بلاگ

آیا همه گوشت های فرآوری شده سرطان زا هستند؟

آیا همه گوشت های فرآوری شده سرطان زا هستند؟

محققان دانشگاه کوئین ، بلفاست ، پس از یافتن شکاف قابل توجه بین گوشتهای فرآوری شده حاوی نیتریت و گوشتهای فرآوری شده بدون نیتریت ، طبقه بندی کلی گوشت های فرآوری شده به عنوان سرطان زا توسط سازمان بهداشت جهانی را زیر سوال بردند.دکتر Brian Green ، دکتر William Crowe و پروفسور Chris Elliott OBE ، همگی از موسسه امنیت جهانی غذا (IGFS) در کوئینز ، مقالات موجود در مورد رابطه گوشت فرآوری شده و ایجاد سرطان ..

دوشنبه، 23 دی ماه 1398 1,246 بازدید
چاقی مادر در دوران بارداری با ضریب هوشی پایین در پسران مرتبط است

چاقی مادر در دوران بارداری با ضریب هوشی پایین در پسران مرتبط است

به گفته محققان ، چاقی مادر در دوران بارداری می تواند سالهای رشد فرزند را تحت تأثیر قرار دهد. این محققان نشان دادند ، مادران پسرانی که در دوره پیش دبستانی دچار اختلال در مهارت های حرکتی خود بودند و در اواسط دوران کودکی ضریب هوشی پایین داشتند ، در زمان بارداری به شدت اضافه وزن داشتند. تیمی از محققان حوزه تغذیه و بهداشت محیط در دانشگاه تگزاس اوستین و  دانشگاه کلمبیا دریافتند که ...

یکشنبه، 22 دی ماه 1398 3,898 بازدید
کار طولانی با افزایش فشار خون همراه است

کار طولانی با افزایش فشار خون همراه است

یک مطالعه جدید نشان می دهد ، افرادی که ساعت های طولانی کار می کنند ممکن است سلامتی خود را به خطر بیاندازند و خطر فشار خون بالا را افزایش دهند.تیمی از محققان کانادا ، ساعات کار و فشار خون 3500 کارگر را در سه شرکت دولتی در کبک مورد بررسی قرار دادند. آنها دریافتند که کارمندان اداری که ساعات طولانی را به کار مشغولند ، با احتمال بیشتری دارای  فشار خون بالا می باشند.

شنبه، 21 دی ماه 1398 1,237 بازدید
مصرف چربی کمتر می تواند کلید تقویت باروری مردان باشد

مصرف چربی کمتر می تواند کلید تقویت باروری مردان باشد

طبق یک مطالعه مقدماتی جدید ، داشتن یک رژیم غذایی کم چرب و غنی از سفیده تخم مرغ می تواند کلید تقویت باروری مردان باشد.این تحقیق که توسط دکتر Karma Pearce از دانشگاه استرالیا جنوبی با همکاری پروفسور Kelton Tremellen ، متخصص باروری دانشگاه فلیندرز انجام شده است ، ارتباط مستقیمی بین رژیم غذایی و تستوسترون نشان می دهد – به این صورت که آنچه مردان می خورند می تواند بر هورمون جنسی اصلی مردان تأثیر بگذارد.

پنج شنبه، 19 دی ماه 1398 893 بازدید
مصرف میوه ها و سبزیجات خطر سرطان کولورکتال را کاهش می دهد

مصرف میوه ها و سبزیجات خطر سرطان کولورکتال را کاهش می دهد

مطالعه ای که در ابتدا به بررسی آسپرین به عنوان یک درمان پیشگیرانه سرطان سرطان روده بزرگ و مقعد (کولورکتال) پرداخته بود ، به طور تصادفی مکانیسمی را کشف کرد که می تواند توضیح دهد چگونه میوه و سبزیجات خطر ابتلا به این بیماری را کاهش می دهند.در سراسر جهان ، سالانه بیش از 1 میلیون نفر مبتلا به سرطان کولورکتال تشخیص داده میشوند. همچنین این سرطان سومین علت شایع مرگ ناشی از سرطان در ایالات متحده است.

چهار شنبه، 18 دی ماه 1398 823 بازدید
ارتباط تغذیه و ژنتیک

ارتباط تغذیه و ژنتیک

هر چند تغذیه نقش غیر قابل انکاری در مدیریت سلامت عمومی دارد، اما نقش ژنتیک در تغذیه چندان شناخته نشده است. تفاوت‌های ژنتیکی علت بسیاری از ناهمگونی‌هایی است که بین افراد می‌بینیم. ناهمگونی‌هایی نظیر؛ رنگ چشم، پوست و مو، وزن و بسیاری از صفات دیگر، همگی از ژنتیک وام می‌گیرند.هنگامی که به ارتباط ژنتیک با تغذیه می‌اندیشیم، اغلب به این نتیجه می‌رسیم که تفاوت‌های ژنتیکی، اگر حداکثر هم نباشد، یک نقش حداقل

سه شنبه، 17 دی ماه 1398 1,710 بازدید
چرا خانم ها بیشتر از آقایان عمر می کنند؟

چرا خانم ها بیشتر از آقایان عمر می کنند؟

بین میزان مرگ و میر زنان و مردان در هر گروه سنی ، از زمان شیرخواری تا 19 سالگی و بعد از آن اختلاف وجود دارد. Sheri L. Balsara ، نويسنده راهنما تحقیق اخير درمورد مرگ و مير كودكان ، مي نويسد : " تحليل ما از تفاوت جنسيت در ميزان مرگ و مير در افراد زير 20 سال ، حاكي از وجود" سندرم مذکر  " میباشد". "ما یک مزیت کلی بقاء در زنان مشاهده کردیم که از اوایل زندگی شروع می شود و همراه با علل متعدد مرگ و میر

دوشنبه، 16 دی ماه 1398 1,219 بازدید
خطر چاقی در کودکانی که شیر پر چرب مصرف می کنند کمتر است!

خطر چاقی در کودکانی که شیر پر چرب مصرف می کنند کمتر است!

این تحقیق که در مجله آمریکایی Clinical Nutrition منتشر شد ، 28 مطالعه از هفت کشور که به بررسی رابطه بین مصرف شیر گاو توسط کودکان و خطر اضافه وزن یا چاقی پرداخته اند ، مورد بررسی قرار داده است. هیچ یک از مطالعات - که درمجموع شامل تقریباً 21000 کودک بین سنین 1 تا 18 سال میباشند - نشان نداد که بچه هایی که شیر کم چرب می نوشند ، کاهش خطر اضافه وزن یا چاقی را دارند. هجده مورد از 28 مطالعه نشان دادند که

یکشنبه، 15 دی ماه 1398 733 بازدید
سندروم سوپرمن یا ابرمرد چیست؟

سندروم سوپرمن یا ابرمرد چیست؟

سندرم سوپر من یا ابرمرد ، که به عنوان 47, XYY نیز شناسایی می شود ، بیماری است که به عنوان یک آنیوپلوئیدی کروموزومی (یک ناهنجاری در ساختار و / یا تعداد کروموزوم ) طبقه بندی می شود که در آن افراد مذکر دارای یک کروموزوم Y اضافه هستند.

شنبه، 14 دی ماه 1398 20,403 بازدید
از بارداری بعد از سقط بیشتر بدانیم

از بارداری بعد از سقط بیشتر بدانیم

طبیعی است که طیف وسیعی از احساسات را پس از از دست دادن جنین خود تجربه کنید. با اینکه ممکن است دوستانتان هنگام نوشیدن قهوه در مورد آن صحبت نکنند اما سقط جنین در واقع نسبتاً رایج است ، بنابراین شما در تجربه این امر تنها نیستید.خبر خوب این است که بیشتر زنانی که سقط جنین را تجربه می کنند ، تلاش خود را برای داشتن کودک سالم ادامه می دهند.

پنج شنبه، 12 دی ماه 1398 271,499 بازدید