خطر استفاده مداوم از ژل های دست در دوران کرونا

ژل دست و کرونا

محققان هشدار می دهند استفاده مداوم از ژل های دست برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا می تواند بسیار خطرناک باشد:استفاده گسترده از ژل های دستی در هنگام شیوع این همه گیری می تواند به معضلی بسیار بزرگ در آینده تبدیل شود.

نکته : کاربر گرامی برای انجام آزمایش کرونا در آزمایشگاه مندل و یا تست کرونا در منزل کافیست برروی لینک کلیک کنید.

بر اساس نتایج یک تحقیق جدید در انگلستان،استفاده بیش از حد ژل های دست می تواند باعث مقاومت بسیاری از باکتری های روی دست ما شود این سازگاری باعث ایجاد ابرباکتری های مقاوم می شود و در نهایت وضعیتی که اصطلاحا به آن وضعیت آرماگدون (آخر زمانی) گفته می شود.

ترس از شیوع ویروس کرونا در انگلستان منجر به وحشت عموم و استفاده بیش از حد ژل های ضدعفونی کننده شده است و این نیز منجر به حضور خرده فروشان در جمع درخواستهای کلان شده استاکنون در ورودی تمام مغازه ها ژل های ضد عفونی کننده دست مشاهده می شود.

دکتر کمپ سرپرست این مطالعه بر این باور است که بیش از این باید برروی شست و شوی دست با آب و صابون تمرکز داشت.زیرا یکی از بهترین راه های خلاصی از باکتری ها نیز شست و شوی دست با آب و صابون است.استفاده مداوم از ژل‌های ضدعفونی کننده دست می‌تواند باعث شیوع بیماری‌های جدید در آینده شود و بهتر است جلوی استفاده از آنها گرفته شود و مردم را تشویق به شستشوی دست‌ها کنیم.

وی می گوید: در صورت دسترس نبودن آب و صابون استفاده از ژل های دست می تواند به عنوان گزینه دوم مورد استفاده باشد و به عنوان یک اقدام کوتاه مدت موقت به آن اشاره کرد.در حال حاضر هیچ مقاله ای تاکنون به اثبات نرسانده است که استفاده از ژل های ضد عفونی کننده دست می تواند ویروس کرونا را از بین ببرد.

حتی اگر این ژل ها 99/9 درصد از باکتری های دست انسان را از بین ببرد در انتها حدود 10 هزار باکتری روی دست باقی مانده اند که خود این تعداد می توانند فاجعه ایی ایجاد کند.

تحقیقات نشان می دهند بسیاری از این باکتری ها پس از استفاده از الکل نیز زنده می مانند و خود می توانند عامل بیماری زایی باشند، این بدان معناست که ژل های ضد عفونی کننده در نهایت بیش از آنکه برای ما مفید باشند می توانند به ما ضرر برسانند.

سازمان بهداشت جهانی WHO بهترین راه جلوگیری از شیوع کرونا را شستن دست با آب و صابون به مدت 20 ثانیه می داند.

شستن دست ها به گونه ای که تمام سطح دست در معرض شستشو قرار بگیرد و هنگام بستن شیر آب از دستمال استفاده شود تا مانع برخورد دستان شسته شده با شیر آلوده شود.ژل دست در مواقع ضروری و بحرانی می تواند جایگزین این شستشو شود.در صورتی که از ژل دست بیش از حد استفاده شود، باعث مقاومت باکتری ها و ایجاد یک ابرباکتری خواهد شد که سلامت بشر را خطرناکتر از وضعیت کنونی تهدید خواهد کرد.

مجموعه آزمایشگاه مندل برای راحتی شما در زمان شیوع کرونا تست کرونا را به صورت آنلاین و در منزل انجام می دهیم به این منظور کافیست برروی لینک زیر کلیک کنید.

آزمایش کرونا در منزل

منبع: Daily Mail
نظرات کاربران
تا کنون کسی برای این مطلب نظری نداده است. اولین نفری باشید که نظر می دهد!
{{comment.creator}} {{comment.createDate}}
{{reply.creator}} {{reply.createDate}}
{{blog.content.commentsForm.errorMessage}}
{{blog.content.commentsForm.successMessage}}