مطالعه نشان می دهد که بیماران COVID-19 با عادت های کم تحرک که احتمال مرگ آنها بیشتر است!

بر اساس مطالعه ای که در حدود 50،000 نفر مبتلا به ویروس آلوده بودند ، در میان بیماران COVID-19 ، کمبود ورزش با علائم شدیدتر و خطر مرگ بیشتر مرتبط است. محققان روز سه شنبه در مجله پزشکی ورزشی انگلیس گزارش دادند ، افرادی که حداقل دو سال قبل از بیماری همه گیر از نظر جسمی غیر فعال بودند ، بیشتر در بیمارستان بستری می شوند ، به مراقبت های ویژه نیاز دارند و می میرند. این مطالعه نشان داد که به عنوان یک عامل خطر برای بیماری جدی COVID-19 ، عدم تحرک بدنی فقط با سن بالا و سابقه پیوند اعضا پیشی گرفته است.

در واقع ، در مقایسه با سایر عوامل خطر قابل اصلاح مانند سیگار کشیدن ، چاقی یا فشار خون بالا ، "عدم تحرک جسمی قوی ترین عامل خطر از بین تمام نتایج بود".

شرایط قبلی که بیشتر با عفونت شدید COVID-19 مرتبط است ، سن بالا ، مرد بودن و دیابت ، چاقی یا بیماری های قلبی عروقی است.

اما تاکنون ، یک سبک زندگی بی تحرک وارد نشده است.

برای بررسی اینکه آیا کمبود ورزش احتمال عفونت شدید ، بستری شدن در بیمارستان ، بستری شدن در بخش مراقبت های ویژه (ICU) و مرگ را افزایش می دهد ، محققان این نتایج را در 48440 بزرگسال در ایالات متحده آلوده به COVID-19 بین ژانویه و اکتبر مقایسه کردند.

میانگین سنی بیماران 47 سال بود و از هر 5 نفر سه زن بودند. به طور متوسط ​​، شاخص توده بدنی آنها 31 بود ، دقیقاً بالاتر از آستانه چاقی.

مراقبت شدید

تقریباً نیمی از آنها هیچ بیماری زمینه ای ندارند ، مانند دیابت ، بیماری های مزمن ریه ، بیماری قلبی یا کلیوی یا سرطان.

همه بیماران حداقل سه بار میزان فعالیت بدنی منظم خود را بین مارس 2018 و مارس 2020 در کلینیک های سرپایی گزارش کرده اند. حدود 15٪ خود را غیرفعال توصیف کردند (0-10 دقیقه فعالیت بدنی در هفته) ، تقریباً 80٪ "برخی فعالیتها" (11-149 دقیقه در هفته) را گزارش کردند و 7٪ نیز مطابق با دستورالعملهای بهداشت ملی فعال بودند (150 + دقیقه در هفته)

پس از اجازه تفاوت برای نژاد ، سن و شرایط پزشکی زمینه ای ، بیماران مبتلا به کوویید -19 کم تحرک بیش از دو برابر بیشتر از افرادی که بیشترین فعالیت را داشتند در بیمارستان بستری شدند. همچنین 73٪ بیشتر به مراقبت های ویژه نیاز داشتند و به دلیل عفونت 2.5 برابر بیشتر احتمال مرگ داشتند. در مقایسه با بیمارانی که عادت به انجام فعالیت های بدنی گاه به گاه دارند ، سیب زمینی های کاناپه 20٪ بیشتر در بیمارستان بستری می شوند ، 10٪ بیشتر به مراقبت های ویژه و 32٪ بیشتر احتمال مرگ دارند.

گرچه این پیوند از نظر آماری قوی است ، اما این مطالعه که از نظر مشاهده انجام می شود ، برخلاف یک آزمایش بالینی، نمی تواند به عنوان مدرک مستقیم تفسیر شود که فقدان ورزش مستقیماً باعث اختلاف نتایج می شود. یافته ها همچنین به گزارش خودآزمایی توسط بیماران بستگی دارد ، که دارای احتمال سوگیری است.

برای ثبت درخواست آزمایش کرونا (در منزل و یا محل کارتان) بر روی لینک زیر کلیک کنید 

 

تست کرونا در منزل

نظرات کاربران
تا کنون کسی برای این مطلب نظری نداده است. اولین نفری باشید که نظر می دهد!
{{comment.creator}} {{comment.createDate}}
{{reply.creator}} {{reply.createDate}}
{{blog.content.commentsForm.errorMessage}}
{{blog.content.commentsForm.successMessage}}