پرسش و پاسخ درخصوص ضد عفونی کننده دست و COVID-19

آیا ضدعفونی کننده دست در برابر COVID-19 موثر است؟

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها (CDC) توصیه می کند که بهترین راه برای جلوگیری از گسترش عفونت ها و کاهش خطر بیماری شستن دست ها با آب و صابون ساده است. شستن مکرر دستها با آب و صابون به مدت حداقل 20 ثانیه ضروری است ، به خصوص پس از رفتن به دستشویی، قبل از غذا خوردن و بعد از سرفه ، عطسه یا دمیدن بینی. اگر آب و صابون در دسترس نیست ، CDC به مصرف کنندگان توصیه می کند از ضدعفونی کننده های حاوی الکل استفاده کنند که حداقل 60 درصد الکل دارد.

آیا باید از صابون ضد باکتری برای شستن دست های خود استفاده کنم؟

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها (CDC) توصیه می کند که بهترین راه برای جلوگیری از گسترش عفونت ها و کاهش خطر بیماری شستن دست ها با آب و صابون ساده است. شستن مکرر دستها با آب و صابون به مدت حداقل 20 ثانیه ضروری است ، به خصوص پس از رفتن به دستشویی. قبل از غذا خوردن؛ و بعد از سرفه ، عطسه یا دمیدن بینی. در حال حاضر هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد محصولات شستشوی ضد عفونی کننده مصرف کننده (همچنین به عنوان صابون های ضد باکتری شناخته می شوند) در پیشگیری از بیماری موثر از شستن با آب و صابون ساده هستند. در واقع ، برخی داده ها نشان می دهد که ترکیبات ضد باکتریایی می توانند در طولانی مدت بیشتر از فایده آنها آسیب برسانند و تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

ضد عفونی کننده دست و COVID-19

افرادی که در معرض ضدعفونی کننده دست با آلودگی احتمالی متانول قرار گرفته اند ، چه باید بکنند؟

قرار گرفتن در معرض متانول می تواند منجر به تهوع ، استفراغ ، سردرد ، تاری دید ، کوری دائمی ، تشنج ، کما ، آسیب دائمی به سیستم عصبی یا مرگ شود. اگرچه افرادی که از این محصولات روی دست خود استفاده می کنند در معرض مسمومیت با متانول هستند ، کودکان خردسال که این محصولات را به طور تصادفی بلعیده اند و نوجوانان و بزرگسالانی که این محصولات را به عنوان جایگزین الکل (اتانول) می نوشند بیشتر در معرض خطر هستند. افرادی که در معرض ضدعفونی کننده حاوی متانول قرار گرفته اند و علائم آن را تجربه می کنند ، باید فوراً به دنبال درمان پزشکی برای برگشت احتمالی اثرات سمی مسمومیت با متانول باشند.

آیا استفاده از ضدعفونی کننده های بدون الکل به جای ضدعفونی کننده های حاوی الکل خوب است؟  آیا ضد عفونی کننده دست بدون الکل در برابر COVID-19 موثر است؟

هیچگونه داروی ضد عفونی کننده ، از جمله ضد عفونی کننده دست ، که برای پیشگیری یا درمان COVID-19 توسط FDA تأیید شده باشد ، وجود ندارد. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها (CDC) توصیه می کند که بهترین راه برای جلوگیری از گسترش عفونت ها و کاهش خطر بیماری شستن دست ها با آب و صابون ساده است. شستن مکرر دستها با آب و صابون به مدت حداقل 20 ثانیه ، به ویژه پس از رفتن به دستشویی ضروری است. قبل از غذا خوردن و بعد از سرفه، عطسه یا دمیدن بینی. اگر آب و صابون در دسترس نیست ، CDC به مصرف کنندگان توصیه می کند از ضدعفونی کننده های حاوی الکل که حداقل 60 درصد اتانول دارند استفاده کنند.

در حالی که آنها بر اساس الکل نیستند و بنابراین توسط CDC توصیه نمی شوند ، برخی از محصولات ضدعفونی کننده دست حاوی بنزالکونیوم کلرید به عنوان یک ماده فعال هستند که اگر شرایط لازم برای بازاریابی تحت بخش 505G مواد غذایی ، دارویی و قانون آرایشی و بهداشتی با این حال ، همانطور که در بالا ذکر شد ، هیچ ضد عفونی کننده دست ، از جمله آنهایی که حاوی بنزالکونیوم کلرید هستند ، که به طور قانونی به طور خاص برای پیشگیری یا درمان COVID-19 به بازار عرضه شده است ، وجود ندارد. ضدعفونی کننده های دست با استفاده از مواد فعال غیر از الکل (اتانول) ، ایزوپروپیل الکل یا بنزالکونیم کلراید به طور قانونی در بازار عرضه نمی شوند و FDA توصیه می کند که مصرف کنندگان از استفاده از آنها خودداری کنند.

ضدعفونی کننده دست که تحت سیاستهای موقت FDA در شرایط اضطراری بهداشت عمومی COVID-19 تهیه شده است ، همانطور که در دستورالعمل ها ذکر شده است ، فقط ضدعفونی کننده های حاوی الکل (اتانول و ایزوپروپیل الکل) را شامل می شود. سیاستهای موقت FDA استفاده از سایر مواد فعال یا غیرفعال را که در دستورالعمل استفاده از ضدعفونی کننده دست از جمله کلرید بنزالکونیوم ذکر نشده است ، پوشش نمی دهد.

نظرات کاربران
تا کنون کسی برای این مطلب نظری نداده است. اولین نفری باشید که نظر می دهد!
{{comment.creator}} {{comment.createDate}}
{{reply.creator}} {{reply.createDate}}
{{blog.content.commentsForm.errorMessage}}
{{blog.content.commentsForm.successMessage}}