CDC ویژگی تست آنتی بادی COVID-19 را روشن می کند!

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده (CDC) در «دستورالعمل‌های موقت برای آزمایش آنتی‌بادی کووید-۱۹» می‌گوید در طول همه‌گیری کنونی کووید-۱۹، به حداکثر رساندن ویژگی تست آزمایشگاهی قابل توجه است.

در 23 مه 2020، CDC گفت: «ارزش پیش‌بینی مثبت در الگوریتم سرولوژیک در بیشتر موارد ترجیح داده می‌شود، زیرا شیوع کلی آنتی‌بادی‌های SARS-CoV-2 احتمالاً در اکثر ایالت‌ها پایین است، به جز نیویورک».

به عنوان مثال، در یک جمعیت محلی که شیوع ویروس کرونا در آن 5٪ است، یک آزمایش با 90٪ حساسیت و 95٪ ویژگی ارزش اخباری مثبت 49٪ را به دست می دهد.

به عبارت دیگر، کمتر از نیمی از کسانی که آزمایششان مثبت است، در واقع آنتی بادی خواهند داشت.

از سوی دیگر، CDC می‌گوید که آزمایش مشابه در جمعیتی با شیوع آنتی‌بادی بیش از 52 درصد، یک پیش‌بینی مثبت بیش از 95 درصد به دست می‌دهد، به این معنی که کمتر از یک نفر از هر 20 نفری که آزمایش مثبت می‌کنند، نتیجه آزمایش مثبت کاذب خواهد داشت.

CDC سه استراتژی ارائه می دهد که می تواند برای بهبود ارزش اخباری مثبت مورد استفاده قرار گیرد: انتخاب یک تست با ویژگی بسیار بالا، شاید 99.5٪ یا بیشتر، ارزش اخباری مثبت بالایی را در جمعیت های با شیوع بیش از 5٪ به دست می دهد.

برای ثبت درخواست آزمایش کرونا (در منزل و یا محل کارتان) بر روی لینک زیر کلیک کنید 

 

تست کرونا در منزل

استراتژی دیگر تمرکز آزمایش بر روی افرادی است که احتمال ابتلا به آنتی بادی های SARS-CoV-2 در پیش آزمون بالایی دارند، مانند افرادی که سابقه ابتلا به کووید-19 مانند بیماری دارند.

رویکرد سوم استفاده از یک الگوریتم تست متعامد است که در آن افرادی که در ابتدا تست مثبت می‌کنند با تست دوم آزمایش می‌شوند. الگوریتم‌های متعامد مؤثر عموماً مبتنی بر آزمایش یک نمونه بیمار با دو آزمایش است که هر کدام دارای ویژگی‌های طراحی منحصربه‌فرد هستند.

علاوه بر این، الگوریتم‌های آزمایشی می‌توانند ویژگی کلی را در حالی که حداکثر حساسیت را حفظ می‌کنند، به حداکثر برسانند.

به عنوان مثال، در مثال بالا، با شیوع جمعیت 5 درصد، ارزش اخباری مثبت 95 درصد را می توان به دست آورد، اگر نمونه های اولیه مثبت با روش دوم متعامد متفاوت با حساسیت 90 درصد و ویژگی 95 درصد آزمایش شوند.

در حال حاضر، همبستگی های ایمونولوژیک ایمنی از عفونت SARS-CoV-2 به خوبی تعریف نشده است.

نمایندگان CDC، FDA و سایر سازمان‌ها در حال کار با دانشگاه‌ها و اعضای جامعه پزشکی هستند تا تعیین کنند که آیا آزمایش‌های سرولوژیک مثبت نشان‌دهنده ایمنی محافظتی در برابر SARS-CoV-2 است یا خیر.

این کار شامل ارزیابی سطح آنتی بادی های مورد نیاز برای محافظت در برابر عفونت مجدد، مدت زمان محافظت و عوامل مرتبط با ایجاد پاسخ آنتی بادی محافظ است.

سینتیک پاسخ آنتی بادی، طول عمر آنتی بادی ها، توانایی آنتی بادی ها برای محافظت در برابر عفونت مکرر، تیتر محافظتی آنتی بادی خنثی کننده، و ارتباط تیتر آنتی بادی اتصال با توانایی خنثی سازی هنوز مشخص نشده است.

اگرچه مطالعات چالش حیوانی محافظت را در کوتاه مدت نشان می دهد، حفاظت طولانی مدت در انسان به تحقیقات آینده نیاز دارد. از این رو، در انتظار داده های اضافی، وجود آنتی بادی ها را نمی توان با مصونیت فرد از عفونت SARS-CoV-2 برابر دانست.

برخی از آزمایش‌ها ممکن است واکنش متقاطع را با سایر کروناویروس‌ها، مانند آنهایی که باعث سرماخوردگی می‌شوند، نشان دهند. این می تواند منجر به نتایج آزمایش مثبت کاذب شود. برخی از افراد ممکن است پس از عفونت ویروس کرونا، آنتی بادی های قابل تشخیص ایجاد نکنند. در برخی دیگر، ممکن است سطوح آنتی بادی در طول زمان به سطوح غیرقابل تشخیص کاهش یابد.

به عنوان مثال، آنتی بادی های IgM و IgG در اوایل عفونت وجود ندارند.

CDC می گوید، بنابراین، نتایج آزمایشات سرولوژیکی وجود یا عدم وجود عفونت فعلی یا قبلی با کروناویروس SARS-CoV-2 را با قطعیت نشان نمی دهد.

اسکات گوتلیب، MD، در مقاله‌ای در شبکه JAMA که در 23 دسامبر منتشر شد، نوشت: «شاید یکی از پایدارترین نوآوری‌های فناوری، ظهور آزمایش‌های تشخیصی دقیقی باشد که می‌توان از آنها در خانه برای ارائه پاسخ سریع در مورد وضعیت بالینی افراد استفاده کرد. 

"در نتیجه چارچوب نظارتی که برای پیشرفت این آزمایش‌ها ایجاد شده است، فناوری و مسیر تجاری برای ارائه مستقیم آنها به مصرف‌کنندگان است."

"و تغییر فرهنگی که آنها ایجاد کرده اند، رویکرد ما به مراقبت پیامدهای ماندگاری فراتر از COVID-19 و نحوه رسیدگی به سایر بیماری های عفونی خواهد داشت."

همچنین ابوت در 27 نوامبر 2021 اظهار داشت، این شرکت به شدت جهش‌های COVID-19 را تحت نظر دارد، بنابراین ما می‌توانیم مطمئن شویم که آزمایش‌های ما می‌توانند آنها را شناسایی کنند. ما قبلاً نوع Omicron را ارزیابی کرده‌ایم و مطمئن هستیم که آزمایش‌های سریع و PCR ما می‌توانند ویروس را شناسایی کنند. در حالی که نوع Omicron حاوی جهش در پروتئین اسپایک است، آزمایش‌های سریع و مولکولی ابوت - آنتی ژن و PCR - برای شناسایی ویروس به ژن اسپایک متکی نیست.

نکته : آزمایشگاه مندل با داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت برای انجام تست کرونای پرواز و همچنین برای مسافرینی که به جواب آزمایش کرونا برای پرواز نیاز دارند قادر است جواب انگلیسی هم صادر کند. چنانچه قصد دارید آزمایش کرونا را انجام دهید کافیست برروی لینک آزمایش کرونا کلیک کنید. برای این منظور لازم است تا تصویر پاسپورت خود را در زمان نمونه گیری به کارشناس آزمایشگاه ارائه دهید تا نام دقیق انگلیسی به همراه شماره پاسپورت در گزارش آزمایش گنجانده شود. آزمایشگاه مندل از جمله معدود آزمایشگاه کشور است که گواهینامه مدیریت کیفیت در آزمایشگاه های پزشکی (ISO15189) را دارا است و به همین دلیل تمامی خطوط هوایی و گمرکات کشور های مقصد نتیجه های آزمایش صادر شده از آزمایشگاه مندل را به راحتی قبول می کنند.

نظرات کاربران
تا کنون کسی برای این مطلب نظری نداده است. اولین نفری باشید که نظر می دهد!
{{comment.creator}} {{comment.createDate}}
{{reply.creator}} {{reply.createDate}}
{{blog.content.commentsForm.errorMessage}}
{{blog.content.commentsForm.successMessage}}