براساس تحقیق دانشمندان آزمایش جدیدی برای تعیین نوع COVID-19 ساخته شده است!

دانشمندان دانشگاه هاروارد و MIT آزمایش جدیدی را توسعه داده اند که می تواند با استفاده از قطعات چاپ سه بعدی، تعیین کند که کدام نوع COVID-19 را دارید. جزئیات دستگاه تشخیصی ، به همراه الگوهای چاپ سه بعدی ، به صورت آنلاین منتشر شده است. تیم پشت آزمایش می گوید می خواهند چیزی ساده ایجاد کنند که می تواند به عنوان مثال ، "توسط یک پزشک در زیمبابوه ساخته شود و در امکانات آنها به صورت سه بعدی چاپ شود". با باتری کار می کند و در یک ساعت نتیجه می دهد. این آزمایش می تواند انواع آلفا ، بتا و گاما را در بینی بیمار با موفقیت شناسایی کند و محققان می گویند آنها در حال توسعه دستگاهی برای تشخیص نوع دلتا هستند.

در صورت ظهور انواع جدید ، تیم می تواند فقط در دو هفته آزمایش خاصی را برای این گونه انجام دهد. کارشناسان قبلاً گفته اند که احتمال وقوع این امر بستگی به تعداد افراد مبتلا دارد. با تسهیل محدودیت بیشتر کشورها ، احتمال بیشتری وجود دارد که افراد بیشتری به این ویروس مبتلا شوند. این بدان معنی است که احتمال بیشتری وجود دارد که ویروس به گونه ای تغییر کند که بر بیماری COVID-19 تأثیر بگذارد و نوع جدیدی از نگرانی ایجاد کند.

آزمایش جدید برای تعیین نوع COVID-19

آزمایش از مخاط حلق کووید 19 چگونه کار می کند؟

این آزمایش از فناوری CRISPR استفاده میکند. دکتر شیائو تان ، یکی از چهار نویسنده اول تحقیق ، توضیح داد: "CRISPR بخشی از سیستم ایمنی باکتریایی است که برای تشخیص و برش DNA تکامل یافته است." "برای باکتری ها ، راهی برای دفاع از خود است. آنچه ما انجام داده ایم این است که برای تشخیص چیزهایی که به آنها علاقه داریم ، انتخاب کنیم. "

بر خلاف برخی از فناوری CRISPR ، قیچی های مورد استفاده در آزمایش تف فقط یک شگفتی نیستند. SHERLOCK که مخفف "باز کردن قفل کننده آنزیمی با حساسیت بالا" است-در واقع می تواند وجود COVID-19 را تشخیص دهد.

محققان با دکتر جیم کالینز ، یکی از بنیانگذاران فناوری SHERLOCK ، برای طراحی دستگاه خود همکاری کردند. هنگامی که SHERLOCK یک پروتئین سنبله خاص مخصوص نوع مورد نظر را پیدا می کند ، آنزیمی را فعال می کند ، که باعث ایجاد نور فلورسنت می شود که نشان می دهد آزمایش مثبت است. "بنابراین تنها در صورتی که CRISPR ویروس COVID-19 را پیدا کند ، شروع به آزادسازی فلورسانس می کند. در غیر این صورت ، هیچ فلورسانس دریافت نخواهید کرد. "

به گفته محققان ، شرکت در این آزمون ساده است و نیازی به آموزش ندارد. ابتدا ، داخل اتاق آماده سازی نمونه تف کنید. حرارت را روشن کرده و حدود سه تا شش دقیقه منتظر بمانید تا بزاق روی فیلتر پخش شود. سپس ، فیلتر را برداشته و به ستون محفظه واکنش منتقل کنید. به پایین فشار دهید تا تف را به سه پیپت کوچک اضافه کنید ، که هر کدام حاوی فناوری SHERLOCK مخصوص انواع مختلف هستند. یک ساعت بعد ، یا یک چراغ فلورسنت خواهید دید - اخبار بد - یا اصلا نوری وجود ندارد. یک برنامه تلفن همراه همراه نیز می تواند نتیجه را بخواند.

در آزمایش تف از حداقل ابزار استفاده می شود ، به همین دلیل است که محققان نام آن را miSHERLOCK گذاشته اند. به گفته محققان ، در مقایسه با آزمایشات PCR خانگی ، دستگاه miSHERLOCK ساده تر و ارزان تر است.

تان می گوید: "من مطمئن نیستم که چگونه در انگلستان کار می کند ، اما در ایالات متحده ، ارسال نمونه هایی مانند نمونه هایی که توسط FDA تأیید شده است ، 120 دلار هزینه دارد."

برای آزمایش miSHERLOCK ، هزینه یک دستگاه حدود 15 دلار است. تان توضیح داد: "اما اگر از برخی از اجزاء مجدداً استفاده کنید ، می توانید آن را تا 6 دلار کاهش دهید." "سپس ما هزینه یک تامین کننده تجاری را محاسبه کردیم و احتمالاً می توانید این هزینه را در هر آزمایش به 2-3 دلار کاهش دهید.

"این برای همه مولفه هایی است که شما باید به آن پاسخ دهید ، بدون نیاز به 72 ساعت صبر برای روند ارسال."

آیا آزمایش از حلق می تواند نوع دلتا را تشخیص دهد؟

در تحقیقی که در Science Advances منتشر شد ، تیم تحقیقاتی دستگاه را در برابر انواع آلفا ، بتا و گاما آزمایش کردند. آنها می گویند که در حال حاضر برای هدف قرار دادن نوع دلتا کار می کنند.

نجار می گوید: "هنگامی که این پروژه را چند ماه پیش آغاز کردیم ، ما به دنبال گونه هایی بودیم که دیگر اصلی ترین نوع مورد علاقه نیستند." "این نشان می دهد ماهیت همه گیر در حال تغییر است و چگونه باید سیستم هایی ایجاد کنیم که به اندازه ویروس چابک هستند."
لوله های داخل محفظه واکنش سنجش نامیده می شوند و می توانند به صورت جداگانه برای هدف قرار دادن بخش بسیار کوچک و خاصی از یک کد ژنتیکی طراحی شوند.

"شما می توانید دستگاه را تقریبا شبیه یک دستگاه قهوه مینیاتوری با غلاف های مختلف قهوه در نظر بگیرید. به جز اینکه ما هر غلاف ، هر سنجش را طراحی کرده ایم ، بنابراین آنها حاوی این آنزیم های CRISPR هستند ، هر کدام مخصوص ژن مورد نظر ما است. " 

این تیم در حال حاضر یک "غلاف" ایجاد کرده است که به طور کلی می تواند ژن COVID را تشخیص دهد و ژن های خاصی را برای پروتئین های سنبله در انواع COVID تشخیص می دهد.

ایجاد هر آزمایش تقریباً دو هفته طول می کشد - بنابراین هر بار که DNA یک نوع جدید شناسایی شود ، تیم می تواند 14 روز بعد یک "غلاف" جدید بدست آورد.

چرا باید بدانیم که فرد دارای کدام نوع ویروس است؟

با جهش ویروس ، عفونی تر شده و انواع دیگر می تواند کشنده تر باشد. لی می گوید: "دانستن این که چه نوع واریسی دارید می تواند به طور قابل توجهی مرتبط باشد ، زیرا نگرش ما را در مورد درمان هایی که ممکن است برای بیمار استفاده کنیم ، مانند درمان با استفاده از آنتی بادی ، تغییر می دهد." در مورد دلتا ، مطالعه ای که به تازگی منتشر شده است نشان می دهد که این گونه در برابر خنثی سازی چندین نوع آنتی بادی مقاوم است و یک دوز واحد واکسن Pfizer یا کروناویروس AstraZeneca "به ندرت یک اثر بازدارنده بر روی نوع دلتا دارد". اگرچه دو دوز ویروس را خنثی کرد.

دکتر هلنا دو پویگ ، نویسنده اول ، توضیح می دهد: "ردیابی انواع مختلف معمولاً با تعیین تعداد بسیار کمی از نمونه ها و سپس برون یابی از آنجا برای ایجاد ایده از کل جمعیت انجام می شود."

در حالی که دستگاه miSHERLOCK توالی را انجام نمی دهد ، به این معنی که نمی تواند یک گونه ناشناخته قبلی را انتخاب کند ، اما داده هایی را ارائه می دهد که می تواند برای ردیابی گسترش انواع شناخته شده مورد استفاده قرار گیرد.

چه زمانی مردم انگلستان قادر به خرید آزمایش تف هستند؟
این تحقیق در حال حاضر نیاز به تولید در مقیاس وسیع و تأیید سازمان هایی مانند FDA دارد ، قبل از اینکه بتواند آن را به بازار عرضه کند. تیم تأکید کرده است که آزمایشگاه آنها توانایی فروش دستگاه ها و تأیید FDA را ندارد.

دی پوئیگ می گوید: "برای تجاری سازی یک روش معمولاً شما به توانایی تولید و همچنین تأییدیه FDA نیاز دارید." "ما بسیار دوست داریم که این کار دانشگاهی در کلینیک ها مورد استفاده قرار گیرد ، و اگر امکانات تولیدی وجود داشته باشد که مایل به توسعه آن باشد ، ما بسیار بسیار خوشحال خواهیم شد که به آنها کمک کنیم."

این تیم امیدوار است که از این ابزار در سراسر جهان برای کمک به مردم در مدیریت شیوع COVID-19 استفاده شود.

"در واقع دستگاه حتی نیازی به محدود شدن به COVID ندارد. بسیاری از بیماریهای عفونی دیگر وجود دارد که ذرات ویروسی در بزاق وجود دارد که می توان از آنها نیز استفاده کرد. ما لزوماً آنها را آزمایش نکرده ایم ، اما هیچ دلیلی وجود ندارد که کار نکند. "

برای ثبت درخواست آزمایش کرونا (در منزل و یا محل کارتان) بر روی لینک زیر کلیک کنید 

 

تست کرونا در منزل

نظرات کاربران
تا کنون کسی برای این مطلب نظری نداده است. اولین نفری باشید که نظر می دهد!
{{comment.creator}} {{comment.createDate}}
{{reply.creator}} {{reply.createDate}}
{{blog.content.commentsForm.errorMessage}}
{{blog.content.commentsForm.successMessage}}