احتمال ابتلا به ویروس کرونا در فضای باز / کرونا در محیط های مختلف

احتمال انتقال کرونا در فضای باز بسیار کم است، اما خطر انتقال آن در تجمع ‌ها و فضا‌های محصور و سربسته مانند دفاتر، اماکن مذهبی، سالن ‌های سینما یا تئاتر بسیار زیاد است. اگر شخصی که در حال پیاده ‌روی، دویدن یا دوچرخه‌ سواری و ورزش است از کنار شما عبور کند احتمال سرایت ویروس کم است. 

توجه : شما می توانید آزمایش کرونا را بدون نگرانی در منزل یا محل کار خود انجام دهید، به این منظور کافیست برروی لینک تست کرونا در منزل کلیک کنید.

چرا احتمال ابتلا به کرونا در فضای باز بیشتر است؟

خطر انتقال در خارج از بدن بسیار کمتر از داخل است زیرا ویروس هایی که در هوا آزاد می شوند می توانند به سرعت در جو رقیق شوند. از ماه فوریه ، تحقیقات متعدد و مقامات بهداشتی به مسیر انتقال هوا توسط ابرهای نامرئی قطرات میکروسکوپی اشاره کرده اند که با تنفس ، گفتگو و آواز آزاد می کنیم. این موضوع علاوه بر قطرات نسبتا بزرگتری است که ما با سرفه یا عطسه دفع می کنیم و این می تواند به طور مستقیم روی صورت شخص دیگری در یک محیط یک یا دو متری قرار گیرد. کوچکترین قطرات بستگی به تهویه منطقه برای چند دقیقه یا چند ساعت در هوا شناور هستند. در خارج از ساختمان بین دو ساختمان بدون گردش هوا قطرات ویروس، می توانند جمع شده و توسط یک رهگذر استنشاق شوند.

دوز ذرات ویروسی مورد نیاز برای ایجاد عفونت ناشناخته است اما هر چه دوز بیشتر باشد ، "احتمال ابتلا بیشتر خواهد بود" ، استیو اِلجد ، متخصص ژنتیک دانشگاه هاروارد و متخصص ویروس ها به خبرگزاری فرانسه گفت : زمان گذراندن در نزدیکی فرد مسری عامل اصلی خواهد بود: به نظر نمی رسد یک ثانیه در پیاده رو برای گرفتن COVID-19 کافی باشد. احتمالا حداقل چند دقیقه طول می کشد.

احتمال ابتلا به ویروس کرونا در فضای باز

احتمال ابتلا به کرونا در دوچرخه سواری و ورزش :

اگر شخصی که در حال پیاده ‌روی، دویدن یا دوچرخه ‌سواری و ورزش است از کنار شما عبور کند احتمال سرایت ویروس کم است. ولی نه این که شانه ‌به ‌شانه هم راه بروید، شانه ‌به ‌شانه هم ورزش کنید یا در یک خط دوچرخه ‌سواری کنید که در این حالت احتمال سرایت افزایش خواهد یافت.

عوامل تاثیر گذار در بقای ویروس :

تحقیقات جدید نشان داده ویروس می‌تواند تا مدتی در هوا در فاصله نزدیک فردی که ترشحات از او آزاد می‌شود، معلق بماند. برای بقای ویروس در هوای اتاق یا فضای بسته یا جایی که نور خورشید وجود دارد، عوامل متعددی چون میزان تابش اشعه خورشید، رطوبت و دمای هوا تاثیر گذارند. ویروس کرونا برد محدودی به اندازه یک تا یک و نیم متر را داشته و در نتیجه در هوا برای مدت طولانی معلق نمی ‌ماند.

 

برای ثبت درخواست آزمایش کرونا (در منزل و یا محل کارتان) بر روی لینک زیر کلیک کنید 

 

تست کرونا در منزل

نظرات کاربران
تا کنون کسی برای این مطلب نظری نداده است. اولین نفری باشید که نظر می دهد!
{{comment.creator}} {{comment.createDate}}
{{comment.description}}
{{reply.creator}} {{reply.createDate}}
{{reply.description}}
{{blog.content.commentsForm.errorMessage}}
{{blog.content.commentsForm.successMessage}}