آنتی بادی های IgG/IgM لیستریا مونوسیتوژنز

Listeria monocytogenes , IgM and IgG antibody

از این تست جهت تشخیص لیستریوزیس و کمک به تشخیص مننژیت لیستریایی در افرادی که دچار نقص سیستم ایمنی هستند استفاده می شود. خانواده لیستریا باکتری های گرم مثبت هوازی هستند و از چندین سویه تشکیل شده اند که تنها سویه بیماری زا لیستریا مونوسیتوژنز است. لیستریا مونوسیتوژنز عامل عفونت های مننگوآنسفالیتی و سپتی سمی (عفونت خون) در نوزادان است.

آنتی بادی های IgG/IgM لیستریا مونوسیتوژنز

مشخصات آنتی بادی های IgG/IgM لیستریا مونوسیتوژنز

آنتی بادی های IgG/IgM لیستریا مونوسیتوژنز

Listeria monocytogenes , IgM and IgG antibody

آنتی بادی های IgG/IgM لیستریا مونوسیتوژنز

شرایط

شرایط نمونه گیری

این آزمایش نیازی به ناشتایی و محدودیت رژیم غذایی ندارد.

 

تفسیر

تفسیر آزمایش

از این تست جهت تشخیص لیستریوزیس و کمک به تشخیص مننژیت لیستریایی در افرادی که دچار نقص سیستم ایمنی هستند استفاده می شود. خانواده لیستریا باکتری های گرم مثبت هوازی هستند و از چندین سویه تشکیل شده اند که تنها سویه بیماری زا لیستریا مونوسیتوژنز است. لیستریا مونوسیتوژنز عامل عفونت های مننگوآنسفالیتی و سپتی سمی (عفونت خون) در نوزادان است. علاوه بر آن این باکتری می تواند در افراد دچار نقص سیستم ایمنی عامل مولد مننژیت باشد.

در طول دوران حاملگی عفونت به لیستریا باعث سقط جنین می شود. آلودگی به این باکتری در نوزادان در هفته اول به شکل پنومونی، سپتی سمی و بافت های گرانولوماتوز رخ می دهد و در هفته دوم به بعد باعث علائم مننژیت مثل گرفتگی عضلات و تهوع می گردد. با توجه به آن که جداسازی و کشت این باکتری گرم مثبت (عامل درصد چشمگیری از سقط های جنین و عفونت های مادرزادی) دارای مشکلاتی می باشد، روش های ایمونولوژیک و سرولوژیک از بهترین روش های تشخیصی هستند.

 

دارو

داروها و عوامل مداخله گر

وجود تیترهای بالای آنتی بادی بر علیه توکسوپلاسما می تواند موجب به دست آمدن تیترهای بالای کاذب برای لیستریا شود و همچنین نمونه های شدیدا همولیز، ایکتریک و لیپمیک می تواند در آزمایش ایجاد تداخل کنند.

 

نرمال

مقادیر نرمال

تیترهای کمتر از 1/200 در سرم، به صورت منفی گزارش می شوند.

 

برای انجام آزمایش در منزل و دریافت جواب آنلاین بروی دکمه زیر کلیک فرمایید

آزمایش در منزل

تا کنون کسی برای این خدمات نظری نداده است. اولین نفری باشید که نظر می دهد!
{{comment.creator}} {{comment.createDate}}
{{reply.creator}} {{reply.createDate}}
{{labServices.labService.commentReviewsForm.errorMessage}}
{{labServices.labService.commentReviewsForm.successMessage}}