با شروع فصل سرما آنفولانزا یا کرونا

 آیا ممکن است بیماری های زمستانی مانند آنفولانزا، کرونا باشد؟

در 31 دسامبر 2019 ،چین مواردی از ذات الریه را علام کرد که پس از مدتی مشخص شد بیماری ناشناخته کرونا است.ایالات متحده آمریکا اولین نمونه کرونا خود را در تاریخ 20 ژانویه 2020 تنها 20 روز بعد اعلام کرد.

فرد مورد نظر یک فرد 35 ساله در واشنگتن بود که 5 روز قبل از دیدار با خانواده درووهان به ایالات متحده بازگشته بود.

توجه : کاربر گرامی در صورتی که می خواهید آزمایش کرونا را در منزل و به صورت غیر حضوری انجام دهید کافیست برروی لینک تست کرونا در منزل کلیک کنید.

یک مطالعه به سرپرستی دانشگاه تگزاس روش جدیدی را برای تخمین شیوع ویروس کرونا اعمال کرده است که مبتنی بر نسبت کرونا به آنفولانزا است.

محققان تخمین زده اند حتی تعداد بسیاری از موارد کرونا تشخیص داده نشده اند و بیماران را به عنوان بیمار آنفولانزا شناسایی کرده اند.نتایج این تحقیق که در مجله lancet در دسترس است،نشان می دهد که گسترش ویروس کرونا ممکن است بسیار شدید باشد که در ابتدا کارشناسان تصور می کردند که این بیماران موارد آنفولانزا هستند و حال با شروع فصل سرما نیز گسترش انواع آنفولانزا می تواند در تشخیص بیماران کرونا مشکل ساز باشد.

تخمین بیماران کووید مخفی:

تجزیه و تحلیل ها بر اساس مطالعات قبلی منتشر شده است این مطالعات از ووهان چین و واشنگتن می باشد این مطالعات بر روی سواپ هایست که از افرادی با علائم آنفولانزا در طی زمان همه گیری کرونا گرفته شده است.

ووهان چهار فرد مبتلا به عفونت SARS را 26 ژانویه 2020 به دنبال علائم شبیه آنفولانزا شناسایی کرد و در سیاتل 2535 نفر که قبل از گزارش اولین فرد بیمار با علائم آنفولانزا از جمله علائم تنفسی به مراکز درمانی مراجعه کرده بودند نیز دوباره مورد بررسی و آزمایش کرونا قرار گرفته اند که 25 نفر آنها درکمال تعجب مثبت اعلام شدند.

افراد در هر دو مطالعه آزمایش آنفلونزا را نیز مثبت کردند،در میان بزرگسالان در ووهان تقریبا ازهر 3 مورد آنفلونزا 2 مورد کووید19 وجود دارد در حالی که در سیاتل از هر 19 نفر مبتلا به آنفلونزا یک مورد کووید 19 گزارش شده است.

با استفاده از این داده ها نیز اطلاعات آماری جدید به داده های پزشکان اضافه شده است و همچنین می توانند تعداد بیماران کرونا را تخمین بزنند.

این مطلب بینشی جدید به ما و محققان سراسر جهان می دهد تا به چگونگی گسترش این همه گیری پی ببریم و در نتیجه به تصمیمات آینده و برنامه ریزی آینده ما کمک کند.

هزاران بیمار کشف نشده کرونایی

هنگامی که دولت ووهان را قرنطینه کرد تنها 422 نفر به این بیماری مبتلا بودند و در حال حاضر با استقاده از این مدل سازی به این نتیجه رسیده ایم که در همان تاریخ دست کم 1300 نفر با بیماری درگیر بودند.

مدل این تحقیق نشان می دهد حتی قبل از ظهور بیماری از هر 3 آنفلونزا 2 بیمار کووید وجود داشته است.

در سیاتل محققان تخمین می زنند در تاریخ 24 فوریه تا 9 مارس  که 4.367 بزرگسال مبتلا به کووید علامت دار بودند 2286 کودک به این عفونت مبتلا بوده اند.

با توجه به اینکه می دانیم بروز بیماری در کودکان می تواند بسیار خفیف باشد می توان به این نتیجه رسید که آمار به دست آمده همچنان دقیق نیست.

گسترش سریع کرونا

محققان براین باورند که این همه گیری از یک شخص در ووهان در تاریخ اواخر اکتبر بوده باشد و انتقال به سیاتل نیز در تاریخ 25 دسامبر 2019 الی 15 ژانویه2020 اتفاق افتاده است.

به طور کلی می توان به این نتیجه رسید که گسترش اولیه در دو شهر ووهان و سیاتل با آنچه مقامات گزارش داده اند بسیار متفاوت است این بیماری احتمالا خیلی قبل تر از دوران قرنطینه گسترش یافته است این پیچیدگی زمانی بیشتر می شود که بسیاری از بیماران بی علامت هستند.

مجموعه آزمایشگاهی مندل برای راحتی شما امکان انجام تست کرونا را به صورت آنلاین و در منزل فراهم کرده است به این منظور کافیست برروی لینک زیر کلیک کنید.

آزمایش کرونا در منزل

منبع: Medical News Today
نظرات کاربران
تا کنون کسی برای این مطلب نظری نداده است. اولین نفری باشید که نظر می دهد!
{{comment.creator}} {{comment.createDate}}
{{reply.creator}} {{reply.createDate}}
{{blog.content.commentsForm.errorMessage}}
{{blog.content.commentsForm.successMessage}}