موج جدیدی از فناوری عمیق پزشکی می تواند به پاسخ ویروس کرونا کمک کند!

توسعه فناوری های پزشکی جدید مبتنی بر اکتشافات پیشرفته در طی شیوع ویروس کرونا سرعت گرفته و به ما کمک می کند تا در برابر بحران سلامت پاسخ دهیم. Deep tech شرکتهایی را توصیف می کند که با فناوری هایی مانند علوم پیشرفته مواد ، هوش مصنوعی یا بیوتکنولوژی کار می کنند تا بتوانند به طور کامل یافته های جدید علمی یا دستیابی به موفقیت در مهندسی را در مشاغل کسب کنند. به عنوان مثال ، deep deep شامل شرکت های دارویی است که با استفاده از قدرت پردازش فوق العاده سریع رایانه های کوانتومی ، شبیه سازی واکنش های پیچیده شیمیایی برای کشف داروهای جدید یا استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین برای ساخت سیستم های ناوبری برای اتومبیل های خودران را انجام می دهند.


همانطور که ویروس کرونا در اوایل سال 2020 در اروپا پخش شد ، بسیاری از شرکت های فن آوری عمیق فناوری خود را برای کمک به پاسخ به کار گرفتند. پروفسور ورهام بخشی از پروژه ATTRACT است که نزدیک به 170 پروژه فنی عمیق را نظارت می کند تا به آنها کمک کند تا به سرمایه گذاران برسند. وی معتقد است که موج جدیدی از فناوری پزشکی مبتنی بر تحقیقات بنیادی می تواند به راحتی به بیماری همه گیر پاسخ دهد.

نمونه آن Galactica Biotech ، یک شرکت ایرلندی است که با استفاده از یادگیری ماشین به شرکت های کوچک دارویی کمک می کند تا کاربردهای جدیدی برای مولکول های پزشکی خود پیدا کنند. از آنجا که این مولکول ها قبلاً برای استفاده پزشکی تأیید شده اند ، داروهای جدید مبتنی بر این مولکول ها اغلب سریعتر تأیید می شوند. آنها اکنون در حال کار با شرکت هایی برای یافتن مولکول هایی هستند که بتوانند درمان های ویروس کرونا را ایجاد کنند.

Galactica با استفاده از الگوریتم هوش مصنوعی خود در طی شیوع ابولا در سال 2014 برای جستجوی درمان های احتمالی ، از تجربه در این زمینه برخوردار است. دکتر خورخه والنسیا ، بنیانگذار شرکت ، گفت: "در این مورد ما همین کار را با ویروس کرونا انجام دادیم." "ما فقط برخی از پارامترها و داده ها را به روز کردیم."

دکتر والنسیا می گوید کارهای انجام شده در Galactica به شرکت ها کمک کرده است ترکیبات دارویی جدیدی ایجاد کنند که می تواند علائم ویروس را درمان کند. وی می گوید ، مانند اپیدمی ابولا قبل از آن ، بیماری همه گیر ویروس کرونا تغییر چشمگیری در تجارت آنها ایجاد کرد زیرا شرکت های بیشتری روی واکنش ویروس کرونا کار می کنند.

موسسات تحقیقاتی نیز کار خود را برای کمک به این کار تغییر می دهند. مرکز تابش سنکرونرون اروپا (ESRF) در گرنوبل ، فرانسه می تواند با مجبور کردن یک الکترون با سرعت سریع جهت تغییر جهت ، اشعه ایکس قدرتمندی تولید کند. سپس پرتوهای X توسط 32 پرتوی ESRF متمرکز می شوند.

ESRF اکنون این خطوط تابشی را برای تحقیقات مبتنی بر Covid-19 در دسترس قرار داده است. استفاده از این پرتوهای اشعه X می تواند برای تجزیه و تحلیل فرآیندهای بیولوژیکی سریع و پیچیده ، مانند واکنش های پروتئینی مفید باشد.

دکتر مایکل کریش ، رئیس هیئت مدیره کنسرسیوم ATTRACT و دانشمندی در ESRF شاهد تغییراتی بزرگ در طی چند ماه بوده است. وی خاطرنشان کرد: محققان پرتوی ایکس در ESRF به سرعت دور هم جمع شدند تا امکانات خود را برای تحقیقات مربوط به Covid-19 در زمان حبس در دسترس قرار دهند.

وی گفت: "من به وضوح رویكرد كاملاً جدیدی می بینم كه در آن زیرساخت های تحقیقاتی با هم كنار می آیند تا به طور مشترک با یك مسئله بزرگ مقابله كنند."

دکتر کریش که در م institسسات تحقیقاتی بنیادی دیگر مانند Deutsches Elektronen-Synchrotron (DESY) در آلمان و آزمایشگاه ملی بروخاون در نیویورک ، ایالات متحده کار کرده است ، تحت تأثیر سرعت جهت گیری مجدد تحقیقات به سمت مثال ، با استفاده از ابزار ESRF تحت تأثیر قرار گرفت. مشاهده بافت ریه بیماران Covid-19.

به طور معمول ، همه چیز طولانی می شود زیرا اینرسی زیادی وجود دارد. وی گفت ، من فکر می کنم مردم از خشونت این بحران چنان شوکه شده بودند که این سیستم را متزلزل کرد.

دکتر کریش می گوید ، بیماری همه گیر ویروس کرونا به بودجه عمیق فناوری کمک کرده است. "(زیرساخت های تحقیقاتی اروپا) برای سرعت بخشیدن به فرایندها و سازوکارهای پذیرش نتایج و نوآوری هایی که مقیاس زمانی آنها نیست ، بسیار پذیرفته شده اند."

دکتر کریش فکر می کند که محققان نیز باید همکاری بهتری داشته باشند. به گفته وی ، زمینه برای پیشرفت بیشتر وجود دارد ، اما بحران کنونی نیز فرصتی غیرمنتظره را ایجاد کرده است.

ESRF و سایر امکانات اشعه ایکس synchrotron فراخوانی را برای پیشنهادات به کنسرسیوم محققان با رشته های مختلف اجازه داده اند تا از امکانات تجربی منحصر به فرد برای تحقیق در مورد ویروس کرونا استفاده کنند. دکتر کریش می گوید که دیدن متخصصان مختلف که آزمایشات خود را هماهنگ می کنند ثابت می کند که آزمایشات کارآمد هستند. وی گفت: "مقدار داده ها و نتایج تولید بسیار چشمگیر بود."

برای پروفسور ورهام ، ارتباط بهتر با پتانسیل کم خطر فناوری deep می تواند بهتر باشد. ‘شما باید مردم را متقاعد کنید که فایده فناوری عمیق این است که محققان این فناوری را توسعه می دهند. آنها آن را آزمایش می کنند ، آن را عملی می کنند و مقیاس بندی می کنند. این روند اولیه تحقیق و توسعه توسط مودیان پرداخت می شود. این تقریباً هدیه ای برای سرمایه گذاران است.

دکتر کریش می گوید ، دستیابی به موفقیت علمی که از فناوری های عمیق استفاده می کند ، می تواند برای زندگی دوم به عنوان فناوری جدید دیگری نیز تعبیر شود. همکاری رشته های مختلف می تواند به این اتفاق کمک کند.

‘شما یک فیزیکدان را با یک معمار و روانشناس کنار هم قرار می دهید و آنها سه زاویه کاملاً متفاوت دارند. و در پایان ، شما به یک ایده هوشمندانه رسیدید که به تنهایی به عنوان یک فیزیکدان یا روانشناس در مورد آن فکر نمی کردید. '

در آینده او امیدوار است كه نزدیك كردن سرمایه گذاران به تحقیقات بنیادی به ایجاد مشاغل با فن آوری عمیق كه به بحران های آینده مانند تغییرات آب و هوا پاسخ می دهند كمك كند.

دکتر کریش گفت: "من فکر می کنم یکی از قوی ترین مخرج مشترک (بین همه گیری و تغییرات آب و هوایی) تشخیص زود هنگام است." "یکی از درسی که باید آموخت این است که چگونه می توانیم از فن آوری عمیق برای جلوگیری از بحران های آینده استفاده کنیم."

برای ثبت درخواست آزمایش کرونا (در منزل و یا محل کارتان) بر روی لینک زیر کلیک کنید 

 

تست کرونا در منزل

نظرات کاربران
تا کنون کسی برای این مطلب نظری نداده است. اولین نفری باشید که نظر می دهد!
{{comment.creator}} {{comment.createDate}}
{{reply.creator}} {{reply.createDate}}
{{blog.content.commentsForm.errorMessage}}
{{blog.content.commentsForm.successMessage}}