برای تعیین جنسیت جنین چه کاری باید انجام دهید؟

تعیین جنسیت جنین از طریق بررسی خون مادر یک روش بسیار جدید بوده که در طی آن بر پایه شناسایی توالی های DNA آزاد جنینی در خون مادر می توان جنسیت جنین را با قطعیت بالایی شناسایی کرد. در این راستا آزمایشات بسیار مفیدی همانند آزمایش NIPT برای شناسایی ناهنجاری های کروموزومی در جنین نیز بر پایه DNA آزاد جنینی ابداع شد. برای انجام آزمایش تعیین جنسیت کافیست برروی لینک کلیک کنید.

نکته : باتوجه به شیوع کرونا در آزمایشگاه آنلاین مندل به منظور راحتی شما و جلوگیری از شیوع این ویروس موذی، آزمایش کرونا را برای شما در منزل و به صورت آنلاین انجام می دهیم کافیست برای کسب اطلاعات بیشتر برروی لینک کلیک کنید.

برای تعیین جنسیت جنین باید آزمایش آن را انجام دهید :

آزمایش تعیین جنسیت جنین از طریق بررسی خون مادر یک روش بسیار جدید بوده که در طی آن بر پایه شناسایی توالی های DNA آزاد جنینی در خون مادر می توان جنسیت جنین را با قطعیت بالایی شناسایی کرد. اولین بار در سال 1997 دانشمندان وجود توالی های DNA جنین به صورت قطعات کوتاه در خون مادر را شناسایی کردند و از همان زمان حجم انبوهی از تحقیقات برای یافتن کاربرد های بالینی از این DNA آغاز شد. در این راستا آزمایشات بسیار مفیدی همانند (NIPT (Non invasive prenatal test برای شناسایی ناهنجاری های کروموزومی در جنین نیز بر پایه DNA آزاد جنینی ابداع گردید. برای آشنایی بیشتر با آزمایش nipt می توانید برروی لینک کلیک کنید.

تعیین جنسیت

سونوگرافی برای تعیین جنسیت :

یک آزمایش روتین (حداقل هر فرد یکبار تجربه میکند) غیر تهاجمی است که معمولاً بین هفته های 18 تا 22 بارداری انجام می شود (اگرچه اغلب در زمان های دیگری نیز انجام می شود). سونوگرافی های بارداری به اندازه CVS یا آمنیوسنتز دقیق نیستند. اما در حین بررسی آناتومی کودک (و اطمینان از اینکه تمام بخش ها همانطور که باید رشد می کنند) ، تکنسین ممکن است بین پاهای کودک دید خوبی پیدا کند تا تعیین کند که کودک دختر یا پسر است. این بدان معنی است که شما می توانید انتخاب کنید که جنسیت نوزادتان به شما گفته شود یا خیر. هشداری که در مورد سونوگرافی وجود دارد : تکنسین ها انسان هستند ، بنابراین گاهی اوقات اشتباه می کنند ، به خصوص اگر قسمت های مربوط به جنسیت در مشخص ترین حالتشان نباشند.

CVS و آمنیوسنتز برای تعیین جنسیت :

هم CVS ( نمونه برداری از پرز جفتی ) و هم آمنیوسنتز ، تست های تشخیصی تهاجمی هستند که ساختار ژنتیکی  نوزاد را بررسی کرده و برای وجود ناهنجاریهای کروموزومی غربال می کنند (CVS بین هفته 10 تا 13 بارداری و آمنیوسنتز معمولا بین هفته 16 تا 18 بارداری انجام میشود ، اگرچه ممکن است متغیر باشد). این آزمایشات معمولاً برای مادرانی که دارای خطر بالاتری هستند توصیه می شود ، به خصوص که تهاجمی هستند (خطر سقط را کمی افزایش میدهند).

شرایط انجام تعیین جنسیت در آزمایشگاه مندل :

  1. آزمایش از هفته هفتم بارداری و پس از آن قابل انجام است
  2. آزمایش با استفاده از 10 سی سی از خون مادر انجام می شود
  3. تعیین سن بارداری حتما باید بر اساس سونوگرافی انجام شود.
  4. دقت تست بین 95 تا 98% می باشد. 
  5. آزمایش در مورد بارداری های دو قلو و بالاتر قابل انجام نیست چرا که نتایج کاذب آن افزایش می یابد.
نظرات کاربران
تا کنون کسی برای این مطلب نظری نداده است. اولین نفری باشید که نظر می دهد!
{{comment.creator}} {{comment.createDate}}
{{reply.creator}} {{reply.createDate}}
{{blog.content.commentsForm.errorMessage}}
{{blog.content.commentsForm.successMessage}}