توسط ژنتیک تعیین می‌شود؟

آیا احتمال داشتن فرزند دوقلو توسط ژنتیک تعیین می‌شود؟

احتمال بارداری دوقلو یک صفت پیچیده است. این صفت احتمالا توسط چندین فاکتور ژنتیکی و محیطی، بسته به نوع دوقلوها متاثر می‌شود. دوقلوها به دو صورت مونوزایگوت (یک تخمک لقاح یافته) و دی زایگوت (دو تخمک لقاح یافته) دسته بندی می‌شوند.

چهار شنبه، 23 مرداد ماه 1398 2,450 بازدید