از واکسن ویروس کرونا چه می دانید؟

با ادامه انتشار ویروس کرونا در سراسر جهان ، این واکسن به عنوان بهترین روش برای متوقف کردن آن شناخته می شود. همه ‌گیری کرونا و تاثیرگذاری آن بر اجتماع، سیاست دولت‌ها را به سمت حمایت از تولید دارو و واکسن‌ های مرتبط، سوق داده و میلیاردها دلار تا به حال برای این موضوع در دنیا سرمایه ‌گذاری شده است؛ از همین رو اطلاعات دقیق ‌تر از آخرین وضعیت واکسن در دنیا و همچنین به بعضی از ابهامات پیش رو عنوان می‌شود. واکسن‌ها معمولا قبل از رسیدن به مرحله تولید به سال‌ ها تحقیق و آزمایش نیاز دارند اما به دلیل اهمیت ویژه این بیماری دانشمندان در رقابت برای تولید واکسن ویروس کرونا تا شروع سال آینده میلادی هستند. تا به امروز ۴۶ واکسن در مرحله آزمایش‌های بالینی بر روی انسان و حداقل ۹۱ واکسن نیز در مرحله پیش ‌بالینی در حیوانات قرار دارد.

از واکسن ویروس کرونا چه میدانید؟

واکسن Coronavirus Progress

FDA در 11 دسامبر سال 2020 مجوز استفاده اضطراری را برای واکسن COVID-19 Pfizer / BioNTech برای افراد 16 سال به بالا اعطا کرد. فشار برای توزیع آن به تمام 50 ایالت از روز بعد عملیاتی آغاز شد که ماهها در حال ساخت بود. . یک هفته بعد ، همان مجوز احراز به واکسن توسط Moderna اعطا شد. در اواخر فوریه سال 2021 ، واکسن جانسون و جانسون به عنوان سومین واکسن مورد تأیید FDA قرار گرفت.

CDC توصیه کرده است که کارمندان مراقبت های بهداشتی و افراد مسن اولین کسانی هستند که واکسن را دریافت می کنند. قبل از تولید واکسن کافی برای تلقیح عموم مردم ، ممکن است بهار یا حتی تابستان باشد.

انگلیس همان واکسن Pfizer را در اوایل همان هفته تصویب FDA تأیید کرد و شروع به استفاده از آن کرد. گزارش هایی در مورد واکنش های آلرژیک سوverse به واکسن گزارش شده است ، بنابراین در حال حاضر به افرادی که سابقه آلرژی شدید دارند توصیه می شود که آن را مصرف نکنند. همچنین مشخص نیست که چه تاثیری بر زنان باردار می گذارد.

ادامه داد
واکسن های Pfizer و Moderna هر دو بیش از 90٪ اثربخشی را نشان داده اند و به دو دوز تجویز با فاصله چند هفته نیاز دارند. Johnson & Johnson فقط به یک عکس نیاز دارد و 85٪ موثر است. چین و روسیه هر دو واکسن های اختصاصی خود را تولید کرده اند که در کشورهای دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

واکسن Pfizer از RNA پیام رسان (mRNA) استفاده می کند. این همان چیزی است که دستورالعملهای ساخت پروتئین "سنبله" را که باعث می شود ویروس وارد سلولهای انسانی شود ، به همراه دارد. واکسن mRNA به سلولهای ایمنی بدن شما می گوید که پروتئین را بسازند و مثل اینکه قبلاً به ویروس کرونا آلوده شده اند ، به شما ایمنی در برابر آن بدهد. واکسن J & J از DNA استفاده می کند که برای ایجاد پاسخ ایمنی به ویروس طراحی شده است.

هنوز یک نامزد دیگر از ویروس نوترکیب استوماتیت وزیکولار (rVSV) استفاده می کند که برای ایجاد واکسن ابولا استفاده شده است. چندین واکسن نسخه های ضعیف آدنوویروس ، یکی از ویروس های ایجاد کننده سرماخوردگی را ضعیف کرده است. این ماده با ژن های پروتئین Spike ویروس کرونا ویروس جدید ترکیب شده است تا سیستم ایمنی بدن شما را برای مبارزه با آن تحریک کند.

با این حال واکسن های دیگر به سیستم ایمنی بدن شما می آموزند تا ویروس کرونا را با استفاده از نسخه های پروتئین سنبله یا خود ویروس هدف قرار دهد.

برخی از شرکت هایی که روی واکسن کار می کنند همچنین در صورت یافتن آزمایشات بالینی ، به دنبال راهی برای افزایش سریع تولید هستند. با داشتن بیش از 300 میلیون نفر فقط در ایالات متحده ، واکسیناسیون گسترده یک تلاش مشترک بین چندین شرکت و سازمان دولتی است.

این نسخه از ویروس کرونا فقط در اواخر سال 2019 ظاهر شد. به طور معمول تولید واکسن جدید برای ویروس جدید سالها به طول می انجامد ، اما دانشمندان توانستند از تحقیقات انجام شده روی ویروس های کرونا مشابه که باعث سندرم حاد تنفسی حاد (SARS) و سندرم تنفسی خاورمیانه می شوند ، کمک کنند. 

کارشناسان می گویند این ویروس کرونا ممکن است در نهایت مانند سرماخوردگی و آنفولانزا فصلی باشد. یک واکسن برای کمک به کنترل آن حیاتی است.

برای ثبت درخواست آزمایش کرونا (در منزل و یا محل کارتان) بر روی لینک زیر کلیک کنید 

 

تست کرونا در منزل

نظرات کاربران
تا کنون کسی برای این مطلب نظری نداده است. اولین نفری باشید که نظر می دهد!
{{comment.creator}} {{comment.createDate}}
{{reply.creator}} {{reply.createDate}}
{{blog.content.commentsForm.errorMessage}}
{{blog.content.commentsForm.successMessage}}