ریزش شدید مو در مبتلایان کرونا

نتایج تحقیقات جدید نشان می دهد که برخی افراد حتی بعد از گذشت تقریبا دو ماه از ابتلای به ویروس کرونا، با مشکل ریزش شدید و مو روبرو شده اند. در آزمایشگاه مندل درخصوص آزمایش کرونا، خدمات در منزل فراهم شده برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید برروی لینک کلیک کنید.

عوارض کرونا

بر اساس این تحقیق یک بیمار مبتلا به کرونا حدودا سه ماه و نیم بعد از آنکه اولین علائم ابتلا به ویروس کرونا را در خود مشاهده کرد و حدود دو ماه پس از آنکه تستش مثبت شد، همچنان با مشکل ریزش شدید مو هنگام حمام کردن مواجه بوده است. این بیمار که ۵۶ سال سن دارد، احساس می‌کند هنوز به طور کامل خوب نشده؛ اولین علائم مشاهده شده در این بیمار شامل خستگی، گیجی، تپش قلب و تنگی نفس بوده است، اما بعد از آنکه وی تا حدودی بهبود پیدا کرده با مشکل ریزش مو روبرو شده است.

برای ثبت درخواست آزمایش کرونا (در منزل و یا محل کارتان) بر روی لینک زیر کلیک کنید 

آزمایش کرونا در منزل

بدون شک او تنها فردی نبوده که با چنین عارضه ایی مواجه شده؛ جمعی از دیگر مبتلایان هم اذعان داشته‌اند که مشکل ریزش مو داشته اند.در حال حاضر سازمان پیشگیری و درمان بیماری‌های آمریکا CDC (مشکل ریزش مو) را به عنوان علامتی از ابتلای به ویروس کووید-19 نمی‌شناسد، اما برخی پزشکان به بروز چنین شرایطی در برخی بیماران اشاره‌هایی داشته‌اند.
دکتر «Nate Favini» در این مورد توضیح می‌دهد: در برخی افراد که بیماری کرونا شدت داشته، آثار ریزش دنباله‌دار مو دیده شده است.

فاوینی تاکید دارد در انسان‌های سلامت در طول شبانه روز به طور متوسط حدود ۱۰۰ مو به شکل طبیعی می‌ریزد، اما با ابتلا به نوعی از اختلال در سیستم تلوژن، ممکن است این اتفاق در هر روز حدودا سه برابر شود. نتایج بدست آمده حاکی از آن هستند که ویروس کرونا می‌تواند در بدن انسان چنین شرایطی را ایجاد کند.
اختلال در سیستم تلوژن غالبا حدود شش ماه طول می‌کشد تا برطرف شود و در همان مدت زمان فرد تقریبا نیمی از تراکم موی خودش را از دست می‌دهد.

همچنین این پزشک می گوید در شرایط عادی ما به مردم می‌گوییم معمولا بعد از سه تا شش ماه روند ریزش مو کاهش پیدا می‌کند و همه چیز نرمال می‌شود. اما نمی‌دانیم این موضوع آیا در مورد کرونا هم صدق می‌کند یا خیر. همان گونه که همیشه گفته‌ایم، واقعا کرونا ویروس ناشناخته‌ای است که هنوز به طور کامل آن را نمی‌فهمیم.

نتایج تحقیقات نشان داده است این نوع از عوارض جانبی ابتلا به کووید-19 در بین افراد سنین ۴۰ تا ۶۰ سال بیشتر دیده شده، اما بر اساس گفته فاوینی (هنوز با قاطعیت نمی توان گفت آیا دوباره موهای آنها رشد خواهد کرد یا خیر.

منبع: Science Alert
نظرات کاربران
تا کنون کسی برای این مطلب نظری نداده است. اولین نفری باشید که نظر می دهد!
{{comment.creator}} {{comment.createDate}}
{{reply.creator}} {{reply.createDate}}
{{blog.content.commentsForm.errorMessage}}
{{blog.content.commentsForm.successMessage}}