آیا اسهال از علائم COVID-19 است؟

اگرچه اسهال یک علامت کمتر شناخته شده کووید-19 است، اما بر بخش معقولی از افراد در طول بیماری خود تأثیر می گذارد. ابتلا به اسهال COVID-19 در کنار بسیاری از علائم دیگر با افزایش خطر نیاز به حمایت بیمارستانی مرتبط است.

اسهال ناشی از COVID-19 شبیه به ناراحتی شکمی است که ممکن است از یک حشره معمولی معده مانند روتاویروس یا نوروویروس به آن مبتلا شوید. اسهال در کودکان و بزرگسالان شایع است و معمولاً خود به خود برطرف می شود.

ما فکر می کنیم COVID-19 باعث اسهال می شود زیرا ویروس می تواند به سلول های روده حمله کند و عملکرد طبیعی آن را مختل کند. COVID-19 می تواند از طریق مسواک و سطوح یا دست های آلوده منتقل شود. اگر شما، کسی که با او زندگی می کنید یا کسی که از او مراقبت می کنید مبتلا به اسهال است، شستن کامل دست ها و تمیز کردن مرتب حمام ها برای جلوگیری از گسترش عفونت بسیار مهم است.

برای ثبت درخواست آزمایش کرونا (در منزل و یا محل کارتان) بر روی لینک زیر کلیک کنید 

 

تست کرونا در منزل

چه زمانی اسهال در COVID-19 اتفاق می افتد؟

اسهال یکی از علائم اولیه COVID-19 است که از اولین روز عفونت شروع می شود و در هفته اول شدت می یابد. معمولاً به طور متوسط ​​دو تا سه روز طول می کشد، اما در بزرگسالان می تواند تا هفت روز ادامه یابد.

برخی از افراد ممکن است از حملات مداوم اسهال مرتبط با کووید رنج ببرند و این اسهال معمولاً در افراد مبتلا به سندرم طولانی کووید یا پس از کووید گزارش می شود.

اسهال در COVID-19 چقدر شایع است؟

اسهال یکی از علائم شایع COVID-19 نیست، اما احتمال ابتلا به آن با افزایش سن افزایش می یابد. 10 درصد از کودکان، 21 درصد از بزرگسالان 16-35 ساله و حدود 30 درصد از بزرگسالان بالای 35 سال در طول بیماری خود اسهال را تجربه می کنند. تنها 2 درصد از افرادی که مبتلا به کووید-19 بودند، اسهال را تنها علامت خود گزارش کردند.

چه علائم دیگری از COVID-19 در کنار اسهال رایج است؟

اسهال به احتمال زیاد در کنار علائم دیگر رخ می دهد. اینکه کدام علائم هستند بستگی به سن دارد و اینکه آیا کووید-19 موضعی دارید که بیشتر بر سیستم گوارشی شما تأثیر می گذارد یا عفونتی که بیشتر بدن شما را تحت تأثیر قرار می دهد.

در بزرگسالان، بیشتر اوقات اسهال همراه با خستگی و سردرد است. علاوه بر این، بزرگسالان معمولاً اسهال را همراه با از دست دادن بویایی (آنوسمی) تجربه می‌کنند و در کنار گلودرد و نادیده گرفتن وعده‌های غذایی شایع است. در کودکان، اسهال با خستگی و سردرد و گاهی با درد شکم، گلودرد و آنوسمی بروز می کند.

اسهال همچنین با خطر بیشتری برای نیاز به حمایت بیمارستانی همراه است، به ویژه در میان افرادی که درد شکم و درد غیرعادی عضلانی را گزارش می کنند. بسته به سن و جنس خود، اگر در هفته اول بیماری چندین علائم مختلف کووید-19 داشتید، باید با پزشک خود تماس بگیرید.

اگر اسهال دارم و فکر می کنم ممکن است کووید-19 باشد، چه کاری باید انجام دهم؟

اگر اسهال دارید و فکر می کنید ممکن است COVID-19 باشد، باید:

دستورالعمل‌های NHS را دنبال کنید و در خانه خود را قرنطینه کنید تا از افراد اطراف خود و جامعه بزرگ‌تر محافظت کنید. اطمینان حاصل کنید که حمام خود را تمیز نگه دارید و بعد از استفاده از توالت دست های خود را بشویید.
برنامه ZOE COVID Symptom Study را دانلود کنید و علائم خود را ثبت کنید تا آزمایش از طریق برنامه به شما ارائه شود.
همچنین اگر قبلاً این کار را نکرده‌اید، سلامت خود را روزانه در برنامه ثبت کنید تا به ما کمک کنید تا در مورد چگونگی تأثیر کووید-19 بر افراد بیشتر بدانیم و در تحقیقات علمی نجات بخش کمک کنیم.
نکات ما را در مورد مراقبت از خود در صورت ابتلا به کووید-19، نظارت بر سلامت خود در خانه و هیدراته ماندن بررسی کنید.
اگر اسهال دارید، مهم است که در صورت امکان به نوشیدن و خوردن ادامه دهید. NHS توصیه های بیشتری برای درمان اسهال دارد.

اسهال خطر سرایت عفونت به سایر افراد خانواده را افزایش می دهد، بنابراین شستن کامل دست ها و تمیز و مرتب نگه داشتن حمام ضروری است.

نظرات کاربران
تا کنون کسی برای این مطلب نظری نداده است. اولین نفری باشید که نظر می دهد!
{{comment.creator}} {{comment.createDate}}
{{reply.creator}} {{reply.createDate}}
{{blog.content.commentsForm.errorMessage}}
{{blog.content.commentsForm.successMessage}}