اسپری بینی ممکن است ویروس SARS-CoV-2 را از بین ببرد؟

محققان دانشگاه ایالتی یوتا و دانشگاه نورث وسترن دریافتند که عصاره دانه گریپ فروت و زایلیتول به طور قابل توجهی SARS-CoV-2 را از بین می برد. یک مطالعه آزمایشگاهی جدید توسط دانشگاه ایالتی یوتا و دانشگاه نورث وسترن نشان می دهد که اجزای Xlear (عصاره دانه گریپ فروت و زایلیتول) به طور قابل توجهی SARS-CoV-2، ویروس کرونا که باعث COVID-19 می شود را از بین می برد.

این مطالعه بدون بازبینی که در 21 دسامبر 2020 منتشر شد، تیترهای ویروس SARS-CoV-2 و LRV را در برابر یک غلظت اسپری بینی Xlear آزمایش کرد. طبق یافته‌های این مطالعه، «پس از یک زمان تماس 25 دقیقه‌ای، اسپری بینی ویروس را از 4.2 به 1.7 log10 CCID50 در هر 0.1 میلی‌لیتر کاهش داد که کاهش معنی‌دار آماری (P<0.001) از 2.5 log10 CCID50 بود.» پتانسیل نجات جانها و اقتصادهای جهان با استفاده از درمان ترکیبی X-GSE باید الهام بخش آزمایشات بالینی بزرگ باشد. مطالعه ایالت نورث وسترن - یوتا جدیدترین مطالعه در یک رشته مطالعات است که به این نتیجه رسیده است که Xlear در برابر SARS-CoV-2 موثر است.

نکته : آزمایشگاه مندل با داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت برای انجام تست کرونای پرواز و همچنین برای مسافرینی که به جواب آزمایش کرونا برای پرواز نیاز دارند قادر است جواب انگلیسی هم صادر کند. چنانچه قصد دارید آزمایش کرونا را انجام دهید کافیست برروی لینک آزمایش کرونا کلیک کنید. برای این منظور لازم است تا تصویر پاسپورت خود را در زمان نمونه گیری به کارشناس آزمایشگاه ارائه دهید تا نام دقیق انگلیسی به همراه شماره پاسپورت در گزارش آزمایش گنجانده شود. آزمایشگاه مندل از جمله معدود آزمایشگاه کشور است که گواهینامه مدیریت کیفیت در آزمایشگاه های پزشکی (ISO15189) را دارا است و به همین دلیل تمامی خطوط هوایی و گمرکات کشور های مقصد نتیجه های آزمایش صادر شده از آزمایشگاه مندل را به راحتی قبول می کنند.

با این حال، این مطالعه از دو جنبه حیاتی زمینه جدیدی را ایجاد می کند.

«اول، ما نتیجه می‌گیریم، علاوه بر مقابله با SARS-CoV-2، Xlear احتمالاً در جلوگیری از گسترش ویروس‌های H1N1 در آینده، از جمله انواع در حال ظهور SARS-CoV-2، همراه با سایر اپیدمی‌های ویروسی مؤثر است. پروفسور مارک کانن، دانشکده پزشکی فاینبرگ، دانشگاه نورث وسترن، در بیانیه ای مطبوعاتی که در 26 ژانویه 2021 منتشر شد، گفت: با توجه به انواع قابل انتقال بیشتر که اکنون با آن مواجه هستیم، این اکنون بسیار مهم است.

ثانیاً، با استفاده از میکروسکوپ الکترونی، ما شواهد بصری داریم که نشان می‌دهد زایلیتول و GSE با ویروس مقابله می‌کنند. عصاره دانه گریپ فروت (GSE) ویروس را می کشد، در حالی که زایلیتول از چسبیدن ویروس به دیواره های سلولی جلوگیری می کند.

دکتر کانن افزود: «تصویر ویروس‌های SARS-CoV-2 را در خارج از سلول نشان می‌دهد و هرگز متصل نشده‌اند، در نتیجه از عفونت جلوگیری می‌کند.»

این مطالعه فرض می کند که زایلیتول به عنوان یک هدف فریبنده برای SARS-CoV-2 عمل می کند و از اتصال ویروس به پروتئین اصلی دیواره سلولی جلوگیری می کند.

این مطالعه مشترک نتیجه می‌گیرد: «از آنجایی که هیچ فاکتور خطری در استفاده از درمان ترکیبی X/GSE وجود ندارد، و اسپری بینی Xlear بدون نسخه در دسترس است و Xlear امکان پوشیدن راحت ماسک طولانی‌مدت را فراهم می‌کند، از این ضد پیشگیرانه استفاده کنید. - درمان ویروسی باید تشویق شود.

مولفه مطالعه تحقیق تصویربرداری در مرکز BioCryo مرکز NUANCE دانشگاه نورث وسترن انجام شد که از منبع SHyNE (NSF ECCS-2025633)، IIN و برنامه MRSEC Northwestern (NSF DMR-1720139) پشتیبانی دریافت کرد. هیچ تضاد منافع صنعتی فاش نشد.

به طور کلی :

تحقیقات جدید حاکی از آن است که اسپری بینی بدون نسخه Xlear در کاهش قابل توجه و تقریباً از بین بردن SARS-CoV-2، ویروسی که پس از یک دوز باعث ایجاد COVID-19 می شود، موثر است. مطالعه جدیدی که توسط دانشگاه ایالتی یوتا و دانشگاه نورث وسترن انجام شده است نشان می دهد که اجزای Xlear (عصاره دانه گریپ فروت و زایلیتول) به طور قابل توجهی SARS-CoV-2 را از بین می برد.

برای ثبت درخواست آزمایش کرونا (در منزل و یا محل کارتان) بر روی لینک زیر کلیک کنید 

 

تست کرونا در منزل

نظرات کاربران
تا کنون کسی برای این مطلب نظری نداده است. اولین نفری باشید که نظر می دهد!
{{comment.creator}} {{comment.createDate}}
{{reply.creator}} {{reply.createDate}}
{{blog.content.commentsForm.errorMessage}}
{{blog.content.commentsForm.successMessage}}