کرونا و خستگی طولانی مدت

 

کرونا و خستگی

بیش از نیمی از بیماران کووید 19 که در بیمارستانی درایرلند تحت نظر هستند پس اتمام دوره بیماری اولیه نیز خستگی مداوم را تجربه می کنند با توجه به مطالعه انجام شده بسیاری از بیماران علائم طولانی مدت بیماری را تجربه می کنند.

این درحالیست که پزشکان و پرستاران خواستار بررسی تحقیقات بیشتر در مورد تاثیرات میان مدت و بلند مدت ویروس کووید19 هستند.

کووید 19 بیش از 30 میلیون نفر را در سراسر جهان درگیر کرده است و حداقل 943000 نفر را کشته است.

درحالی که ویژگی های ارائه شده از این بیماری به خوبی و تا حدی مشخص شده است عواقب میان مدت و بلند مدت هنوز کشف نشده استاین مطالعه که 128 شرکت کننده در بیمارستان سنت جیمز را ردیابی می کند نشان داد که 52 درصد از آنها خستگی مداوم را گزارش می کنند که آنها به طور متوسط 10 هفته پس از بهبودی بالینی از عفونت ارزیابی  می شوند بدون در نظر گرفتن حاد بودن یا نبودن عفونت.

مطالعات مقدماتی که هنوز بررسی نشده است شامل 71 نفر بستری در بیمارستان و 57 نفر کارمند بیمارستان که بیماری خفیف داشته اند،میانگین سنی 50 سال بود و همه شرکت کنندگان آزمایش کووید 19 مثبت بودند.

محققان عوامل مختلفی از جمله بیماری اولیه و شرایط  قبلی از جمله افسردگی را مورد بررسی قرار دادند آنها دریافتند که تفاوتی میان این گروه ها نیست و همگی خستگی مداوم را گزارش داده اند.

با این حال آنها دریافتند که زنان با وجود تشکیل بیش از نیمی از شرکت کنندگان 54 درصد ، دو سوم افراد یعنی 67 درصد افراد با خستگی مداوم را تشکیل می دهند.

همچنین مشخص شد افرادی که دارای زمینه افسردگی و اضطراب هستند بیشتر دچار خستگی مداوم می شوند.

نویسنده ها می گویند که یافته ها تا کنون نشان داده که برای ارزیابی  تاثیر کووید 19 در دراز مدت نیاز به تحقیق بیشتر است.

آنها اعلام کردند که دریافته های بدست آمده تعداد قابل توجهی از بیماران حاد نیز دچار این خستگی مداوم می باشند.

کووید 19 طولانی مدت :

این مطالعه که در اواخر این ماه در انجمن میکروبیولوژی بالینی و بیماری های عفونی در اروپا ECCVID ارائه می شود نشان داده است که همچنان این قضیه نیاز به مطالعه بیشتر دارد.

از آنجا که این بیماری همه گیر شده است بیشترین توجه به تاثیر فوری معطوف شده است که با بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر آنها اندازه گیری می شود.

اما به طور فزاینده ایی روشن شده است که ویروس می تواند مدتها پس از بهبود بیمار طغیان کند.

گروه های پشتیبانی آنلاین در سراسر جهان هزاران عضو را که به دنبال مشاوره در مورد بیماری مداوم هستند جذب کرده است.

در ماه ژوئیه ،مطالعه ای بر روی بیماران بهبود یافته در ایتالیا نشان داد که 87 درصد حداقل 60 روز پس از بیماری دارای یک علامت هستند،خستگی و مشکلات تنفسی بیشترین موارد بودند.

محققان دانشگاه کینگ لندن که در یک پروژه بزرگ ردیابی علائم قرار دارند،تخمین می زنند از هر 10 نفری که به بیماری مبتلا شده اند یک نفرشان پس از گذشت 30 روز همچنان حداقل یک علامت خواهند داشت و احساس ناخوشایندی با آنها همراه است.

ما به طور فزاینده ای شاهد عوارض جانبی و طولانی مدت بیماری هستیم این مطالعه نشان می دهد که خستگی در بیماران بستری و بیماران خفیف دیده شده است.

 

مجموعه آزمایشگاهی مندل برای راحتی شما امکان انجام تست کرونا را به صورت آنلاین و در منزل فراهم کرده است به این منظور کافیست برروی لینک زیر کلیک کنید.

آزمایش کرونا در منزل

منبع: Science Alert
نظرات کاربران
تا کنون کسی برای این مطلب نظری نداده است. اولین نفری باشید که نظر می دهد!
{{comment.creator}} {{comment.createDate}}
{{reply.creator}} {{reply.createDate}}
{{blog.content.commentsForm.errorMessage}}
{{blog.content.commentsForm.successMessage}}