نتایج نشان می دهد COVID-19 ممکن است باعث پیری مغز شود!

29 اکتبر 2020 بر اساس یک مطالعه جدید منتشر شده بر روی سرور پیش چاپ MedRxiv ، ویروس کرونا می تواند بر عملکرد مغز تأثیر بگذارد و باعث کاهش ذهنی معادل پیری مغز حدود 10 سال شود. این مطالعه هنوز مورد بررسی قرار نگرفته است.

آنها دریافتند حتی کسانی که از COVID-19 بهبود یافته اند ممکن است با "عواقب شناختی مزمن" روبرو شوند. در بدترین موارد ، افت ذهنی مشابه افت 8.5 امتیاز ضریب هوشی بود.

این تحقیق آزمونهای شناختی را برای بیش از 84000 نفر در انگلیس که از COVID-19 تأیید یا مشکوک بهبود یافته بودند ، تجزیه و تحلیل کرد. آنها مشاهده کردند که بیماران بهبود یافته در آزمایش های شناختی در مناطق مختلف عملکرد بدتری نسبت به سن و سایر جمعیت شناسی دارند. این آزمون ها شامل س questionsالاتی بود که توانایی حل مسئله ، حافظه کاری ، توجه انتخابی و پردازش عاطفی را اندازه گیری می کرد.

آنها دریافتند که کاهش شناختی منجر به "اندازه تأثیر قابل توجهی" می شود و براساس شدت علائم COVID-19 بیشتر است. آنها دریافتند که این تغییر به ویژه در بین بیماران بستری مشهود است ، اما در میان افرادی که در بیمارستان بستری نیستند نیز این تغییر مشاهده شد.

مطالعه نشان می دهد COVID-19 ممکن است باعث پیری مغز شود!

نویسندگان نوشتند ، کسانی که در بیمارستان بستری شدند و روی دستگاه تنفس قرار گرفتند ، نمره متوسطی داشتند که برابر با 10 سال کاهش عملکرد مغز بود. آنها اضافه کردند که این مشابه تفاوت 8.5 نمره ای در آزمون کلاسیک ضریب هوشی است. آنها نوشتند ، این تفاوت برای وظایف حل مسئله و توجه انتخابی بینایی بسیار مشهود بود ، که در مطالعات قبلی بیماران بستری در بیمارستان با بیماری تنفسی مشاهده شده بود.

تیم تحقیق نوشت: "در نتیجه ، مشاهده کمبودهای پس از عفونت در زیرگروهی که روی دستگاه تنفس قرار گرفتند جای تعجب نداشت." "برعکس ، کسری در مواردی که دستگاه تنفس قرار نگرفته است ، به ویژه کسانی که در خانه مانده اند ، غیر منتظره بود."

این تیم نوشت: یافته ها "واضح ترین روش" برای تحقیقات بیشتر است. به عنوان مثال ، یک محدودیت در این مطالعه این است که محققان قادر به انجام نمرات آزمون شناختی قبل و بعد از آن نبودند.

عملکرد شناختی شرکت کنندگان قبل از COV شناخته شده نبود ، و نتایج همچنین بهبودی طولانی مدت را نشان نمی دهد. بنابراین هر گونه تأثیر بر روی شناخت ممکن است کوتاه مدت باشد.

درک هیل ، استاد علوم تصویربرداری پزشکی در دانشگاه کالج لندن ، به رویترز گفت: "این تحقیق" جذاب اما فراگیر است. "

"از آنجا که محققان به دنبال درک بهتر تأثیر طولانی مدت COVID هستند ، بررسی بیشتر میزان تأثیر بر شناخت در هفته ها و ماه های پس از عفونت و اینکه آیا آسیب دائمی به عملکرد مغز در برخی افراد منجر می شود ، مهم خواهد بود." 

برای ثبت درخواست آزمایش کرونا (در منزل و یا محل کارتان) بر روی لینک زیر کلیک کنید 

 

تست کرونا در منزل

نظرات کاربران
تا کنون کسی برای این مطلب نظری نداده است. اولین نفری باشید که نظر می دهد!
{{comment.creator}} {{comment.createDate}}
{{reply.creator}} {{reply.createDate}}
{{blog.content.commentsForm.errorMessage}}
{{blog.content.commentsForm.successMessage}}