پیوند قلب از حیوان به انسان با اصلاح ژنتیکی

یک مرد 57 ساله با بیماری قلبی کشنده قلب را از یک خوک اصلاح شده ژنتیکی دریافت کرد، روشی پیشگامانه که به صدها هزار بیمار مبتلا به نارسایی اندام امید می دهد.

 فرآیند پیوند یا پیوند اعضا یا بافت ها از حیوانات به انسان، سابقه طولانی دارد. تلاش برای استفاده از خون و پوست حیوانات به صدها سال قبل برمی گردد.

در دهه 1960، کلیه های شامپانزه به برخی از بیماران انسانی پیوند زده شد، اما طولانی ترین مدت زندگی یک گیرنده 9 ماه بود. در سال 1983، قلب بابون به نوزادی به نام بیبی فی پیوند زده شد، اما او 20 روز بعد درگذشت.

خوک ها نسبت به نخستی ها برای تهیه اندام ها مزیت هایی دارند، زیرا پرورش آنها آسان تر است و در عرض شش ماه به اندازه انسان بالغ می رسند. دریچه های قلب خوک به طور معمول به انسان پیوند زده می شود و برخی از بیماران مبتلا به دیابت سلول های پانکراس خوک دریافت کرده اند. همچنین از پوست خوک به عنوان پیوند موقت برای بیماران سوختگی استفاده شده است.

این اولین پیوند موفقیت آمیز قلب خوک به انسان است. به گفته جراحان مرکز پزشکی دانشگاه مریلند، این عمل هشت ساعته روز جمعه در بالتیمور انجام شد و بیمار، دیوید بنت پدر از مریلند، روز دوشنبه وضعیت خوبی داشت. دکتر بارتلی گریفیث، مدیر برنامه پیوند قلب در مرکز پزشکی، که این عمل را انجام داد، گفت: "این نبض را ایجاد می کند، فشار ایجاد می کند، قلب اوست."

"این کار می کند و طبیعی به نظر می رسد. ما هیجان زده هستیم، اما نمی دانیم فردا چه چیزی برای ما به ارمغان می آورد. این هرگز قبلاً انجام نشده است.»

بر اساس گزارش شبکه متحد برای اشتراک اعضا، یک سازمان غیرانتفاعی که هماهنگ کننده تلاش های تهیه اعضای کشور است، سال گذشته حدود 41354 آمریکایی عضو پیوندی دریافت کردند که بیش از نیمی از آنها کلیه دریافت کردند.

اما کمبود شدید اعضای بدن وجود دارد و هر روز حدود 12 نفر در لیست ها جان خود را از دست می دهند. حدود 3817 آمریکایی در سال گذشته بیش از هر زمان دیگری قلب اهداکننده انسانی را به عنوان جایگزین دریافت کردند، اما تقاضای بالقوه همچنان بیشتر است.

دانشمندان با تب و تاب کار کرده اند تا خوک هایی را بسازند که اندام های آنها توسط بدن انسان طرد نشود، تحقیقات در دهه گذشته با فناوری های جدید ویرایش ژن و شبیه سازی سرعت گرفته است. پیوند قلب تنها چند ماه پس از آن انجام شد که جراحان نیویورک با موفقیت کلیه خوک دستکاری شده ژنتیکی را به یک فرد مرگ مغزی متصل کردند.

محققان امیدوارند که چنین روش هایی در آینده دوران جدیدی را در پزشکی آغاز کند که در آن اندام های جایگزین دیگر برای بیش از نیم میلیون آمریکایی که منتظر کلیه و سایر اندام ها هستند کمبودی نداشته باشد.

دکتر دیوید کلاسن، مدیر ارشد پزشکی شبکه متحد برای به اشتراک گذاری اعضای بدن و یک پزشک پیوند گفت: «این یک رویداد آبخیز است. "درهایی شروع به باز شدن می کنند که به اعتقاد من منجر به تغییرات عمده ای در نحوه درمان نارسایی اندام می شود."

اما او اضافه کرد که قبل از اعمال گسترده چنین روشی موانع زیادی وجود دارد که باید بر آنها غلبه کرد و خاطرنشان کرد که رد اعضای بدن حتی زمانی که یک کلیه اهداکننده انسان همسان پیوند داده می شود، اتفاق می افتد.

دکتر کلاسن گفت: «رویدادهایی از این قبیل را می توان در مطبوعات نمایش داد و حفظ دیدگاه مهم است. "زمان زیادی طول می کشد تا یک درمان مانند این بالغ شود."
اعضای خانواده و پزشکان گفتند که آقای بنت تصمیم گرفت روی این درمان آزمایشی قمار کند، زیرا او بدون قلب جدید می مرد، درمان های دیگر را خسته کرده بود و آنقدر بیمار بود که واجد شرایط دریافت قلب اهداکننده انسانی بود.

پیش آگهی او نامشخص است. به گفته کارشناسان، آقای بنت هنوز به یک دستگاه بای پس قلب-ریه متصل است که او را قبل از عمل زنده نگه می داشت، اما به گفته کارشناسان، این برای یک گیرنده جدید پیوند قلب غیرعادی نیست.

قلب جدید کار می کند و در حال حاضر بیشتر کار را انجام می دهد، و پزشکان او گفتند که او را می توان روز سه شنبه از دستگاه خارج کرد. آقای بنت از نظر علائمی که نشان می دهد بدنش اندام جدید را پس می زند به دقت تحت نظر است، اما 48 ساعت اول که بحرانی است، بدون هیچ حادثه ای سپری شد.

او همچنین از نظر عفونت، از جمله رتروویروس خوک، یک ویروس خوک که ممکن است به انسان منتقل شود، تحت نظر است، اگرچه خطر آن کم در نظر گرفته می شود.

به گفته مقامات مرکز پزشکی دانشگاه مریلند، آقای بنت قبل از عمل جراحی گفت: "یا بمیر یا این پیوند را انجام بده." "می خواهم زندگی کنم. می‌دانم که شلیک در تاریکی است، اما این آخرین انتخاب من است.»

دکتر گریفیث گفت که او برای اولین بار در اواسط دسامبر، یک گفتگوی «به یاد ماندنی» و «بسیار عجیب»، این درمان تجربی را مطرح کرد.

گفتم: «ما نمی‌توانیم به شما قلب انسانی بدهیم. شما واجد شرایط نیستید دکتر گریفیث به یاد می آورد، اما شاید بتوانیم از یک حیوان، خوک، استفاده کنیم. "این هرگز قبلا انجام نشده است، اما ما فکر می کنیم که می توانیم آن را انجام دهیم."

نظرات کاربران
تا کنون کسی برای این مطلب نظری نداده است. اولین نفری باشید که نظر می دهد!
{{comment.creator}} {{comment.createDate}}
{{reply.creator}} {{reply.createDate}}
{{blog.content.commentsForm.errorMessage}}
{{blog.content.commentsForm.successMessage}}