زگیل تناسلی و ارتباط آن با آزمایش HPV چیست؟

زگیل تناسلی یک بیماری پوستی مقاربتی است و انواع مختلفی دارد، زگیل ها وقتی به وجود می ‌آیند که فرد سالم با یک فرد مبتلا رابطه جنسی داشته باشد. این ویروس که حاصل HPV است، بسیار مسری است و به محض تماس پوست با پوست، منتقل می ‌شود. بسیاری از افرادی که تجربه رابطه جنسی دارند، به شکل بالقوه در معرض ابتلا به این ویروس هستند اما سیستم ایمنی بدن خیلی زود آن را از بین می‌ برد. برای انجام آزمایش hpv می توانید برروی لینک کلیک کنید.

زگیل تناسلی چه ارتباطی با ویروس HPV دارد؟

زگیل های تناسلی در اثر ویروس اچ پی وی یا پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می شوند. زگیل های تناسلی هم زنان و هم مردان را تحت تأثیر قرار می دهند اما زنان نسبت به عوارض آسیب پذیرتر هستند. زگیل های تناسلی قابل درمان هستند اما می توانند برگردند مگر اینکه عفونت زمینه ای نیز درمان شود. برای بررسی بیشتر که متوجه وجود زگیل تناسلی و یا وجود ویروس اچ پی وی در بدنتان شوید بهتر است آزمایش hpv را انجام دهید.

زگیل های تناسلی که در دستگاه تناسلی ظاهر می شوند و آنها می توانند باعث درد، ناراحتی و خارش شوند. زگیل های تناسلی ناشی از یک عفونت مقاربتی که شامل برخی گونه های کم خطر پاپیلومای انسانی (HPV) است. ویروس اچ پی وی متداول ترین بیماری مقاربتی است که مردان و زنانی که از نظر جنسی فعال هستند در برابر عوارض HPV از جمله زگیل تناسلی آسیب پذیر هستند. عفونت HPV به ویژه برای خانم ها خطرناک است زیرا برخی از انواع HPV همچنین می توانند باعث سرطان دهانه رحم و گردن رحم شوند و درمان اچ پی وی در مدیریت این عفونت مهم است. برای پیشگیری و درمان سرطان دهانه رحم آزمایشی تحت عنوان آزمایش پاپ اسمیر وجود دارد که می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر برروی لینک کلیک کنید.

زگیل تناسلی

زگیل تناسلی چیست؟

زگیل تناسلی درواقع حاصل عفونتی با نام hpv می باشد که باعث رشد زگیل هایی روی پوست یا غشای مخاطی می شود. بیش از 100 نوع ویروس hpv وجود دارد که برخی از این عفونت ها باعث ایجاد زگیل می شوند و برخی دیگر می توانند باعث ایجاد انواع مختلفی از سرطان شوند البته بیشتر عفونت های hpv منجر به سرطان نمی شوند اما برخی از انواع اچ پی وی که در دستگاه تناسلی به وجود می آید، می توانند باعث سرطان بخش پایینی رحم که به واژن وصل می شود بشوند. برای انجام آزمایش hpv در آزمایشگاه آنلاین مندل که جهت تشخیص وجود زگیل تناسلی است، می توانید برروی لینک کلیک کنید.

علائم زگیل تناسلی در زنان :

یکی از علائم زگیل تناسلی، تغییر ترشحات واژن است که ترشحات واژن در خانم‌ ها نشان ‌دهنده وضعیت سلامتی آن ناحیه و کل بدن هستند. این ترشحات با کوچک‌ترین تغییرات بیولوژیکی یا هورمونی تغییر رنگ، شکل و بو می‌دهند و  اگر درگیر ویروس اچ ‌پی ‌وی شوند، به ناگهان افزایش پیدا می‏کنند. نواحی مستعد زگیل تناسلی در زنان شامل موارد زیر می شود:

  • مهبل
  • دهانه رحم
  • مقعد
  • ناحیه کشاله و بالای ران
  • واژن

علائم زگیل تناسلی در مردان :

زگیل تناسلی در مردان می ‌تواند آلت تناسلی، کیسه‌ بیضه و ناحیه‌ مقعد را آلوده کند. این زگیل ‌ها ممکن است به‌ شکل توده ‌های برجسته و نرم با سطحی هموار (روی بدنه‌ آلت تناسلی) یا ناهموار با برآمدگی ‌های انگشتی ‌شکل بسیار (زگیل‌ های مقعد) ظاهر شوند. بقیه ممکن است ظاهری شبیه مروارید و گل ‌کلم یا سطح تیره و ناهمواری داشته باشند. اکثر این ضایعات برجسته هستند اما برخی از آنها ممکن است مسطح بوده و فقط کمی بالاتر از سطح پوست باشند. گاهی اوقات ممکن است این ضایعات به‌ وسیله‌ مو پوشیده شوند یا در داخل پوست ختنه‌ گاه مردانی که ختنه نشده ‌اند، پنهان شوند.

نظرات کاربران
تا کنون کسی برای این مطلب نظری نداده است. اولین نفری باشید که نظر می دهد!
{{comment.creator}} {{comment.createDate}}
{{reply.creator}} {{reply.createDate}}
{{blog.content.commentsForm.errorMessage}}
{{blog.content.commentsForm.successMessage}}