تعیین جنسیت جنین و پیش بینی از جنسیت جنین

تعیین جنسیت

روش های پیش بینی جنسیت نوزاد

این روزها روشهای بسیار پیشرفته ای برای پیش بینی جنسیت جنین وجود دارند ، اما هنوز هم برای پیش بینی جنسیت نوزاد قبل از تولد از روش های مختلف با فناوری پایین (و نادرست) استفاده می شود.

در اینجا به مجموعه ای از انواع مختلف روش های پیشرفته و غیر پیشرفته برای پیش بینی و تعیین جنسیت نوزاد اشاره می کنیم

 

برای ثبت درخواست آزمایش تعیین جنسیت جنین (در منزل و یا محل کارتان) بر روی لینک زیر کلیک کنید

آزمایش تعیین جنسیت در منزل

به محض اتمام هفته نهم بارداری ، می توانید جنسیت کودک خود را از طریق یک آزمایش خون ساده که تحت عنوان آزمایش غیر تهاجمی پیش از تولد (آزمایش NIPT) شناخته می شود، تعیین کنید. مطالعات نشان می دهند که این روش بیش از 99 درصد در پیشبینی جنسیت نوزاد دقت دارد ، بعلاوه این روش خطر ابتلا به ناهنجاریهای کروموزومی کودک از جمله تریزومی 21 (سندرم داون) ، تریزومی 18 (سندرم ادوارد) و تریزومی 13 (سندرم پاتو) را بررسی میکند. به مادرانی که سن یا سابقه ژنتیکی آنها نشاندهنده امکان وجود خطر نقایص تولد می باشد ، پیشنهاد میشود و تهاجمی نیست - به این معنی که هیچ خطری برای شما یا فرزندتان وجود ندارد. اگر علاقه دارید که آزمایش NIPT را علاوه بر تعیین جنسیت نوزاد خود ، برای مطلع شدن از خطر ناهنجاری های کروموزومی کودک خود نیز انجام دهید ، با پزشک خود صحبت کنید.

CVS و آمنیوسنتز

هم CVS ( نمونه برداری از پرز جفتی ) و هم آمنیوسنتز ، تست های تشخیصی تهاجمی هستند که ساختار ژنتیکی  نوزاد را بررسی کرده و برای وجود ناهنجاریهای کروموزومی غربال می کنند (CVS بین هفته 10 تا 13 بارداری و آمنیوسنتز معمولا بین هفته 16 تا 18 بارداری انجام میشود ، اگرچه ممکن است متغیر باشد). این آزمایشات معمولاً برای مادرانی که دارای خطر بالاتری هستند توصیه می شود ، به خصوص که تهاجمی هستند (خطر سقط را کمی افزایش میدهند).

سونوگرافی

یک آزمایش روتین (حداقل هر فرد یکبار تجربه میکند) غیر تهاجمی است که معمولاً بین هفته های 18 تا 22 بارداری انجام می شود (اگرچه اغلب در زمان های دیگری نیز انجام می شود). سونوگرافی های بارداری به اندازه CVS یا آمنیوسنتز دقیق نیستند. اما در حین بررسی آناتومی کودک (و اطمینان از اینکه تمام بخش ها همانطور که باید رشد می کنند) ، تکنسین ممکن است بین پاهای کودک دید خوبی پیدا کند تا تعیین کند که کودک دختر یا پسر است. این بدان معنی است که شما می توانید انتخاب کنید که جنسیت نوزادتان به شما گفته شود یا خیر. هشداری که در مورد سونوگرافی وجود دارد : تکنسین ها انسان هستند ، بنابراین گاهی اوقات اشتباه می کنند ، به خصوص اگر قسمت های مربوط به جنسیت در مشخص ترین حالتشان نباشند.

کیت های تعیین جنسیت نوزاد

اگر مطمئنید که NIPT ، CVS یا آمنیوسنتز نخواهید داشت و نمی توانید صبر کنید تا سونوگرافی سه ماهه دوم جنسیت نوزاد شما را تعیین کند ، استفاده از کیت های تعیین جنسیت روش دیگری برای پیش بینی جنسیت کودک شماست (اگرچه آنها دقیق نیستند و اغلب سؤالات بیشتری را مطرح می کنند).

به صورت آنلاین چک کنید و کیت های پیشبینی جنسیت کودک در خانه که ادعا می کنند با دقت بیش از 90 درصد نتایج را - حتی در اوایل سه ماهه اول – ارائه میدهند ، پیدا کنید. برخی از این کیت ها به نمونه ادرار نیاز دارند و برخی دیگر نمونه خون را می خواهند. هر دو نوع کیت ، جنسیت نوزاد را بر اساس میزان تستوسترون در ادرار یا وجود (یا عدم وجود) DNA مخصوص مذکر در خون پیش بینی می کنند.

پیش بینی جنسیت جنین با روش های غیر پیشرفته

اگر به انجام آزمایش علاقه ندارید ، مطمئناً می توانید از داستان های قدیمی که بر پیشبینی جنسیت کودک تمرکز داشته اند ، استفاده کنید. اما با اینکه این روش ها برای جمع خانوادگی سرگرم کننده هستند ، حدود 50 درصد شانس صحت دارند - اگر از این روش برای انتخاب طرح رنگ سیسمونی کودک خود استفاده کنید ، شانس چندان عالی نیست. هر چند این روش ها به هیچ عنوان از نظر علمی به شما توصیه نمی شود ولی از بابت سرگرمی بد نیست مروری بر آنها داشته باشیم، رایج ترین آنها عبارتند از:

·   محلی که احساس سنگینی می کنید. اگر در باسن خود حس سنگینی دارید ، فرزند شما دختر است. اگر در شکم خود این احساس را دارید ، صاحب یک پسر هستید.

موقعیت لینا نیگرا

اگر لینا نیگرا شما (خط رنگدانه ای روی شکم شما) فقط تا ناف ادامه داشته باشد ، دختر دارید. اگر ناف را گذرانده و به سمت دنده ها برود ، نوزاد شما پسر است.

ضربان قلب جنین

اگر ضربان قلب جنین زیر 140 ضربه در دقیقه باشد ، شما یک پسر دارید. اگر ضربان قلب بیش از 140 ضربان در دقیقه باشد ، شما یک دختر دارید. (شایان ذکر است که مطالعاتی در این زمینه انجام شده است و هیچ ارتباطی بین ضربان قلب و جنسیت کودک در این مطالعات وجود نداشته است.)

چرخش

حلقه عروسی خود (یا یک حلقه دیگر یا یک سوزن) را بردارید و آنرا به نخ وصل کنید. دراز بکشید و از کسی بخواهید حلقه آویزان را بر روی شکم شما نگه دارد. اگر حلقه در یک حرکت دایره ای بچرخد ، شما یک دختر دارید. اگر مثل یک آونگ به عقب و جلو حرکت کند ، فرزند شما یک پسر است.

تقویم تولد چینی

نمودار پیش بینی جنسیت چینی (تقویم تولد چینی a.k.a) را بررسی کنید ، این تقویم جنسیت کودک شما را بر اساس سن شما و ماهی که کودکتان را باردار شدید ، پیشبینی میکند.

بعلاوه ، مطالعات متعددی علائم بارداری و سایر عوامل را با پیش بینی جنسیت نوزاد مرتبط دانسته اند. با اینکه شانس حدس درست هنوز هم بسیار کم است ، اما این روش ها می توانند سرگرم کننده (و حتی کمی علمی تر) باشند.

بطور کلی این روش ها نسبت به روش های پیشرفته ایی که پایه علمی دارند و زیر نظر پزشکان متخصص انجام می شود دقت بسیار پایین تری دارند با این حال چه از یک روش پیشرفته ، چه از قصه مادر بزرگ ها استفاده کنید ، زمانیکه فرزندتان را در آغوش بگیرید ، چه پسر باشد و چه دختر ، عاشق آن کودک خواهید شد فارغ از جنسیت ما داشتن دختر یا پسری سالم را برای شما آرزومندیم.

برای انجام آزمایش تعیین جنسیت می توانید بصورت آنلاین با استفاده از نمونه گیری در منزل ما درخواست خود را ثبت نمایید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و یا با شماره 88198077 تماس حاصل فرمایید.همچنین برای درخواست این آزمایش می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

آزمایش تعیین جنسیت در منزل

منبع: What to Expect
نظرات کاربران
تا کنون کسی برای این مطلب نظری نداده است. اولین نفری باشید که نظر می دهد!
{{comment.creator}} {{comment.createDate}}
{{reply.creator}} {{reply.createDate}}
{{blog.content.commentsForm.errorMessage}}
{{blog.content.commentsForm.successMessage}}