آپاندیسیت چیست ؟ علائم آن را بشناسید!

آپاندیسیت التهاب آپاندیس است ، کیسه ای به شکل انگشت که از روده بزرگ در سمت راست و پایین شکم شما بیرون می زند. آپاندیسیت باعث درد در ناحیه تحتانی شکم می شود. با این حال ، در بیشتر افراد ، درد از ناف شروع می شود و سپس حرکت می کند. با بدتر شدن التهاب ، درد آپاندیسیت به طور معمول افزایش می یابد و در نهایت شدید می شود. اگرچه هرکسی می تواند به آپاندیسیت مبتلا شود ، اما اغلب در افراد بین 10 تا 30 سال بروز می کند. درمان استاندارد برداشتن آپاندیس از طریق جراحی است.

آپاندیسیت چیست

علائم آپاندیسیت :

علائم و نشانه های آپاندیسیت ممکن است شامل موارد زیر باشد:

درد ناگهانی که از سمت راست شکم پایین شروع می شود
درد ناگهانی که از اطراف ناف شروع می شود و اغلب به سمت پایین شکم شما تغییر می کند
دردی که در صورت سرفه ، راه رفتن یا انجام سایر حرکات ناخوشایند ، بدتر می شود
تهوع و استفراغ
از دست دادن اشتها
تب درجه پایین که ممکن است با پیشرفت بیماری بدتر شود
یبوست یا اسهال
نفخ شکم
نفخ شکم
محل درد شما ممکن است باتوجه به سن و موقعیت آپاندیس شما متفاوت باشد. هنگامی که باردار هستید ، به نظر می رسد که درد از بالای شکم شما ایجاد می شود زیرا آپاندیس شما در دوران بارداری بیشتر است.

علت آپاندیسیت :

انسداد در پوشش آپاندیس که منجر به عفونت می شود علت احتمالی آپاندیسیت است. باکتری ها به سرعت تکثیر می شوند و باعث می شوند که آپاندیس ملتهب ، متورم و پر از چرک شود. در صورت عدم درمان به موقع ، آپاندیس می تواند پاره شود.

عوارض بیماری آپاندیسیت :

آپاندیسیت می تواند عوارض جدی ایجاد کند ، مانند:

پاره شدن آپاندیس : پارگی باعث گسترش عفونت در سراسر شکم شما (پریتونیت) می شود. احتمالاً تهدیدکننده زندگی ، این شرایط نیاز به جراحی فوری برای برداشتن آپاندیس و تمیز کردن حفره شکم شما دارد.
در صورت ترکاندن آپاندیس ، ممکن است به جیب عفونت (آبسه) مبتلا شوید. در بیشتر موارد ، یک جراح با قرار دادن یک لوله از طریق دیواره شکم شما در داخل آبسه ، آبسه را تخلیه می کند. این لوله حدود دو هفته در جای خود باقی مانده است و به شما آنتی بیوتیک می دهند تا عفونت را پاک کنید. پس از مشخص شدن عفونت ، شما برای برداشتن آپاندیس جراحی خواهید کرد. در بعضی موارد ، آبسه تخلیه می شود ، و آپاندیس بلافاصله برداشته می شود.

نظرات کاربران
تا کنون کسی برای این مطلب نظری نداده است. اولین نفری باشید که نظر می دهد!
{{comment.creator}} {{comment.createDate}}
{{reply.creator}} {{reply.createDate}}
{{blog.content.commentsForm.errorMessage}}
{{blog.content.commentsForm.successMessage}}