آرایشگاه رفتن در شیوع ویروس کرونا!

با نزدیک شدن تابستان به پاییز و سپری کردن زمان بیشتری در داخل خانه، موارد کرونا بار دیگر در حال افزایش است. در دسترس بودن واکسن‌ها فرصت‌های بیشتری را برای اجتماعی شدن ایمن نسبت به سایر نقاط در طول همه‌گیری ایجاد کرده است. اما با امتناع تعداد زیادی از افراد از دریافت واکسن کووید-19، سؤالاتی در مورد نحوه تعامل ایمن با دیگران و دانستن چه اطلاعاتی برای شما مهم است (که مودبانه است) در مورد وضعیت واکسن آنها مهم است. برای بسیاری آیا باید از آرایشگر، پرستار کودک یا افراد دیگری که با آنها در تماس هستید بپرسید که واکسن تزریق کرده اند؟

1. اول، آیا در حال حاضر که واکسن ها در دسترس هستند، کوتاه کردن مو (یا خدمات مشابه ) بی خطر است؟

کوتاه کردن موهایتان یا انجام خدمات حرفه ای مشابه در داخل خانه، مانند اصلاح ناخن ها یا ماساژ صورت - مطمئناً خطرناک تر از یک سفر سریع به فروشگاه است، زیرا شما در نزدیکی فیزیکی به فروشگاه خواهید بود. به گفته دکتر ماریسا بیکر، استادیار بهداشت حرفه ای در دانشگاه واشنگتن در سیاتل، شخص دیگری برای مدت طولانی در داخل است. او می‌گوید، همچنین احتمالاً خطر بیشتری نسبت به ملاقات با دندانپزشک شما خواهد داشت، زیرا کارگران در رشته‌های پزشکی معمولاً به لباس‌ها و تجهیزات محافظ بهتری دسترسی دارند.

امش آدالجا، دکتر، محقق ارشد مرکز امنیت سلامت جانز هاپکینز در بالتیمور، می‌گوید: اما برای افراد کاملاً واکسینه شده، خطر ابتلا به یک مورد جدی کووید-19 به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد. در اواسط ماه اوت

آن لیو، استادیار بالینی بیماری‌های عفونی در دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد در کالیفرنیا، می‌گوید: اگر همه افراد در یک فضای داخلی به درستی ماسک و واکسینه شده باشند و ساختمان دارای تهویه مناسب باشد، خطر انتقال ویروس کم است.

این بدان معنا نیست که نباید اقدامات احتیاطی را انجام دهید: پوشش مناسب برای مشتریان و ارائه دهندگان خدمات مهم است و در صورت امکان باز نگه داشتن درها و پنجره ها توصیه می شود. در مناطقی که تعداد موارد COVID-19 زیاد است و درصد کمی از جمعیت واکسینه شده اند، دکتر لیو توصیه می کند در صورت امکان کوتاه کردن مو را به تعویق بیندازید.

دکتر آدالجا می گوید در پایان روز، این سوال به تحمل ریسک خلاصه می شود. او می‌گوید: «ما به نقطه‌ای نخواهیم رسید که خطر ابتلا به کووید از کوتاهی مو وجود نداشته باشد. "همیشه سطحی از خطر وجود خواهد داشت، حتی پنج سال دیگر."

2. آیا باید از آرایشگر، دندانپزشک یا سایر متخصصان در مورد وضعیت واکسیناسیون خود بپرسید؟

اگر قرار است برای مدت طولانی در مجاورت فرد دیگری باشید در حالی که موهای شما را کوتاه می کند، آدالجا و لیو هر دو با یک جواب مثبت پاسخ می دهند: باید از آنها در مورد وضعیت واکسیناسیون آنها بپرسید.

آدالجا می‌گوید: «فکر می‌کنم این سؤال مهمی است. اگر یک فرد واکسینه شده موهای یک فرد واکسینه شده را کوتاه کند، این یک وضعیت کم خطر است. شما باید از آرایشگر خود بپرسید و سالن ها باید واکسیناسیون را اجباری کنند.

دکتر بیکر رویکرد کمی محتاطانه تری در پیش گرفته است. متخصصان خدمات مانند آرایشگران ممکن است به مرخصی پولی برای تسهیل در گرفتن واکسن دسترسی نداشته باشند، حتی اگر آن را بخواهند. او می‌گوید در برخی از جوامع، این احتمال وجود دارد که فردی که از او می‌پرسید پرخاشگر یا حتی از نظر فیزیکی خشن شود.

3. آیا باید بپرسید که پرستار کودک واکسینه نشده قرار است در تماس نزدیک با کودک باشد؟

بیکر می‌گوید خدمات مربوط به کودکان موضوع متفاوتی است. او می‌گوید بر اساس اینکه اطرافیان کودک واکسینه شده‌ اند یا نه، اعمالش تغییر نمیکند. او می‌گوید، از آنجایی که یک کودک به همان سطح حفاظت دسترسی ندارد، مهم است که بزرگسالانی که با آنها در تعامل هستند واکسینه شوند.

دکتر لیو می‌گوید: «اگر از مهدکودک یا پرستار کودک استفاده می‌کنید، ارائه یک پروتکل مراقبت از کودک که کاملاً هوابند باشد، دشوار است. "در این شرایط استفاده از ماسک و تهویه باید بسیار مفید باشد. اگر من یک پرستار بچه استخدام می کردم یا یک مهدکودک را بررسی می کردم، کاملاً و بدون تردید وضعیت واکسیناسیون بزرگسالان را می پرسیدم. من پرستار بچه ای را استخدام نمی کنم که نتواند مدرکی مبنی بر تکمیل واکسیناسیون ارائه دهد."

برای ثبت درخواست آزمایش کرونا (در منزل و یا محل کارتان) بر روی لینک زیر کلیک کنید 

 

تست کرونا در منزل

نظرات کاربران
تا کنون کسی برای این مطلب نظری نداده است. اولین نفری باشید که نظر می دهد!
{{comment.creator}} {{comment.createDate}}
{{reply.creator}} {{reply.createDate}}
{{blog.content.commentsForm.errorMessage}}
{{blog.content.commentsForm.successMessage}}