دارویی برای بیماران بدحال ویروس کرونا

داروی کرونا

تحقیقات جدید محققان منجر به تولید دارویی به نام «نارسوپلیمب» با اثر تولید آنتی‌بادی شده است، این دارو روی بیماران کرونایی با شرایط وخیم موثر بوده و منجر به بهبودی کامل بیمار می شود.

این داروی منوکلونال تولید آنتی‌بادی که توسط شرکت داروسازی «اومروس» (Omeros) طراحی شده، توانایی ویروس کرونا در آلوده کردن سلول‌ها را نمی‌گیرد، بلکه از وارد شدن آسیب به رگ‌های بیماران جلوگیری می کند و در نتیجه بسیاری از ارگان‌های بیمار سالم می‌ماند و بیمار از مرگ رهایی می یابد. بر اساس نتایج آزمایش‌های صورت گرفته در شهر برگاموی کشور ایتالیا، جان تمام بیماران بدحالی که داروی نارسوپلیمب را دریافت کرده‌اند نجات داده شده است.

این دارو تا قبل از این برای درمان آسیب های رگ‌های خونی استفاده می شده است، اما پزشکان در آزمایشات جدید مرتبط با ویروس کرونا از آن استفاده کردند و در اولین مورد، نارسوپلیمب روی شش بیمار بدحال کرونا آزمایش شد؛ تمام این بیماران در شرایط سندرم دیسترس حاد تنفسی (ARDS) قرار داشتند که در بین مبتلایان به ویروس کرونا این حالت غالبا منجر به مرگ بیمار خواهد شد. پنج نفر از این بیماران را آقایان شکل داده بودند و همگی بین ۴۷ تا ۶۳ سال سن داشتند. این افراد ظرف ۴۸ ساعت ابتدایی دو دوز از این دارو را دریافت کردند و سپس به مدت یک ماه، هفته‌ای دو بار نارسوپلیمب دریافت کرده اند.

بعد از پایان چرخه درمان، تمام شش نفر نه تنها جان سالم به در بردند، بلکه دو نفر از آنها ظرف یک ماه مرخص شدند و مابقی نیز رو به بهبودی حرکت کردند و بعد از گذشت حدود سه ماه مرخص شدند. نتایج بررسی های صورت گرفته مشخص کرد که صدمات درونی رگ‌های خونی بیماران کاهش و از لخته شدن خون جلوگیری شده و  در نهایت طوفان سیتوکینی نیز بروز نکرده است.

محققان مدعی هستند این دارو اثرات مفیدی در بدن بیماران بدون عوارض جانبی از خود نشان داده است. در حال حاضر استفاده از این دارو روی دیگر بیماران بدحال کرونایی نیازمند تحقیقات و مطالعات بیشتری است و بطور کلی اگر نارسوپلیمب روی همه مبتلایان کرونا نتیجه‌بخش باشد، احتمالا می‌تواند جان جمعیت زیادی از مبتلایان جهان را نجات دهد.از ابتدای شیوع ویروس کرونا داروهایی مانند رمدسیویر یا دگزامتازون برای کمک به حال بیماران کووید-19 استفاده شده اند، اما هرگز هیچ کدام از آنها به صورت قطعی جلودار مرگ نبوده‌اند. اما این بار به نظر می‌رسد داروی نارسوپلیمب راه حل ماجرا خواهد بود و می‌تواند حتی حال وخیم بیماران بستری شده در بیمارستان را نیز بهبود بخشد.

 

مجموعه آزمایشگاه مندل برای راحتی شما در زمان شیوع کرونا آزمایش کرونا را به صورت آنلاین و در منزل انجام می دهیم به این منظور کافیست برروی لینک آزمایش کرونا کلیک کنید.

آزمایش کرونا در منزل

منبع: Boy Genius Report
نظرات کاربران
تا کنون کسی برای این مطلب نظری نداده است. اولین نفری باشید که نظر می دهد!
{{comment.creator}} {{comment.createDate}}
{{reply.creator}} {{reply.createDate}}
{{blog.content.commentsForm.errorMessage}}
{{blog.content.commentsForm.successMessage}}