ویروس کرونا از طریق زخم وارد بدن میشود یا خیر؟

ویروس کرونا (COVID-19) ناشی از سندرم حاد تنفسی حاد (SARS-CoV-2) ابتدا در ووهان ، استان هوبئی ، چین شناسایی شد ، سپس به سرعت در سراسر چین گسترش یافت و به طور گسترده ای در سراسر جهان گسترش یافت ، باعث نگرانی و هشدار در میان مردم در سراسر جهان است.

طبق داده های زمان واقعی منتشر شده توسط دانشگاه جان هاپکینز ، در مجموع 26،873،146 مورد COVID-19 و 879،307 مورد تایید شده وجود دارد که COVID-19 را به یک بیماری همه گیر در سراسر جهان تبدیل می کند. ثابت شده است که SARS-CoV-2 بسیار مسری است ، زیرا تعداد تولید مثل موثر در زمان واقعی آن در ایتالیا حتی می تواند به 6.56 برسد. هنگامی که افراد تحت تأثیر قرار می گیرند ، تظاهرات بالینی متنوعی و علائم غیرطبیعی دارد ، که زندگی و سلامت جمعیت را به شدت تهدید می کند.

در خصوص انتقال ویروس کرونا از طریق زخم باز، دکتر کوبی هریسون می گوید: شما نباید نگران گرفتن ویروس از طریق زخم باز باشید. ویروس کرونا از طریق زخم های باز منتقل نمی شود. این ویروس از طریق تماس منتقل می شود اما در واقع باید با ویروس روی دست یا سطح شما تماس گرفته شود و سپس صورت خود را لمس کنید. او به غشای مخاطی مانند بینی ، دهان و چشم می رود ، نه در زخم باز. "

برای جلوگیری از میکروب و حفظ رطوبت بهتر است زخم های خود را بپوشانید. متخصصان بهداشت می گویند که زخم های پوشیده شده سریعتر بهبود می یابند زیرا شما حاوی رطوبت طبیعی مورد نیاز برای زنده نگه داشتن سلول های پوست هستید. اما به نظر نمی رسد که ویروس کرونا از این طریق وارد بدن شما شود.

به طور کلی در یک مطالعه مشاهده ای که شامل تمام مواردی با زخم های عفونی مزمن است که بین شیوع کامل COVID-19 در چین (23 ژانویه ، 2020) و آخرین تاریخ قبل از ارسال (20 آوریل) به بیمارستان ما آمده است. 2020) داده های دموگرافیک ، بیماری های همراه ، یافته های آزمایشگاهی و تصویربرداری ، سابقه مشاوره و نتایج بالینی (ضایعه درمان شده ، کنترل نشده ، قطع و غیره از 10 مه 2020) برای همه افراد جمع آوری شد.

بیماران با توجه به علل ایجاد زخم ، به گانگرن ، عفونت آسیب زا و سایر انواع زخم عفونت بافت نرم (از جمله بستر ، پارگی نقرس ، زخم چاقو و غیره) تقسیم شدند و اطلاعات مربوط به بیماری آنها گروه به گروه مقایسه شد.

در میان 81 بیمار مبتلا به زخم های عفونی مزمن ، 60٪ مرد بودند ، با میانگین سنی 60.8 سال (SD 18.6) ، از جمله 38 (47٪) بیمار مبتلا به عفونت آسیب زا ، 29 (36٪) موارد گانگرن و 14 (17) )) سایر زخم های عفونت بافت نرم. بیماری های مشترک شایع فشار خون (32٪) ، دیابت (32٪) ، بیماری های قلبی عروقی (24٪) و آسیب کلیه (12٪) است و بیماران مبتلا به گانگرن بیشترین بیماری های مشترک را دارند. تا 10 مه سال 2020 ، 78 بیمار مرخص شده اند و میانگین زمان اقامت آنها 15.8 روز است (SD 14.2) ، در حالی که افراد هنوز در بیمارستان 39.7 روز (SD 8.7) بسیار بیشتر از مرخص شده هستند و همچنین بیماری های بیشتری نیز دارند. اما تفاوت معنی داری در زمان بستری شدن در سه نوع زخم وجود ندارد. و خوشبختانه هیچ یک از بیماران به ویروس کرونا آلوده نشده اند.

برای ثبت درخواست آزمایش کرونا (در منزل و یا محل کارتان) بر روی لینک زیر کلیک کنید 

 

تست کرونا در منزل

نظرات کاربران
تا کنون کسی برای این مطلب نظری نداده است. اولین نفری باشید که نظر می دهد!
{{comment.creator}} {{comment.createDate}}
{{reply.creator}} {{reply.createDate}}
{{blog.content.commentsForm.errorMessage}}
{{blog.content.commentsForm.successMessage}}