آیا علائم و معاینه پزشکی می تواند COVID-19 را به درستی تشخیص دهد؟

COVID-19 بسیاری از اعضای بدن را تحت تأثیر قرار می دهد ، بنابراین افراد مبتلا به COVID-19 ممکن است طیف گسترده ای از علائم را داشته باشند. علائم و نشانه های بیماری ممکن است برای کمک به آنها و کارکنان مراقبت های بهداشتی که با آنها در تماس هستند، مهم باشد که آیا آنها به بیماری ویروس کرونا به طور قطعی مبتلا هستند یا خیر!

آیا علائم و معاینه پزشکی می تواند COVID-19 را به درستی تشخیص دهد؟

علائم فردی که به ویروس کرونا مبتلا است :

افراد مبتلا به COVID-19 خفیف ممکن است دچار سرفه ، گلودرد ، دمای بالا ، اسهال ، سردرد ، درد عضلات یا مفاصل ، خستگی و از دست دادن یا اختلال در حس بویایی و چشایی شوند. علائم با معاینه بالینی بدست می آیند. علائم COVID-19 بررسی شده در این بررسی شامل صداهای ریوی ، فشار خون ، سطح اکسیژن خون و ضربان قلب است.

اغلب ، افرادی که علائم خفیف دارند با پزشک خود (پزشک عمومی) مشورت می کنند. افرادی که علائم شدیدتری دارند ممکن است به یک بخش سرپایی یا اورژانس بیمارستان مراجعه کنند. بسته به نتایج یک معاینه بالینی ، بیماران ممکن است برای جداسازی به خانه فرستاده شوند ، آزمایشات بیشتری دریافت کنند یا در بیمارستان بستری شوند.

چرا تشخیص دقیق بیماری کرونا مهم است؟

تشخیص دقیق این اطمینان را می دهد که افراد برای جلوگیری از انتقال بیماری و مراقبت های مناسب اقدامات لازم را انجام می دهند. این برای افراد مهم است زیرا باعث کاهش آسیب و صرفه جویی در وقت و منابع می شود.

ما می خواستیم چه چیزی را بفهمیم؟

ما می خواستیم بدانیم که تشخیص COVID-19 در مراقبت های اولیه یا بیمارستان چگونه است ، بر اساس علائم و نشانه های معاینه پزشکی و به دنبال مطالعاتی بودیم که دقت علائم و نشانه ها را برای تشخیص COVID-19 ارزیابی کردند. مطالعات فقط در مراکز مراقبت های اولیه یا سرپایی بیمارستان انجام می شد. مطالعات افراد بستری در بیمارستان فقط در صورت ثبت علائم و نشانه ها هنگام بستری شدن در بیمارستان انجام شده است.

مطالعات شامل

ما 44 مطالعه مرتبط با 26،884 شرکت کننده پیدا کردیم. در این مطالعات 84 علامت و نشانه جداگانه ارزیابی شد و برخی از آنها علائم و نشانه ها را ارزیابی کردند. سه مطالعه در مراقبت های اولیه (1824 شرکت کننده) ، 9 مورد در کلینیک های آزمایش COVID-19 متخصص (10،717 شرکت کننده) ، 12 مطالعه در مراکز سرپایی بیمارستان (5061 شرکت کننده) ، هفت مطالعه در بیماران بستری (1048 شرکت کننده) ، 10 مطالعه در بخش اورژانس (3173 شرکت کننده) ، و در سه مطالعه تنظیمات مشخص نشده است (5061 شرکت کننده). هیچ مطالعه ای به طور خاص بر روی کودکان متمرکز نبود و فقط یک مطالعه روی بزرگسالان مسن تر بود.

نتایج اصلی

مطالعات به وضوح بین COVID-19 خفیف و شدید تمایز قائل نشده اند ، بنابراین ما نتایج مربوط به بیماری خفیف ، متوسط ​​و شدید را با هم ارائه می دهیم.

علائم اغلب مورد مطالعه سرفه و تب بود. در مطالعات ما ، به طور متوسط ​​21٪ از شرکت کنندگان COVID-19 داشتند ، به این معنی که در یک گروه 1000 نفره ، حدود 210 نفر COVID-19 دارند.

طبق بررسی های انجام شده در بررسی ما ، در همان 1000 نفر ، حدود 655 نفر سرفه می کنند. از این تعداد ، 142 واقعاً COVID-19 دارند. از 345 نفری که سرفه ندارند ، 68 مورد COVID-19 دارند.

در همین 1000 نفر ، حدود 371 نفر تب می کنند. از این تعداد ، 113 واقعاً COVID-19 دارند. از 629 بیمار بدون تب ، 97 نفر مبتلا به COVID-19 هستند.

از دست دادن حس بویایی یا چشایی نیز به طور قابل ملاحظه ای احتمال COVID-19 را در صورت وجود افزایش می دهد. به عنوان مثال ، در جمعیتی که 2٪ از افراد مبتلا به COVID-19 هستند ، از بین رفتن بوی بد یا از بین رفتن چشایی احتمال ابتلا به COVID-19 را به 8٪ افزایش می دهد.

نتایج چقدر قابل اعتماد هستند؟

دقت علائم و نشانه های فردی در مطالعات مختلف بسیار متفاوت بود. علاوه بر این ، مطالعات شرکت کنندگان را به روشی انتخاب کرد که به معنی دقت آزمایش ها بر اساس علائم و نشانه ها باشد ، ممکن است نامشخص باشد.

بیشتر مطالعات در بیمارستان انجام شده است ، بنابراین نتایج ممکن است کاملاً نمایانگر تنظیمات مراقبت های اولیه نباشد. نتایج به طور خاص در مورد کودکان یا افراد مسن اعمال نمی شود و به طور واضح بین شدت بیماری تفاوت قائل نمی شود.

نتایج نشان می دهد که یک علامت یا علامت منفرد موجود در این بررسی نمی تواند COVID-19 را به طور دقیق تشخیص دهد. با این حال ، ممکن است از دست دادن چشایی یا بویایی به عنوان یک پرچم قرمز برای وجود بیماری باشد. وجود درجه حرارت بالا یا سرفه نیز ممکن است برای شناسایی افرادی که ممکن است به COVID-19 مبتلا باشند مفید باشد. این علائم ممکن است در صورت وجود آزمایشات سریعتر مفید باشد. برای بررسی ترکیب علائم و نشانه ها ، تحقیقات بیشتری لازم است. و آزمایش جمعیت های انتخاب نشده ، در بخش مراقبت های اولیه و در کودکان و بزرگسالان مسن تر.

برای ثبت درخواست آزمایش کرونا (در منزل و یا محل کارتان) بر روی لینک زیر کلیک کنید 

 

تست کرونا در منزل

نظرات کاربران
تا کنون کسی برای این مطلب نظری نداده است. اولین نفری باشید که نظر می دهد!
{{comment.creator}} {{comment.createDate}}
{{reply.creator}} {{reply.createDate}}
{{blog.content.commentsForm.errorMessage}}
{{blog.content.commentsForm.successMessage}}