محققان انواع جدید ویروس COVID-19 را در سه استان آفریقای جنوبی کشف کردند!

انواع ویروس کرونا در مناطق مختلف جهان ظاهر شده است ، بسیاری از آنها با سرعت نگران کننده ای گسترش می یابند. یک نوع مسری ، نوع آفریقای جنوبی یا SA است که توسط یک تیم بین المللی از محققان ، از جمله دانشمندان زیست پزشکی از دانشگاه کالیفرنیا ، ریورساید ، شناسایی شده است. گودزیک و ارغوان آلیسولتانی-دهکردی ، محقق فوق دکترا که دو سال پیش به آزمایشگاه وی پیوست ، با تهیه ساختار پروتئین سنبله ای آن با استفاده از شبیه سازی های رایانه ای ، به توصیف نوع جدید SA کمک کرد.

آلیسولتانی-دهکردی ، که پیش از پیوستن به UCR ، دانشجوی دکترا در دانشگاه کیپ تاون در آفریقای جنوبی بود ، اشاره کرد که تیم های تحقیقاتی در دانشگاه کوازولو-ناتال در آفریقای جنوبی و دانشگاه کیپ تاون ، نژاد جدید ویروس کرونا را کشف کردند. از نمونه های جمع آوری شده بین 15 اکتبر و 25 نوامبر سال 2020 ، در سه استان آفریقای جنوبی. در اوایل ماه نوامبر ، این نوع به سرعت به نوع اصلی در نمونه های دو استان تبدیل شد.

نوع SA حداقل در 40 کشور از جمله ایالات متحده شناسایی شده است. گودزیک گفت: "این نوع احتمالاً در مناطقی در حال گسترش است که توالی یابی نشده است و بنابراین قابل شناسایی نیست." "در ایالات متحده ، تعیین توالی هنوز یک روند آهسته است. در بسیاری از مناطق کشور ، از جمله Riverside ، ما هیچ گونه اطلاعاتی درباره انواع آن نداریم."

محققان انواع جدید ویروس COVID-19 را در سه استان آفریقای جنوبی کشف کردند!

تحقیقات اولیه در مورد نوع SA نشان می دهد که می تواند در برابر آنتی بادی ها مقاوم باشد ، که می تواند اثر واکسن ها را کاهش دهد.

گودزیک گفت: "این زمانی است که سطح بالایی از علاقه را به خود جلب کرد." "تحقیقات بعدی تأیید کرد که در برابر واکسن ها مقاوم است و در حال گسترش است. با این وجود آفریقای جنوبی در زمینه کنترل نوع از طریق قرنطینه سازی و اقدامات دیگر کار خوبی انجام می دهد."

تمام انواع جدید نگرانی SARS-CoV-2 در انگلستان ، آفریقای جنوبی ، برزیل و کالیفرنیا امضای جهش مشترک را نشان می دهد. اما هر یک از این انواع نیز مجموعه ای منحصر به فرد از جهش ها را دارند. به عنوان مثال ، انواع SA و برزیل به ترتیب دارای دو جهش منحصر به فرد در پروتئین های سنبله K417N و E484K هستند.

آلیسولتانی-دهکردی گفت: "یافته های اولیه ما نشان می دهد که برخی جهش های سنبله ای ممکن است با افزایش قابلیت انتقال نوع SA در ارتباط باشد." "اهمیت کامل جهش ژنوم و جهش در این نژاد جدید هنوز مشخص نشده است. لازم به تأکید است که ما شواهد کافی در مورد پیشرفت بالاتر بیماری ، شدت یا میزان مرگ و میر مرتبط با SA نداریم. نسب در مقایسه با سایر تبارها. اما انتقال پذیری زیاد و واگرایی غیرمعمول نژاد SA و سایر تبارهای اخیراً ظهور یافته در مقایسه با نوع وحشی ، تقاضای زیادی برای نظارت سیستماتیک روی گونه های SARS-CoV-2 و تشخیص زود هنگام انواع قبل از تبدیل آنها ایجاد می کند. به شیوع "

گودزیک توضیح داد که ویروس COVID-19 وجود ندارد. در عوض ، یک جمعیت ویروس وجود دارد که به طور مداوم در حال تکامل هستند. انواع مختلفی که تکامل می یابند ، جهش پیدا می کنند و می توانند در هر زمان فرار از ویروس انجام دهند.

وی گفت: "سخت است كه بگوییم فقط یك نوع SA وجود دارد. "یکی از راههای درک این موضوع این است که تصور کنید این نوع شاخه اصلی یک درخت است که شاخه های بسیار کوچکتری دارد. برخی از این شاخه های کوچکتر ممکن است سریعتر از بقیه رشد کرده و اهمیت بیشتری پیدا کنند. پیش بینی این روند پویا دشوار است."

گودزیک پیش بینی می کند COVID-19 ، مانند آنفولانزا ، در زندگی ما حضور مداوم خواهد داشت. وی گفت: ساخت واکسن آنفولانزا شش ماه طول می کشد. "مدل ها تکامل ویروس آنفولانزا را پیش بینی می کنند و واکسن ها قبل از نمایش انواع مختلف تولید می شوند. اگر پیش بینی ها خوب باشد ، واکسن ها موثر هستند. اگر از دست بروند ، یک فصل آنفولانزا شدید دنبال می شود. این رفتار COVID-19 احتمالاً چگونه است. A تلاش زیادی برای پیش بینی آنچه در سال بعد اتفاق خواهد افتاد ، انجام می شود ، واکسن ها به روز می شوند و افراد باید یک آزمایش تقویت کننده انجام دهند. "

 

برای ثبت درخواست آزمایش کرونا (در منزل و یا محل کارتان) بر روی لینک زیر کلیک کنید 

 

تست کرونا در منزل

نظرات کاربران
تا کنون کسی برای این مطلب نظری نداده است. اولین نفری باشید که نظر می دهد!
{{comment.creator}} {{comment.createDate}}
{{reply.creator}} {{reply.createDate}}
{{blog.content.commentsForm.errorMessage}}
{{blog.content.commentsForm.successMessage}}