4 بهترین مکمل برای ویروس کرونا را بشناسید!

از زمان شروع همه‌گیری کووید-19، ده‌ها (اگر نه صدها) ادعا برای درمان‌های جایگزین برای پیشگیری و درمان ویروس وجود داشته است. متأسفانه این منجر به اطلاعات نادرست زیادی در مورد چگونگی خوب ماندن شده است، و سخت است که بدانید چه چیزی را جدی بگیرید. وقتی صحبت از پیشگیری از بیماری جدی می شود، «واکسینه شدن و تقویت آن بهترین کاری است که می توانید برای محافظت از خود انجام دهید. پل توتینگال، پزشک متخصص بیماری‌های عفونی ملی کایزر پرماننت، می‌گوید: وقتی کاملاً واکسینه و تقویت می‌شوید، شانس کمتری برای بیمار شدن یا بیماری شدید دارید.

همچنین مهم است که با راهنمایی های CDC همراه باشید و اگر در معرض خطر ابتلا به بیماری و عوارض جدی هستید، اقدامات احتیاطی بیشتری را دنبال کنید. Emily LaRose، DrPH می‌افزاید: «برای جلوگیری از بیماری، شستن دست‌ها، فاصله‌گذاری اجتماعی و پوشیدن ماسک همچنان برای افرادی که در معرض خطر ابتلا به عفونت هستند و در مناطقی که شیوع COVID-19 در سطح جامعه افزایش یافته است، مهم است، حتی زمانی که دستورات راحت‌تر است.»

علاوه بر واکسیناسیون، حمایت از سیستم ایمنی بدن با عادات سالم ممکن است به شما کمک کند در صورت مواجهه با بیماری سریعتر مبارزه کنید. لارز می‌گوید که این شامل «خوردن یک رژیم غذایی متنوع با میوه‌ها و سبزیجات فراوان، خواب کافی، ورزش منظم، مدیریت استرس، سیگار نکشیدن و اجتناب از الکل است».

بهترین مکمل برای ویروس کرونا

مکمل ها جایگزین یک رژیم غذایی سالم نمی شوند، اما برخی مکمل ها، به ویژه مکمل های ویتامین و مواد معدنی، ممکن است در حمایت از سیستم ایمنی سالم نقش داشته باشند، اگر به اندازه کافی از طریق غذا دریافت نکنید. سیستم، از نزدیک با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی کار کنید تا بهترین مورد را برای شما تعیین کنید. این امر به ویژه در صورت داشتن هر گونه بیماری زمینه ای مهم است یا از داروهای تجویزی استفاده می کنید زیرا بسیاری از مکمل ها می توانند با داروها تداخل داشته باشند یا بیماری را بدتر کنند.

افرادی که رژیم غذایی متعادلی دارند. لارز می‌گوید: «برای اکثر افرادی که رژیم‌های غذایی متنوعی دارند، ویتامین‌ها، مواد معدنی و سایر مکمل‌ها بعید است که هیچ فایده‌ای داشته باشند یا از عفونت COVID-19 جلوگیری کنند.» یک استثنا ممکن است ویتامین D باشد زیرا منبع اصلی این ماده مغذی نور خورشید است و در بسیاری از غذاها موجود نیست. از آنجایی که کمبود ویتامین D نسبتاً شایع است، حتی کسانی که رژیم غذایی متعادلی دارند ممکن است از مکمل‌ها سود ببرند.
افرادی که داروهای خاصی مصرف می کنند. بسیاری از مکمل های ویتامین، مواد معدنی و گیاهی با داروها تداخل دارند و می توانند اثربخشی را کاهش دهند یا میزان جذب بدن را افزایش دهند که می تواند خطرناک باشد. اگر از داروهای بدون نسخه یا بدون نسخه استفاده می کنید، قبل از شروع مکمل با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی مشورت کنید.

افرادی که شرایط زمینه ای خاصی دارند. در حالی که نقص ایمنی ممکن است شما را در معرض خطر بیشتری برای بیماری شدید و عوارض ناشی از COVID-19 قرار دهد، این بدان معنا نیست که باید برای پیشگیری از آن مکمل مصرف کنید. برخی از مکمل‌ها در واقع می‌توانند شرایط را بدتر کنند، بنابراین قبل از شروع مکمل‌هایی را که در نظر دارید با یک ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی بررسی کنید.

ویتامین D: ژل نرم افزاری ویتامین D3 1000IU ساخته شده از طبیعت

ویتامین D نقش مهمی در سیستم ایمنی دارد. در حالی که برخی تحقیقات ارتباط احتمالی بین کمبود ویتامین D و بیماری شدیدتر COVID-19 را نشان می‌دهند، تحقیقات هنوز قطعی نیست.

عوامل متعددی مانند سایر شرایط سلامتی و نژاد وجود دارد که هم با وضعیت کم ویتامین D و هم با خطر بالاتر ابتلا به بیماری شدید COVID-19 مرتبط است، بنابراین مشخص نیست که آیا کمبود ویتامین D واقعاً شما را در معرض خطر پیامدهای بدتر قرار می دهد یا خیر. در واقع، یک مطالعه که این عوامل را در نظر گرفت، هیچ ارتباطی بین وضعیت کم ویتامین D و پیامدهای بدتر COVID-19.6 نشان نداد.

با این حال، کمبود ویتامین D رایج است و اگر کمبود ویتامین D دارید، مصرف مکمل ممکن است ضروری باشد زیرا دریافت کافی از طریق رژیم غذایی دشوار است. بیماری و کمک می کند تا سریعتر بهبود پیدا کنید. علاوه بر این، مکمل‌های ویتامین D به خوبی توسط اکثر افراد تحمل می‌شوند و در صورت مصرف در دوزهای مناسب، نگرانی‌ای برای سلامتی ایجاد نمی‌کنند.

اگر به مکمل نیاز دارید، ویتامین D ساخته شده از طبیعت انتخاب خوبی برای تامین و حفظ سطح ویتامین D است. این USP تأیید شده است، به این معنی که حاوی آنچه در برچسب آمده است و هیچ گونه آلاینده مضری ندارد. همچنین در 3 سطح دوز وجود دارد - 1000 IU، 2000 IU و 5000 IU - و دوز مناسب برای شما به سطح خون شما بستگی دارد (به همین دلیل است که توصیه می کنیم قبل از مصرف مکمل، یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی ویتامین D خود را بررسی کند).

مقدار مجاز رژیم غذایی توصیه شده (RDA) برای اکثر بزرگسالان 600 IU است، اگرچه تحقیقات در حال ظهور نشان می دهد که ما ممکن است در واقع به 2000 IU نیاز داشته باشیم تا ذخایر کافی برای مزایای سلامتی فراتر از سلامت استخوان را حفظ کنیم. حتی بیشتر ممکن است در کوتاه مدت برای اصلاح یک نقص مورد نیاز باشد این مکمل ویتامین D حاوی ژلاتین است که از منابع حیوانی به دست می آید، بنابراین برای گیاهخواران و گیاهخواران مناسب نیست.

ویتامین سی C Nature's Bounty

ویتامین C در حال حاضر برای استفاده در پیشگیری و درمان COVID-19 با توجه به نقش مهم آن در سیستم ایمنی در حال بررسی است. تاکنون، یافته‌ها متفاوت است، اما ممکن است در ترکیب با سایر درمان‌ها در افرادی که مبتلا به کووید-19 می‌شوند، مفید باشد، به‌ویژه برای کسانی که بیماری شدید دارند.

ما شواهدی نداریم که نشان دهد ویتامین C از عفونت COVID-19 برای افرادی که سطح ویتامین C طبیعی دارند، جلوگیری می کند. LaRose می گوید: برای افرادی که سطح ویتامین C پایینی دارند یا افرادی که نیاز بیشتری نسبت به جمعیت عمومی دارند، مانند افراد مسن، افراد سیگاری، افرادی که به طور منظم الکل مصرف می کنند و افراد باردار، مکمل های ویتامین C ممکن است مفید باشد.

بیشتر افراد می توانند با خوردن انواع میوه ها و سبزیجات ویتامین C کافی مصرف کنند. اما برای کسانی که ممکن است از مکمل سود ببرند، ما ویتامین C Nature’s Bounty 500 میلی گرمی را توصیه می کنیم. مقدار توصیه شده رژیم غذایی (RDA) تنها 75 میلی گرم برای زنان و 90 میلی گرم برای مردان است، اما مطالعاتی که مزایای مکمل ویتامین C را در کاهش طول سرماخوردگی نشان داده اند، از مقادیر بالاتری بین 200 تا 1000 میلی گرم در روز استفاده می کنند.119 این دوز خوب است. زیر حد بالایی قابل تحمل (UL) 2000 میلی گرم.

Nature’s Bounty Vitamin C یک انتخاب برتر ConsumerLab است و عاری از آلرژن های اصلی است. همچنین یک مکمل ساده است، بدون هیچ ماده مغذی به غیر از ویتامین C، که آن را برای اکثر افراد بی خطر می کند. با این حال، اگر هر دارویی مصرف می کنید یا مستعد ابتلا به سنگ کلیه هستید، قبل از شروع مکمل با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی مشورت کنید.

روی Thorne Research Zinc Picolinate، 30 میلی گرم

مطالعات اولیه نشان می‌دهد که سطوح پایین روی ممکن است با پیامدهای بدتر COVID-19 مرتبط باشد، اما تحقیقات بیشتری لازم است. 12 مکمل روی همراه با سایر درمان‌های پزشکی آزمایش شده است و در افرادی که در بیمارستان بستری شده‌اند اما نه کسانی که بستری شده‌اند، نویدبخش است. در بخش مراقبت‌های ویژه نیز شواهد کافی برای حمایت از افزودن مکمل‌های روی برای کسانی که روی کافی از طریق غذا دریافت می‌کنند، نداریم و دوزهای بالا توصیه نمی‌شود.

روی در غذاهای دریایی، گوشت گاو، لوبیا، آجیل، غلات کامل و محصولات لبنی یافت می‌شود و بیشتر مردم به اندازه کافی از طریق غذا مصرف می‌کنند. با این حال، گیاه‌خواران و وگان‌ها نیاز به روی بیشتری دارند زیرا فیتات‌های موجود در غلات کامل و لوبیا ممکن است جذب را کاهش دهند. برخی از اختلالات گوارشی و برخی داروها نیز ممکن است جذب را کاهش دهند.

Thorne’s Zinc Picolinate 30 میلی گرمی بهترین انتخاب برای مکمل روی است. بسیاری از مکمل‌های روی با سایر مواد مغذی جفت می‌شوند، اما این مکمل فقط روی را فراهم می‌کند، که به شما کمک می‌کند در مصرف آن با سایر مواد مغذی که ممکن است به آن‌ها نیاز ندارید زیاده روی نکنید. دوز 30 میلی گرمی بالاتر از RDA 11 میلی گرمی برای بزرگسالان (12 میلی گرم برای افراد شیرده) است، به این معنی که حتی اگر کل دوز را جذب نکنید، همچنان احتمالاً به اندازه کافی برای رفع نیازهای خود دریافت می کنید. همچنین بسیار پایین‌تر از UL 40 میلی‌گرم است—بسیاری از مکمل‌های روی دوزهای بالایی را بیش از UL ارائه می‌کنند که توصیه نمی‌شود.

Thorne یک برند مکمل قابل اعتماد است که دارای گواهینامه NSF برای ورزش، بدون گلوتن، بدون سویا و بدون لبنیات است که آن را انتخاب خوبی برای اکثر افراد می کند. توجه به این نکته مهم است که مصرف طولانی مدت مکمل روی با دوز بالا ممکن است منجر به کمبود مس شود، بنابراین اگر در نظر دارید مکملی را در نظر بگیرید، حتما با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی مشورت کنید.

امگا 3

مطالعات مشاهده‌ ای اولیه نشان می‌دهد که زنان (اما نه مردان) که مکمل‌های اسید چرب امگا 3 مصرف می‌کنند ممکن است کمی کمتر در معرض ابتلا به کووید-19 باشند، اما تحقیقات بیشتری برای درک رابطه و توصیه یا عدم توصیه مکمل‌ها مورد نیاز است.

علاوه بر این، به دلیل نقش بالقوه امگا ۳ در کاهش التهاب، تصور می‌شود که می‌توانند در درمان کووید-۱۹ مفید باشند. در حال حاضر آزمایشاتی برای کشف مزایای بالقوه در حال انجام است.

اگر به طور منظم ماهی چرب نمی خورید، ممکن است از مکمل بهره مند شوید. اگرچه ممکن است کمک کند یا نه، مکمل های امگا 3 با دوز پایین برای اکثر افراد بی خطر هستند. بزرگترین نگرانی در مورد مکمل ها افزایش خطر خونریزی است، به خصوص قبل از جراحی، اگرچه بررسی اخیر بیش از 50 مطالعه نشان می دهد که ممکن است خطر افزایشی نداشته باشد. مصرف مجدد رقیق کننده خون یا افزایش خطر خونریزی.

ما Nordic Naturals Ultimate Omega را دوست داریم که 1280 میلی گرم امگا 3 شامل EPA و DHA را ارائه می دهد که هر دو ممکن است التهاب را کاهش دهند و خطر بیماری قلبی عروقی را کاهش دهند - یک بیماری زمینه ای که می تواند شما را در معرض خطر ابتلا به COVID-19 شدید قرار دهد. بیماری. همچنین با طعم لیمو برای کاهش آروغ ماهی پس از مصرف مکمل ساخته شده است.

نکته قابل توجه، Ultimate Omega از ساردین و ماهی آنچوی صید شده وحشی ساخته شده است، بنابراین ممکن است برای افرادی که به ماهی حساسیت دارند بی خطر نباشد.

برای ثبت درخواست آزمایش کرونا (در منزل و یا محل کارتان) بر روی لینک زیر کلیک کنید 

 

تست کرونا در منزل

نظرات کاربران
تا کنون کسی برای این مطلب نظری نداده است. اولین نفری باشید که نظر می دهد!
{{comment.creator}} {{comment.createDate}}
{{reply.creator}} {{reply.createDate}}
{{blog.content.commentsForm.errorMessage}}
{{blog.content.commentsForm.successMessage}}