قدرت شستن دست برای جلوگیری از ویروس کرونا!

مهمترین توصیه متخصصان بهداشت برای کمک به ما در امان ماندن از COVID-19 این است: دستان خود را بشویید. "در تحلیل نهایی ، دست ها هستند. دست ها قطعه اتصال هستند. ”الیزابت اسکات ، دکترای علمی ، می گوید. اسكات مركز بهداشت و بهداشت در خانه و جامعه در دانشگاه سیمونز در بوستون را اداره می كند.

"شما لزوماً نمی توانید آنچه را لمس می کنید کنترل کنید. نمی توانید کنترل کنید که چه کسی آن را لمس کرده است. اما شما می توانید از دستان خود مراقبت کنید. "

شستن دستها با آب و صابون، سلاح بسیار قدرتمندتری در برابر میکروبها از آنچه بسیاری از ما تصور می کنیم ، است. اسکات می گوید که این کار در دو جبهه انجام می شود: "اولین اتفاقی که می افتد این است که شما به طور جسمی چیزها را از دست خود برمی دارید. در همان زمان ، برای برخی از عوامل ، صابون در واقع باعث باز شدن آن عامل شده و آن را از هم می پاشد. "

ویروس های کرونا ویروس ، مانند نسخه امسال که 100000 نفر در سراسر جهان به COVID-19 آلوده شده اند ، در یک پاکت لیپیدی قرار دارند - اساساً یک لایه چربی. صابون می تواند آن چربی را از هم بپاشد و باعث شود ویروس نتواند شما را آلوده کند.

دومین کاری که صابون انجام می دهد مکانیکی است. این باعث لغزندگی پوست می شود به طوری که با مالش کافی می توان میکروب ها را ناخوشایند کرد و آنها را آبکشی کرد. خیلی ساده به نظر می رسد ، اما اکثریت قریب به اتفاق مردم هنوز این کار را درست انجام نمی دهند.

قدرت شستن دست برای جلوگیری از ویروس کرونا!

یک مطالعه در سال 2013 ناظران آموزش دیده ای را مشاهده کرده بود که بیش از 3700 نفر دست خود را شسته اند. این تحقیق نشان داد که تنها حدود 5٪ آنها از تمام قوانین پیروی می کنند. از هر چهار نفر یک نفر فقط دستان خود را بدون استفاده از صابون خیس می کند. تقریباً از هر 10 نفر یک نفر بعد از رفتن به دستشویی به هیچ وجه دست خود را با آب و صابون شستشو نمی دهد و فقط 5٪ افراد بیش از 15 ثانیه به شستن ، مالش و شستشوی دست خود می پردازند.

برای شستن اصولی دست ها، ابتدا شیر آب را باز کنید. مهم نیست که آب گرم باشد یا سرد.
دوم ، هنگامی که دستان خود را به هم می مالید ، صابون به شما کمک می کند تا میکروب ها از روی پوست شما بریزند و این کار را حداقل به مدت 20 ثانیه انجام دهید تا ویروس ها و میکروب ها به طور کامل از سطح دستتان شسته شود.

ممکن است بخواهید یک مایع یا ژل را روی صابون پمپ کف کننده انتخاب کنید. مطالعه ای در سال 2017 که صابون های مایع و کف را از یک مارک مقایسه می کند ، نشان داد که شستشو با کف باعث کاهش قابل توجه باکتری در دست افرادی که در این مطالعه بودند ، نمی شود ، در حالی که با یک صابون مایع شستشو می شود.

CDC می گوید دست های خود را بشویید:

  • قبل ، حین و بعد از آماده سازی غذا
  • قبل از غذا خوردن
  • قبل و بعد از لمس فردی که بیمار است
  • قبل و بعد از درمان بریدگی یا زخم دیگر
  • بعد از رفتن به دستشویی
  • پس از تعویض پوشک یا کمک به کودک در دستشویی
  • بعد از دمیدن بینی ، سرفه یا عطسه
  • پس از لمس حیوان ، یا لمس غذای حیوان خانگی یا مواد زائد حیوان خانگی
  • پس از دست زدن به غذای حیوانات خانگی
  • پس از دست زدن به زباله ها

اگر نمی توانید بشویید ، به مقداری ضدعفونی کننده دست بروید. اسکات می گوید ، ویروس های غشای لیپیدی مانند کرونا ویروس ها توسط ضدعفونی کننده دست مبتنی بر الکل از بین می روند. فقط مطمئن شوید که حداقل 62٪ الکل باشد.

 

برای ثبت درخواست آزمایش کرونا (در منزل و یا محل کارتان) بر روی لینک زیر کلیک کنید 

 

تست کرونا در منزل

نظرات کاربران
تا کنون کسی برای این مطلب نظری نداده است. اولین نفری باشید که نظر می دهد!
{{comment.creator}} {{comment.createDate}}
{{reply.creator}} {{reply.createDate}}
{{blog.content.commentsForm.errorMessage}}
{{blog.content.commentsForm.successMessage}}