واکسن کرونا چگونه ایمنی ایجاد می کند؟

آیا سیستم ایمنی بدن انسان می تواند یک دفاع پایدار در برابر ویروس همه گیر SARS-CoV-2 انجام دهد؟ برای درک اینکه آیا یک واکسن از محافظت کافی برخوردار است اینکه آیا کسانی که از COVID-19 بهبود یافته اند می توانند به رفتارهای پیش از همه گیر برگردند یا خیر ، و اینکه چگونه جهان به راحتی می تواند تهدیدات ناشی از بیماری را کاهش دهد، بسیار مهم است.

توجه : کاربران گرامی درصورتی که مایل به انجام آزمایش کرونا به صورت غیر حضوری در آزمایشگاه هستید کافیست برروی لینک تست کرونا در منزل کلیک کنید.

به صورت دقیق مشخص نیست که چه سطحی از آنتی بادی باید در بدن باقی بماند تا فرد را در برابر بیماری محافظت کند اما حتی مقدار کمی از این آنتی بادی های خنثی کننده تولید شده هم می تواند محافظ باشد. سیستم ایمنی قوی بدن ما از سلول های T موجود در خون نشات می گیرد، و این سلول ها در تماس با سلول های آلوده از بین می روند اما با کمک سلول های B که آنتی بادی تولید می کنند، می توان حفاظت را ایجاد کرد.

واکسن کرونا

واکسن کرونا چطور ایمنی می ‌دهد؟

در مورد ویروس کرونا خوشبختانه مطالعه ‌ای در ژورنال سلول وجود دارد که طبق آن، در چند ماه بیماران خفیف، متوسط و شدید را ارزیابی کردند و به جواب خوبی دست یافته اند. با این حال اگر فرد به کرونا مبتلا شود و احتمال ابتلای مجدد به آن هم وجو داشته باشد پس واکسن کرونا چگونه می تواند موثر باشد؟

سیستم ایمنی بدن مانند سربازان زره پوش هستند که وقتی فردی بیمار می شود سربازان تولید شده در بدن فرد، زره ضعیفی دارند که خیلی زود از بین می روند. معمولا زره یا همان آنتی بادی ها 3 الی 6 ماه بیشتر در بدن نمی مانند البته همین موضوع هم برای همه افراد صدق نمی کند چرا که بیمارانی بوده اند که بعد از 3 هفته IGG آنها پایین آمده و این به معنی آن است که بعد از 3 هفته احتمال ابتلای مجدد برای آن ها وجود دارد.

به طور کلی واکسن ها 50% افراد را مقاوم تر می کند برای مثال واکسن آنفولانزا با اینکه جلوی مرگ ‌و میر بسیاری از انسان ها را در جهان گرفت، در سال گذشته و در بهترین حالت فقط ۴۹% موثر بوده است. پس واکسنی که جلوی صد‌ها هزار مرگ را گرفت فقط ۴۹% موثر بوده یعنی ۴۹% بدن افراد را مقاوم ‌تر می ‌کند. اگر ۱۰۰% هم در مقابل کرونا مقاوم نشویم، مشکل خاصی به وجود نمی آید. در واقع همین که جلوی مرگ ‌و میر گرفته بشود، کفایت می کند.

 

 

برای ثبت درخواست آزمایش کرونا (در منزل و یا محل کارتان) بر روی لینک زیر کلیک کنید 

 

تست کرونا در منزل

نظرات کاربران
تا کنون کسی برای این مطلب نظری نداده است. اولین نفری باشید که نظر می دهد!
{{comment.creator}} {{comment.createDate}}
{{comment.description}}
{{reply.creator}} {{reply.createDate}}
{{reply.description}}
{{blog.content.commentsForm.errorMessage}}
{{blog.content.commentsForm.successMessage}}