ویروس کرونا و سیگار کشیدن

گروه خاصی از افراد بیشتر در معرض خطر جدی بیماری COVID-19 قرار دارند. اگر سیگار می کشید، یکی از آنها هستید. این بدان معناست که حتی برای شما مهمتر است که در جهت محافظت از خود در برابر ویروس کرونا جدید گام بردارید.

آیا احتمال ابتلا به COVID-19 در افراد سیگاری بیشتر است؟

هنگام سیگار کشیدن، انگشتان دست شما را لمس می کنند. این احتمال گسترش ویروس از دست به دهان شما را افزایش می دهد.

سیگار کشیدن و بخارپاشی همچنین می تواند ایمنی شما را در برابر عفونت های تنفسی کاهش دهد. حتی یک مطالعه نشان داد که سیگارهای الکترونیکی سلولهای ایمنی را در بینی شما سرکوب می کنند. آنها همچنین مژکهای ریه های شما را از بین می برند. Cilia ساختارهای ریزی مانند مو است که ویروس ها و بقایا را به دام می اندازد و آنها را از مجاری تنفسی خارج می کند. آنها یکی از اصلی ترین دفاع های بدن شما در برابر عفونت هستند. وقتی آسیب ببینند ، کمتر قادر به نشستن ویروس در ریه های شما هستند.

ویروس کرونا ویروس جدید با اتصال به چیزهایی به نام گیرنده های ACE2 وارد سلول های ریه های شما می شود. محققان دریافتند که دود سیگار سطح ACE2 شما را افزایش می دهد ، اگرچه مشخص نیست که این ممکن است چه تاثیری در احتمال ابتلا به COVID-19 داشته باشد.

ویروس کرونا و سیگار کشیدن

آیا افراد سیگاری در معرض خطر عفونت شدید COVID-19 هستند؟

اگر سیگار می کشید ، ممکن است از قبل مشکلات ریوی داشته باشید. آنها به شما حمله می کنند زیرا ویروس کرونا به ریه های شما حمله می کند و از COVID-19 بسیار بیمار می شوید. وقتی ریه های افراد سیگاری در معرض آنفولانزا یا عفونت های دیگری قرار دارند که بر مجاری تنفسی آنها تأثیر می گذارد ، می توانند بسیار بیمارتر از افراد غیر سیگاری باشند. اگر ریه های شما از قبل آسیب دیده باشد ، ممکن است نتوانند اکسیژن کافی برای شما فراهم کنند و یا اکسیژن را همانطور که باید استفاده کنند. آسیب به مژکهای ریه ها نیز می تواند پاک کردن مواردی مانند مخاط را برای آنها دشوار کند.

افراد سیگاری بیشتر دچار بیماری های جدی ریوی مانند ذات الریه می شوند. همچنین بیشتر در معرض خطر عارضه ای به نام سندرم دیسترس تنفسی حاد (ARDS) قرار دارند که در آن مایعات در کیسه های ریز هوا در ریه های شما جمع می شود. این بدان معناست که ریه های شما نمی توانند با هوای کافی پر شوند. اکسیژن کمتری به جریان خون و اندام شما می رسد. این می تواند منجر به آسیب عضو یا حتی مرگ شود.

یک مطالعه چینی بر روی افرادی که COVID-19 داشتند و به دلیل ذات الریه در بیمارستان بستری بودند ، نشان داد که احتمال بدتر شدن این بیماری در افرادی که سابقه سیگار کشیدن دارند ، 14 برابر بیشتر است. افرادی که سیگار می کشند به احتمال زیاد به بیماری انسداد ریوی مزمن (COPD) و بیماری های قلبی و عروقی دچار می شوند که خطر عوارض جدی آنها را افزایش می دهد.

برای ثبت درخواست آزمایش کرونا (در منزل و یا محل کارتان) بر روی لینک زیر کلیک کنید 

 

تست کرونا در منزل

نظرات کاربران
تا کنون کسی برای این مطلب نظری نداده است. اولین نفری باشید که نظر می دهد!
{{comment.creator}} {{comment.createDate}}
{{reply.creator}} {{reply.createDate}}
{{blog.content.commentsForm.errorMessage}}
{{blog.content.commentsForm.successMessage}}