آزمایش آنتی بادی ویروس هپاتیت C

Hepatitis C virus antibody (anti-HCV)

این تست جهت غربالگری و تشخیص عفونت ویروس هپاتیت C  و درمان عفونت، زمانی که فرد ممکن است در معرض ویروس هپاتیت C قرار گرفته باشد، مانند تماس با خون آلوده، داشتن علائم مرتبط با بیماری کبدی، یا داشتن فاكتورهای خطر برای عفونت هپاتیت C درخواست می گردد. رایج ترین تست برای HCV، آنتی بادی های در خون را جستجو می كند که در پاسخ به عفونت HCV  تولید می گردند.

آزمایش آنتی بادی ویروس هپاتیت C

مشخصات آزمایش آنتی بادی ویروس هپاتیت C

آزمایش آنتی بادی ویروس هپاتیت C

Hepatitis C virus antibody (anti-HCV)

آنتی بادی ویروس هپاتیت C

مرتبط

آزمایش های مرتبط

ALT ، AST ، GGT ، Hepatitis A ، Hepatitis B ، Acute Viral Hepatitis Panel ، Liver Panel و Bilirubin.

 

شرایط

شرایط نمونه گیری

این آزمایش نیازی به ناشتایی و محدودیت رژیم غذایی ندارد.

 

تفسیر

تفسیر آزمایش

این تست جهت غربالگری و تشخیص عفونت ویروس هپاتیت C  و درمان عفونت، زمانی که فرد ممکن است در معرض ویروس هپاتیت C قرار گرفته باشد، مانند تماس با خون آلوده، داشتن علائم مرتبط با بیماری کبدی، یا داشتن فاكتورهای خطر برای عفونت هپاتیت C درخواست می گردد. رایج ترین تست برای HCV، آنتی بادی های در خون را جستجو می كند که در پاسخ به عفونت HCV  تولید می گردند. تست Anti-HCV وجود آنتی بادی علیه این ویروس، که نشان دهنده قرار گرفتن در معرض HCV است را تشخیص می دهد، ولی نمی تواند بین عفونت HCV قبلی یا HCV فعلی تمایز ایجاد کند.

نتایج این آزمایش معمولا به شکل مثبت یا منفی گزارش می شوند. اگر آزمایش ضعیف مثبت است، امکان دارد که مثبت کاذب باشد. تست های مثبت ضعیف می بایست به واسطه تست HCV RIBA قبل از گزارش تایید شوند. در کل، اگر تست آنتی بادی HCV به شدت مثبت باشد، در این حالت به احتمال زیاد فرد زمانی به هپاتیت C مبتلا بوده، اگر تست HCV RNA مثبت باشد، پس آن شخص عفونت فعلی دارد و اگر هیچ ذرات ویروسی HCV قابل شناسایی نباشد، پس آن شخص یا عفونت فعال ندارد، یا ویروس به تعداد بسیار کمی وجود دارد. آنتی بادی های HCV معمولا تا چندین ماه بعد از عفونت ظاهر نمی گردند، اما در مراحل بعدی بیماری همیشه وجود خواهند داشت.

 

نرمال

مقادیر نرمال

در حالت طبیعی مقادیر آن درون بدن منفی می باشد.

تا کنون کسی برای این خدمات نظری نداده است. اولین نفری باشید که نظر می دهد!
{{comment.creator}} {{comment.createDate}}
{{reply.creator}} {{reply.createDate}}
{{labServices.labService.commentReviewsForm.errorMessage}}
{{labServices.labService.commentReviewsForm.successMessage}}