کاهش خطر انتقال کرونا با استفاده از دهانشویه

اثر دهانشویه بر کرونا

تحقیقات دانشگاه RUHR-BOCHUM آلمان از طریق کشت ویروس ها و تاثیر دهانشویه های مختلف را بر روی آنها نشان داده است که دهانشویه ها می توانند موجب کاهش فعالبت ویروس ها شوند.

بسیاری از آلودگی های ویروس در حفره دهان و گلو قابل تشخیص است از این رو استفاده از دهانشویه می تواند به کاهش انتقال ویروس و خطرات احتمالی آن کمک کند.

هشت دهانشویه مختلف در این آزمایش بررسی شده اند:

محققان هشت دهانشویه را با مواد مختلفی که در داروخانه های آلمان وجود داشت آزمایش کرده اند آنها هر دهانشویه را با ذرات ویروس و یک ماده مداخله کننده مخلوط کرده اند تا محیط دهان انسان را شبیه سازی کنند.

سپس مخلوط را برای 30 ثانیه تکان داده اند و شرایط غرغره کردن در دهان را شبیه سازی کردند، پس از انجام این بازسازی گیرنده های VERO E6 سلولهای ویروسی برای تعیین تیتر ویروس بررسی شده اند.

محققان به منظور اثر بخشی دهانشویه ها قبل از افزودن آنها به محیط کشت سلولی بجای استفاده از دهانشویه از سوسپانسیون های ویروس استفاده کرده اند.در تمامی محیط های کشت آزمایش شده تیتر اولیه ویروس کاهش یافته بود

سه نوع از دهانشویه ها به حدی موجب کاهش تیتر ویروس شده اند که پس از 30 ثانیه هیچ ویروسی در محیط کشت قابل مشاهده نبود.

اما برای تائید اثر این موارد در گزارشات بالینی نیاز به تحقیقات و بررسی های بیشتر نیز می باشد ، محققان نیز خاطر نشان کرده اند که استفاده از دهانشویه به هیچ عنوان راه درمان بیماری کرونا نمی باشد و تنها راهی برای پیشگیری می باشد.

غرغره کردن دهانشویه نمی تواند مانع از تولید ویروس در سلول ها شود و دهانشویه می تواند به صورت کوتاه مدت اثرات عفونت را در حفره دهان و گلو کاهش دهد.

مطالعات بالینی در حال انجام است و محققان این گروه در حال بررسی امکاناتی هستند که بتوانند اثر بخشی دهانشویه بر روی ویروس را کاملا معین سازند.

مجموعه آزمایشگاه مندل برای راحتی شما در زمان شیوع کرونا آزمایش کرونا را به صورت آنلاین و در منزل انجام می دهیم به این منظور کافیست برروی لینک آزمایش کرونا کلیک کنید.

آزمایش کرونا در منزل

منبع: ScienceDaily
نظرات کاربران
تا کنون کسی برای این مطلب نظری نداده است. اولین نفری باشید که نظر می دهد!
{{comment.creator}} {{comment.createDate}}
{{reply.creator}} {{reply.createDate}}
{{blog.content.commentsForm.errorMessage}}
{{blog.content.commentsForm.successMessage}}