ایمنی قوی در برابر کرونا با واکسن مدرنا در افراد مسن

واکسن کرونا

نتایج جدید نشان می دهد که استفاده از 2 دوز واکسن Moderna در برابر ویروس کووید 19 پاسخ ایمنی شدیدی را در شرکت کنندگان مسن ایجاد کرده است.واکسن مدرنا بدن را فریب می دهد تا برخی از پروتئین های ویروس کرونا را تولید کند که سیستم ایمنی بدن آنها را تشخیص داده و پاسخی در برابر آن ایجاد می کند.

نکته : کاربر گرامی در صورت نیاز برای انجام تست کرونا در منزل کافیست برروی لینک کلیک کنید.

این شرکت نتایج آزمایش اولیه خود را منتشر کرده که نشان می دهد شرکت کنندگان مسن تر سطح بالایی از آنتی بادی های خنثی کننده و سلولهای T تولید می کنند.

نتایج مشابه پاسخ های ایمنی مشاهده شده در شرکت کنندگان جوان بود.محققان می گویند این نتایج امیدوارکننده است زیرا به دلیل ضعف سیستم ایمنی بدن ایجاد واکسن برای افراد مسن دشوارتر است.تلقیح واکسن فقط عوارض جانبی خفیفی مانند خستگی و لرز ایجاد کرد که به طور کلی در طی دو روز در افراد شرکت کننده برطرف شد.

شرکت مدرنا که داده های اولیه واکسن آزمایشگاهی ویروس کرونا نشان می دهد که این واکنش های ایمنی را در بزرگسالان مسن تر ایجاد می کند که مشابه شرکت کنندگان جوان است.

سازنده دارو یکی از مدعیان برجسته ایلات متحده در رقابت برای تولید واکسن امن و موثر است.

mRNA-1273 در حال حاضر در مرحله آزمایش انسانی است با این حال این اولین باریست که این شرکت داده های خود را منتشر می کند .داوطلبین سالخورده نه تنها آنتی بادی های خنثی کننده زیادی بلکه سلولهای T نیز تولید می کند که نوعی گلبول سفید خون است که به ویروس متصل شده و آن را از بین می برد.علاوه بر این سطح آنتی بادی ها در مقایسه با بیمارانی که عفونت کرونا ویروس بهبود یافته اند بالاتر بوده است .

واکسن mRNA-1273 شرکت مدرنا بدن را فریب می دهد تا برخی از پروتئین های ویروس را تولید کند سپس سیستم ایمنی آنها را تشخیص می دهد و پاسخ ایمنی ایجاد می کند.علی رغم اینکه در حال حاضر در فاز سوم آزمایش هستند این نتایج گزارش شده از مرحله اول است و شامل تجزیه و تحلیل جدید از 20 نفر دیگر و جزئیات مربوط به عملکرد واکسن در افراد مسن تر است.

افراد مسن در میان گروهی از افراد هستند که در معرض خطر بیشتری از ویروس کرونا قرار دارند و و به نوع شدید تر از بیماری دچار می شوند و بیماری می تواند آنها را به کام مرگ بکشاند.

از آنجا که سیستم ایمنی بدن با افزایش سن ضعیف تر می شود اغلب واکسن ها برای افراد مسن موثر نخواهد بود و این موضوع محققان را نگران کرده است که هر واکسنی نمی تواند برای گروه های سنی مختلف موثر عمل کند.

محققان ویروس را در گروههای 10 تایی آزمایش کرده اند گروه اول بین 56 تا 70 سال و گروه دوم بالای 71سال هستند.همه داوطلبان دو دوز 100 تایی میکروگرم از واکسن دریافت کرده اند که با فاصله 28 روز به آنها تزریق شد.علاوه بر سطح بالای آنتی بادی ، به نظر می رسد که واکسن عوارض جانبی شدید داشته باشد.برخی از شرکت کنندگان در این آزمایش لرز و خستگی و سردرد و درد در محل تزریق را گزارش کرده اند.

اما بیشتر علائم طی 2 روز برطرف شده اند.داده ها در جلسه کمیته مشورتی مشروبات الکلی در مراکز کنترول بیماری و پیشگیری از بیماری ها ارائه می شوند. این نتایج هنوز منتشر نشده اند و این شرکت می گوید قصد دارد آن را در ژورنال پزشکی ارائه دهد.

شرکت مدرنا که هیچ داروئی به بازار نداده است نزدیک به 1 میلیون دلار از دولت ایالات متحده تحت برنامه ای به عنوان operation warp speed برای سرعت بخشیدن به پیشرفت واکسن برای Covid-19 که منجر به کشته شدن بیش از 178000 آمریکایی شده است دریافت کرده است.

طبق گزارش سازمان بهدات جهانی بیش از 170 واکسن در جهان برای کرونا در دست تولید است که حداقل 31 نوع از آنها در مرحله آزمایش بالینی است .

ماه گذشته شرکت مدرنا فاز سوم آزمایش خود را در مقیاس بزرگی آغاز کرده است و ایمنی و اثر بخشی آن را بین 30000 نفر مورد آزمایش قرارداده است.

مجموعه آزمایشگاهی مندل برای راحتی شما امکان انجام تست کرونا را به صورت آنلاین و در منزل فراهم کرده است به این منظور کافیست برروی لینک زیر کلیک کنید.

آزمایش کرونا در منزل

منبع: Daily Mail
نظرات کاربران
تا کنون کسی برای این مطلب نظری نداده است. اولین نفری باشید که نظر می دهد!
{{comment.creator}} {{comment.createDate}}
{{reply.creator}} {{reply.createDate}}
{{blog.content.commentsForm.errorMessage}}
{{blog.content.commentsForm.successMessage}}